Sağlam ”Herkes hata yapar”

Ertuğrul Sağlam 3-1 kazanılan Çaykur Rizespor maçı sonrası keyifli göründü. Sağlam maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şu açıklamalarda bulundu;

 

“Net galibiyetin hem camia hem de takım üzerinde gerçekten çok olumlu motivasyon oluşturacağının farkındaydık. Bu beklentiyle maça çıktık. Topa sahip olduğumuz zamanlarda iyi oynadık. İlk golü attıktan sonra oyunu tutabilseydik gidişat farklı olabilirdi fakat topu rakibe verdik ve kalemizde golü yedik. İkinci yarıda bizim için zor başladı ama duran top ile gol attık ve sonrasında maçı tamamladık. Bizim için önemli galibiyetti. Her fırsatta söylüyorum. Bazı oyuncularımızın performansı aşağıda bunun farkındayız. Bu takıma güvendiğimizi söyledik, daha iyi noktaya geleceğini söyledik sadece zamana ihtiyacımız olacağını ve hoşgörü ile karşılanmasını rica ettik. İnşallah daha da iyi olacağız. Oyuncularımızın gerçek performansların ulaştığında daha iyi görüntü vereceğiz. Şimdi mili maç arası var. Milli takımlara gidecek oyuncularımız var ama bu maçın moral motivasyonuyla aradaki hazırlık döneminde oluşturacağımız olumlu etkiden daha fazla katkı sağlayacak. Futbolcularımı tebrik ediyorum. Ç.Rizespor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

 

 EŞİT KARAR VEREN HAKEMLERİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR

Basın mensuplarının ligde yaşanan hakem hatalarını sormaları üzerine Sağlam, “Bizim tercihimiz gördüğünü çalabilecek, her takıma kuralları aynı standartlar ile uygulayacak dik duracak hakemlerden yana. Maçta yapılan hata orada kalır. Canı yanana bir sonraki hafta ödül vermenin veya bir hafta sonra diğer takıma ceza verelim, hatayı hatayla kapatmak insanların başına daha büyük dert açar. Hepimiz emek harcıyoruz. Dolayısıyla hakemlerde bu işin parçası. Gördüğünü çalan, kuralları her takımı eşit uygulayan hakemlerin her zaman başımızın üstünde yeri var. Hakemleri daha rahat maç yönetebilecekleri, daha rahatlıkla karar verebilecekleri bir ortamı sunsak çok daha az hata yapabilirler. Ama biz onlara rahat bir ortam sunmuyoruz. Böyle ortamda hata yapabiliyorlar. Hatayı herkes yapar. Biz de yapıyoruz.  İyi niyetle yapılan her hatanın arkasındayız” yanıtını verdi.   

 

YABANCI FUTBOLCU SAYIMIZ ZORUNLULUKTAN YÜKSEK

Takımda çok sayıda yabancı futbolcunun yer aldığının belirtilmesi üzerine Sağlam, “ Her yerden oyuncularımız var. Tabii sıkıntıları var ama bildiğiniz gibi takımdan çok oyuncu ayrıldı. Yerli piyasada kaliteli üst seviyede ve maddi olarak uygun oyuncu almak mümkün değildi. Biraz mecbur kaldık ama olaylar bizi bu noktaya getirdi. Ben de katılıyorum çok yabancımız var ama bu zorunluluktan oldu” dedi. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu