Sağlam neşter

Yaklaşık 2 ay süren Miller krizi İskoç futbolcunun teknik direktörüyle dün yaptığı toplantıyla farklı boyut kazandı. Miller bundan sonra antrenmanlara çıkmayacak ve en kısa sürede kendisine kulüp bulacak.

Bursaspor’da Kenny Miller’ın ömrü adeta bir kelebeğinki kadar kısa oldu. Halbuki Bursa’ya geldiği günlerde adeta yer yerinden oynamıştı. Stadyumda yapılan şaşalı imza töreni, taraftarın gösterdiği yakın ilgi bir anda Miller’ı Yeşil Beyazlı takımın odak noktası haline getirmişti. Miller da bu ilgiliyi karşılıksız bırakmadı. İskoç krampon attığı ve attırdığı gollerle takımını sırtlayan isimlerin başında geldi. Ancak bu güzel günler deneyimli golcünün eşinin Türkiye’de yaşamak istemediğini bir kriz haline dönüştürmesiyle çok kısa sürdü. Eşi Miller’a, Miller da Bursaspor’a resti çekti.

YÖNETİM YALANLADI AMA

Bursa hakimiyet bu olayların tüm detaylarını aylar öncesinden sayfalarına taşıdı. Miller’ın eşinin Türkiye’de yaşamak istemediğini ayrıntılarıyla okuyucularına duyurdu. Steven Whittaker transferinin bile sırf Miller Bursaspor’da kalsın diye yapılmak istendiğini "Eş durumundan dış transfer" manşetiyle gündeme getirdi. Bursaspor yönetimi ise tüm bu olayları ortada hiçbir şey yokmuş gibi yalanlamakla yetindi. Ancak durum böyle değildi. Miller kesinlikle Türkiye’de kalmak istemiyordu ve bunu da açık yüreklilikle dile getiriyordu.

DİSİPLİNSİZLİĞİN SEMBOLÜ

İskoç golcünün Avusturya kampında yaptıkları da adeta bardağı taşıran son damla oldu. Özel izin bahanesiyle kampa geç katılması, isteksiz hareketleri, antrenmanlarda telefonla konuşması özellikle takım arkadaşlarının tepkisini topladı. Kimse dillendirmiyordu ama Miller farkında olmadan kampta adeta disiplinsizliğin sembolü haline geldi. Ve bu gelişmelere dayanamayan teknik direktör Ertuğrul Sağlam önce yardımcılarıyla, sonra da kamptaki yöneticilerle yaptığı değerlendirme toplantılarının ardından İskoç golcüyü görüşme odasına çağırdı.

ERTUĞRUL SAĞLAM DAYANAMADI

Toplantıda sadece üç kişi vardı. Ertuğrul Sağlam, Kenny Miller ve tercüman Volkan Çay. Miller zirvesi yaklaşık 45 dakika sürdü. Zirve öncesinde takımdaki diğer yabancı futbolcularla otelin lobisinde keyifli bir görüntü çizen İskoç kramponun toplantının sonrasında yüzünden düşen bin parçaydı. Çünkü Ertuğrul Sağlam dayanamadı ve son günlerde yaşadığı gerginliği tüm çıplaklığıyla Miller’a aktardı. Deneyimli golcü ise eşinin Türkiye’de yaşamak istememesinden kaynaklanan huzursuzluğunu gerekçe göstererek genç teknik adamdan affını istedi. Sağlam da en önemli gol silahını kaybetme pahasına bu karara "Evet" yanıtını verdi.

KENDİSİNE KULÜP BULACAK

"Kadro dışı bırakmadık" denilse bile Miller bundan sonra Yeşil Beyazlı takımla antrenmanlara çıkmayacak. Zaten bunun ilk sinyali kampta oynanan hazırlık maçlarında verilmişti. İskoç golcü Steaua Bükreş, Hajduk Split ve son oynanan PSV Eindhoven karşılaşmalarının kadrosunda yer almadı. Bursa hakimiyetin dün okuyucularına aktardığı gibi Miller bu süreçte kendisine kulüp arayacak ve belirlenen 1.5 milyon poundluk bonservis bedelini getirmesi halinde Bursaspor’dan ayrılacak. Bursaspor da Miller’dan boşalan yere birkaç gün içinde yeni bir transfer yapmak durumunda kalacak.  

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu