Sağlam: Cezamızı kestiler

"Rakibimiz çok iyiydi, bizden güç farkı olarak da bizden daha da iyiydi. Böyle takımlara karşı fazla mücadele edip çok iyi pres yapmak lazım. Bu tür rakiplere karşı kazanmayı istemek lazım. İlk gol güzel bir goldü. Bu golden sonra dengeler bozuldu. Devre arasına girerken de yediğimiz kinci gol moralimizi tamamen bozdu. Valencia gibi bir takıma karşı iki farklı geriye düşüyorsanız, geri gelmek o kadar da kolay olmuyor. Gol için yüklendiğiniz zaman defansif anlamda açık vermemek mümkün olmuyor. Yaptığımız değişiklilikler oyunda dengeyi yakalamamızı sağladı. Pozisyonlara girmeye başladık ama golü bulamadık. Üçüncü golde de çok kötü bir gol yedik. Düzeyimizde yakışmadı. 3. golü yemeseydik belki oyunun gidişinde değişiklik olurdu. Rakibimiz, Avrupa düzeyine ulaşabilmemizi gösterdi. İlk Şampiyonlar Ligi maçımızda başlarda geçirdiğimiz şaşkınlık, gollerden sonra pahalıya mal oldu. İyi başlamak istiyorduk. 5 maçımız var bu karşılaşma bizim için diğer karşılaşmalar öncesinde gerçeklerle yüzleşmemizi gösterdi. Bugünkü hatalardan ders çıkarmamız gerekiyor. Buraya gelerek bizi destekleyen insanlara üzüntü yaşattık kusura bakmasınlar. Daha iyi maçlar oynayacağız. Bizim takımın bazı gerçekleri var. En önemli etken takım oyunu oynamamızdı. Bugün de bunu gerçekleştirmek istedik ama başarılı olamadık. Bireysel işler yapmaya çalıştık. Yaptığımız basit hatalarla rakibin güçlü yeteneklerine pozisyon verdik ve bu da bize pahalıya mal oldu.

 

Burası faklı bir yer. Maalesef şaşkınlığı atlatamadık ve cezayı kestiler. İlk defa katıldığımız yerde güçlü takıma karşı oynadık. İspanya’nın çok iyi bir takımına karşı oynadık. Bu bize tecrübe olacaktır. Türkiye’de bu tür hataları örte biliyorsunuz ve bu kadar sırıtmıyor. Gerçek anlamda karma karışık düzen içinde mücadele ediyorsunuz. Sıkıntıya giriyorsunuz rakip bunu affetmiyor. Sizler de takdir edersiniz ki bireysel oynamak Türk futbolunun temel esiklerinden bir tanesi. Alt yapılarda bunlara önem veremiyoruz. Bu konu çok iyi bir ders verdi bize.."

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu