Sağlam: Ömür gibi bir dakika!

‘Ahlâklı şampiyonluk’

“Türk futbolunun kuruluşundan beri kadar, G.saray ’ın UEFA Kupası şampiyonluğuyla beraber , en mühim iki tane çok büyük başarıdan biridir Bursaspor’un Süper Lig şampiyonluğu” diyen Sağlam, sözlerini şu şekilde devam ettirdi : “Biz o vakit şampiyon olurken aynı dönemde Fair-Play Ligi’nde de şampiyon olmuştuk. Yani tüm ülkeye, bir taraftan başarı kovalanırken bunun çok fazla düzgün, Fair-Play kapsamında , ahlaklı ve herkese sempatik gelecek bir şekilde yapılabileceğini göstermiştik. Bu başarımız, böyle de ayrı bir anlam kazandı.”

 

‘ İstikbal uygunsuz ’

“Bunun bir parçası olmak bizi hayatımız boyunca gururlandıracak, sevinçii olmasını sağlayacak . Elbette gönül talep eder ki başka Anadolu takımları da şampiyonluk yaşasın fakat ülkemizin içinde yer aldığı durum, ortam, futbol ortamı ve koşullar böyle bir başarıyı gelecek adına bence vaat etmiyor. Temennim bundan sonraki yıllarda başka takımların şampiyonluk elde etmesi yönünde fakat çok fazla umutlu değilim. "

 

"Biz maç bittikten akabinde yaklaşık olarak 1 dakika F.Bahçe maçının sona ermesini bekledik. O bir dakika bize bir ömür gibi geldi. O dakika içinde -F.Bahçe ’nin atacağı bir gol, tüm sezonun emeğini alıp götürecekti. Ama şükürler olsun ki Allah da bizim yanımızdaydı. Şampiyonluğu biz hak etmiştik. O zaman çok fazla zor geçti fakat şampiyonluğu elde edip o mutluluğu ve gururu yaşadık.”

Kaynak: Gazete İnternet Yayını  / Ayşenur Afyon-Umut Tufan

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu