Robinho 600 Sow 800!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısıdır.

Sivasspor’un, sezonluk takıma harcadığı para herşey dahil 51 milyon lira… Bursaspor’un 80’i buluyor belki de geçiyor… Devre arası transferlerindeki fark da ortada… Birinin parası az puanı çok, diğerinin olmayan parası çok, puanı az…

Takım kurma işi planlamayla olur… Maçtan bir gün önce Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yardımcıları Selçuk Erdoğan ve Yılmaz Bal ile İdari menajer Oray Baykal’la sohbet ettik biraz…  İzlediğiniz Sivasspor’un takım bütçesi 51 milyon liraymış… Ligde 50 puan topladıklarında gelir-gider eşit hale geliyormuş. Oray Bayrak, “Üstüne alacağımız her puan önümüzdeki sezona yapacağımız takviyeleri etkileyecek” dedi. Robinho ve Kone’yi sordum; “Robinho yarım sezon için 600 bin Euro alıyor. Önümüzdeki sezon 1,5 milyon Euro ödeyeceğiz. Kone ise 1 milyon 200 bin Euro kazanıyor” yanıtını verdi… Yeni yetenekleri Emre Kılıç, yıllık 900 bin liraya oynuyor… Oray Bayrak, Demir Grup’un isim sponsorluğu için de yıllık 5 milyon lira verdiği söyledi… Yani, 1 milyon Euro’yu biraz aşkın… Galibiyet primleri de; iç saha 10 bin lira, deplasman 15 bin lira…

Şimdi Bursaspor’a bakalım; takım bütçesi sezonluk 80 milyon lira civarında… Sadece Sow’a yarım sezon için 800 bin Euro ödeniyor. Galibiyet primi iç, dış saha 25 bin lira. İstanbul takımlarına karşı da 50 bin lira… Olmayan parayı dağıtmakta öndeyiz ama puanda geri… Bu işte bir terslik yok mu sizce de?

Mesela, Bursaspor’un önüne bir şirket gelip “1 milyon Euro veriyorum” dese adını kullanabilir miyiz… Kabul görür mü? Hadi “2 milyon Euro verdiler” diyelim yine Bursaspor’un önüne bir isim konsun ister misiniz? Kendimizi “Dev aynasında mı” görürüz yoksa “Ben paraya bakarım sorun değil mi” deriz?

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ali ayın nasıl bu kulübü batırdığının resmi değil mi. robinyo 600 bin euro verdiği katkı. sow 800 bin euro verdiği katkı.

  29
  2
 2. zararın neresinden dönsen kardır.Robinho seneye oynayamazsa sakatlanırsa vs bu kez 1.5 milyon çöpe gidecek.Sow un sağlık muayenesinde sakatlığını görmeyen ya da bilip de alanı mikeceksin..

  18
  1
 3. Kimse Sow gelirken Bursa medyasının “Sow oynamaya geliyor.Milli takım için yırtacak.Canını dişine takacak vs.” haberlerini hatırlamıyor.Hepiniz gaza gelmistiniz.Rovesata king geliyor vs diye.İgneyi kendimize batırmayıp suçu başkasında aradığımız sürece bu takım daha çok küme düşme potasına da girer küme de düşer.Borca da batar.Gerci kime yazıyorum.Varsa yoksa rererö…

  14
  2
 4. Böyle kıyaslamalar boşa dogru analiz ediyorsunuz ama kafanız küçük. Sow sakatlanmasaydı verim alsaydık kimse para muhabbeti yapmazdı. Batallanın aldığı parada az diğer takımlar pabloyla kendi on numaralarını kıyâslıyor mu acaba? Bizim bu sene durumumuz kötü ama sezonluk rakiplerimiz istanbul takımları mı yoksa kümeden gelen sivasspor mu? Başarız diye eleştirirsin, yanlış harcanana paraları elestirirsin ama marka degerini düsürecek kıyaslar yapmazsın! Net!

  11
  2
 5. Hiç şüphe yok ki Robinho çok kaliteli bir futbolcudur.

  Lakin… ben Tecavüz suçuyla İtalyan Mahkemesinin hapis cezası verdiği,
  Cezasının yargıtay’da onay aşamasında olduğu birini Bursaspor forması ile görmek istemem.
  Bu yönüyle Samet Aybaba’yı ilkelerinden taviz veren ve ne olursa olsun sadece kazanmaya odaklanmış biri olarak
  Bursaspor’un hocası olmasını ise asla kabul etmem…

  5
  9
 6. merak ettipğim şey enes ünal 13 milyon euroya villareale giderken bursaspor yetiştirme bedeli aldımı şimdiye kladar bu konu hiç konuşulmadı ayrıca bakambuyu 7 milyon euroya satan yönetim neden ve niçin bir dahaki satışından pay alalım diye madde koydurmadı

  3
  2
 7. isim önerileri ; bakyapı bursaspor , erikli bursaspor , tofaş bursaspor , warmhaus bursaspor , btg inşaat bursaspor , durmazlar bursaspor vb . 1-2 sezonluğuna neden olmasın . yeter ki kulübe mali katkı versin.

  3
  8

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu