Sağlam zehir zemberek!

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, PTT 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor'u 4-0 yendikleri hazırlık maçın ardından yaptığı açıklamada, Kendisi de Bursada olan Ediz Bahtiyaroğlu kardeşiminin ölümünün yıldönümüydü. Kendisini rahmetle  anıyoruz, ailesine başsağlığı diliyoruz. İkinci olarak yarın Türk milli takımının maçı var, inşallah güzel bir oyun, güzel bir galibiyetle gruptaki idiamızı tekrar ortaya koyrız, başarılar diliyorum.

Bugün Balıkesirspor ile güzel bir maç oynadık. Milli maç arasında, milli takımda olan arkadaşlarla çok çalışamasak da bizimle olan arkadaşlarla yoğun bir antrenman dönemi yaşadık. Güzel bir maç oldu. Verimli geçtiğini söyleyebilirim. Buraya gelen tarftaralar da güzel bir maç izletmişizdir. Bol gollü oldu. Oynayan arkadaşlar güzel mücadale etti, güzeel şeyler yaptı. Sonradan soktuğunuz genç kardeşlerimiz de takıma uyum sağladıklarnıı gösterdiler. Bugünün çok güzel geçtiğini söyleyebilirim. Hafta içi inşallah milli takımdaki arkadaşlarımızın da sakatlanmadan dönmeleri en büyük beklentimiz. Sivok ile alakalı talihsizlik inşallah son bulur ve diğer arkadaşlar da inşallah sakatlanmadan katılırlar. Gençlerbirliği maçında inşallah galibiyetle sezona başlangıç yapmış oluruz. Yeni transfer olan arkadaşlar Faty, Hosogai'nin takıma uyumu iyi. Bugün güzel bir şekilde mücadele ettiler. İki takım oyucularına teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızın da bugün maça gelip oyunu güzelliştirmesi nedeniyle onlara da teşekkür ediyorum.

 

Mehmet Kulaksızoğlu, Şenol hocanın hala ekibinde her halde. Böyle bir açıklamayı kendi adına yapmamıştır. Şunu ön plana çıkarmak istiyorum. 10 yıllık antrenönrlük dönemimiz var, 11. seneye girdik. İyi kötü anılarımız oldu. Ama bu işi haysiyetimizle onurumuzla ve şerefimizle yapmaya çalıştık. Bu konuda hiçbir zaman sonucu neye mal olursa olsun taviz vermedik. Bugüne kadar ne bir takımın başında bir antrenörü varken, ki çok denediler, herhangi bir kulüp başkanı yada yetkilisi ile görüşme yaptım, ne de herhangi bir takımın başındayken ki çok teklif geldi, başka bir kulüple görüşme yaptım. Dün akşam ben Mehmet Kulaksızoğlu'nu aradım, böyle bir açıklama yaptınız mı dedim, hayır yapmadım. dedi. Lütfen bir açıklama yaparsımınız insanlar bunu öğrensinler dedim. Tamam dedi ama yapmadı. Eğer bu açıklamayı yapmadıysa, eğer bunu servis edenler olduysa ki oldu, onları şiddetle kınıyorum. İşlerini doğru yapsınlar. İnsanları iftiralarla kamuoyunda zor duruma düşürmesinler. Yani basın sorumlusu kimler varsa lütfen bu konuyla ilgilenip bu haberi yapan insanların doğru ve kaynağı olan sağlam şekilde bu haberi yapmalarını istiyorum. Böyle yalanla yanlışla insanları suçlamasınlar. Üzülerek belirtiyorum, Türk futbolu günden güne çirkinleşiyor. İçinde bulunan insanlar maalesef sıkıntısı varsa bu sıkıntıdan kurtarmak yada yaptığı hatadan daha az zarar görme adına insanlara iftira atıyorlar. Ben Mehmet Kulaksızoğlu'na inanmak istiyorum, o yapmadım diyorsa yapmamıştır. Ama bu işin içindekiler de fair play, ahlak günden düne kaybolmaya başladı. İçinde buluduğum bir futbol  camiası var ama şunu üzülerek söylüyorum, insanlar biribirine iftira atarak, birbirini karalayarak, kendi suçlarını, kendi hatalarını maalesef kapatmaya çalışıyorlar. Yine söylüyorum, birisi bir yalan iftira atıyorlar, sanal alem mi ne diyorsunuz orada bu yalanlar çığ gibi büyüyor. Olaya bir bakıyorsunuz o yalanı atan sonra kendi yalanına inanır hale geliyor. Allah hepimizi böyle iftiralardan, bu şekilde iftiraya uğramaktan ve yapmadığı bir şey konusunda suçlanmaktan korusun. Ben hayatım boyunca bu işi hasiyetimle, onurumla ve şerefimle yaptım. bu tamamen yalan bir haberdir. Eğer doru haberse söylenen tarafından atılmış aslı ve kaynağı olmayan bir iftiradır. Böyle bir olayda ismimin anılmasından da üzgünüm. Eğer Mehmet Kulaksızoğlu böyle bir iftirayı attıysa onu Allah'a havale ediyorum, eğer Mehmet Kulaksızoğlu böyle bir açıklamayı yapmadıysa ki yapmadım dedi, o zaman o haberi yapanları kınıyorum, Allah'a havale ediyorum. " dedi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu