Sağlam ” Kırılma anları oldu!”

Sağlam, maçın ardından şunları söyledi: "Eskişehir ve Rize karşılaşmalarından sonra Antalya maçını da kazınıp bir galibiyet serisi oluşturmak istiyorduk, una ihtiyacımız vardı. Üç puan bizi çok iyi yerlere getirecekti. İlk devre çok etkili olamadık. Bu kötü oyunu, tam ortadan kaldıralım derken Stoch'un pozisyonu kırılma anıydı. Ondan sonra hemen Jorguera'nın kırmızı kartı bizi sıkıntıya soktu. Devre arasında çocuklarla konuştuk, bir kişi eksildi ama daha fazla çalışırsak bu eksiği gideririz dedik. İkinci yarı iyi de başladık. Maalesef 55. dakikada bir üst düzey takıma yakışmayacak ciddiyetsizlik içinde bir gol yedik. Oyunun dengesi değişti. Golden sonra oyuncularımız buna tepki verdi, pozisyon da bulduk, baskı kurduk, bir risk de aldık. Tom'u da oyuna soktuktan sonra pozisyon da ürettik ama maalesef gol bulamadık. Son dakikalarda yediğimiz golle hiç beklemediğimiz bir mağlubiyet aldık. Önümüzde Kasımpaşa maçı var. Çalışıp bir şeyleri değiştirmemiz gerekiyor. Oyun içinde performansı düşük oyuncularımız var. Kırmızı kartın ve sonrasında yenen gol de bir takım için gerçekten büyük bir şanssızlık. Tabi biraz da sorumsuzluk var. Sonuçta mağlup olduk, üzüntülüyüz. Kasımpaşa maçında bu oyunu değiştirmek için çok çalışacağız. Ben oyuncularıma güveniyorum. İnşallah bunu değiştireceğiz."

Sağlam, ilerleyen haftalarda takımda rotasyon düşünüp düşünmediği sorusuna, "Olabilir, bu takımın daha iyi olması için her şeyi yaparız. Penaltı ile ilgili ise kritik pozisyonlar vardı, hakem açısından değerlendirilmesi gereken." karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, "Takım ne zaman istediğiniz seviyede olacak, umudunuz var mı?" şeklindeki sorusu üzerine şunları ifade etti: "Burada inancımızı kaybettiğimiz zaman bizim açımızdan da durmanın bir anlamı olmaz. Kimseyi kandırmanın bir anlamı yok. 8. hafta geride kaldı. İnişli çıkışlı bir grafik ortaya koyuyoruz. Bizim de kabul ettiğimiz bir durum değil. Takımımızda çok önemli oyuncular var. Birkaç tanesi kendi performanslarına ulaşamadılar. Bunları sen performanslarına ulaştır diyebilirsiniz, doğrudur. Ama bugün şanssız bir maç oynadık. Sonuçta daha iyi şeyler yapabileceğimize inanıyorum ben. Kasımpaşa maçı bizim için bu olumsuz durumu değiştirmek için iyi bir fırsat. Gerekirse rotasyon ile gerekirse oyuncularımızla konuşup bazı şeyleri daha üst seviyeye çıkartacağız. Bunu yapacağız."

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu