Sağlam ”Üniversite’de konuştu”

Bursaspor ve Uludağ Üniversitesi arasında yapılan işbirliği sonucunda, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Beden Eğitimi Fakültesi Antrenörlük Bölümü’nde okuyan öğrencilerin dersine girerek onlara bilgiler aktardı.

Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Fakültesi Spor Salonunda gerçekleşen derse Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ULCAY, Antrenörler Ersel Uzgur ve Mehmet Kale katıldı.

Ders öncesinde yaptığı konuşmada burada olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü; “Burada olmak bizim için çok önemli. Hayatımıza farklı bir pencere açtı. Ben bugünkü bu ortamın daha farklı olacağını düşünüyordum. Bir dershane ortamı bekliyordum, hazırlıklarımı da ona göre yaptım. Öğretmenlik benim hayalimdi. Bugün burada olmamın benim hayatımda ne kadar önemli bir olay olduğu gerçeğinin de altını çizmek istiyorum. Futbol ve Üniversite hayatında seçim yapmak zorundaydım ve futbolun yoğunluğundan Üniversiteyi yarıda bırakmak zorunda kaldım ve üniversiteyi bırakmak beni çok üzdü. Daha sonra Samsunspor’a transfer oldum ve orada oynarken üniversiteyi bitirecek zamanı buldum. 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü bitirdim. Kendi işimle ilişkili bir bölüm olduğu için okuması da çok rahat oldu. Daha sonra Beşiktaş’a transfer oldum. O dönemde Marmara Üniversitesi’nde eski bir hocam vardı. Bana dediki “Sakarya Üniversitesi’nde Beden Eğitimi Bölümü açıldı, orada yüksek lisansını yapalım” tamam dedim. Beşiktaş’ta oynarken Yüksek Lisansa kaydımı yaptırdım. Fakat yoğun tempodan dolayı onu da bitiremedim. Tekrar Samsunspor’a döndükten sonra orada bir fırsat buldum ve Yüksek Lisansımı orada tamamladım. Bugün burada karşınızda hem bu işi yıllarca yoğun bir şekilde üst düzeyde uygulamış, hem de işin bilimsel eğitimi almış bir kişi olarak karşınızdayım. Bugün burada olmamızı sağlayan iki önemli insan var. Biri rektörümüz diğeri ise Kulüp Başkanımız Recep Bölükbaşı. Ben bu ortamı bizlere ve sizlere sağladıkları için onlara çok teşekkür ediyorum. Uludağ Üniversitesi ve Bursaspor arasında yapılan bu iş birliği protokolü hem bizlere hemde sizlere çok katkı sağlayacaktır.” 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu