Sağlam’dan gündeme dair!

“Milli takımlarında oynayan, geçmişi başarılarla dolu ve geçen sezon ki performansları iyi olan isimleri transfer edeceğiz.”

“Kaleci Mc Gregor’un işi zor gözüküyor. Rangers’ın istediği rakam çok fazla. O parayı verebilmemize imkan yok.”

 

“Sivok gündemimizde değil. Kendisiyle irtibatımız olmadı. Beşiktaş’tan hiçbir oyuncuyla ilgilenmiyoruz.”

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, transferdeki son gelişmeleri OLAY Spor’a değerlendirdi. Önemli isimlerle temas halinde olduklarını belirten Sağlam, “Başkanımızla geçtiğimiz gün toplantı yaptık. 2-3 oyuncuyla ciddi bir şekilde görüşüyoruz. Kısa süre içerisinde bitecek. Bu transferler hafta sonuna kadar netleşebilir. Kimsenin endişeye kapılmasına gerek yok” dedi.  

Kaliteleri tartışılmayacak

Kadrolarına katacakları oyuncuların ülkelerinin Milli takımlarında oynadığını da vurgulayan başarılı çalıştırıcı, “Sağlam oyuncular alacağız. Milli takımlarında oynayan, geçmişi başarılarla dolu ve geçen sezon ki performansları iyi olan isimleri kadromuza katacağız. Tekliflerimizi sunduk şu an cevap bekliyoruz. Bu isimler kaliteleri tartışılmayacak futbolcular” diye konuştu.

Mc Gregor zor gözüküyor

Transferi gündemde olan İskoçyalı futbolcular hakkında da bilgi veren Sağlam, şunları söyledi: “Whittaker benim istediğim bir isim. Anlaşmaya çalışıyoruz. Ancak kaleci Mc Gregor’ın transferi zor gözüküyor. Glasgow Rangers’ın istediği para çok fazla. O parayı verebilmemize imkan yok. Eldeki diğer alternatif isimlere yönelmiş durumdayız.”

Sivok’la ilgilenmiyoruz

İsmi Bursasporla anılan Beşiktaşlı Sivok ve Bobo’yla ilgilenmediklerini ifade eden Ertuğrul hoca, “Sivok transfer gündemimizde değil. Kendisiyle temasımız olmadı. Şunu belirtebilirim; Beşiktaş’tan hiçbir oyuncuyla ilgilenmiyoruz. Onlar bizden İbrahim’i istediler. Bizde veremeyeceğimizi bildirdik ve o defter kapandı” şeklinde konuştu.

4-5 gurbetçi alacağız

“Gurbette de arayışlarımız sürüyor” diyen Sağlam “Alacağımız 4 net ismin yanında 4-5 gurbetçi futbolcuyu da kadromuza katacağız. Bu konuda uzun süredir takipteyiz. Bir çok oyuncu izlettik. Onlarla da anlaşma aşamasındayız. İçlerinde kaliteli futbolcular var. Mutlaka Bursaspor’a faydaları olacaktır. Gurbetçi pazarında da artık geride kalmak istemiyoruz” dedi.

 

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, son günlerde Bursaspor’dan ayrılmak istediği yönünde haberler çıkan Kenny Miller olayına açıklık getirdi. İskoç futbolcunun Bursaspor’da son derece mutlu olduğunu belirten Sağlam, “Ben Miller’la devamlı görüşüyorum. Bu haberler nasıl çıkıyor anlamıyorum. Tamamen asparagas. Bizim içerideki huzurumuzu bozmaya çalışıyorlar. Ama bunlara fırsat vermeye niyetimiz yok” dedi.

    Bizzat sordum     Miller’ın kendileri için önemli bir güç olduğunu belirten Ertuğrul hoca, “Kendisiyle en son görüştüğümde -Var mı bir sıkıntın?- diye sordum. O da bana -Bursaspor’da mutlu ve huzurluyum- şeklinde bir yanıt verdi. Bunu söyleyen bir futbolcunun nasıl mutsuz olduğunu belirtebiliriz. Kendisine hedeflerimizi anlattık, neler yapmak istediklerimiz belirttik. O bize bu oluşumun içinde olmak istediğini söyledi” diye konuştu.       Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu