Ritim Bozukluğu

Kalpler S.O.S. veriyor artık, anlayamıyorum bir takım gece gündüz misali apaçık gözüken bir ilk yarı ve ikinci yarıyı aynı doksan dakika içinde nasıl oynayabiliyor? Şu fotoğraftaki gibi nasıl kenetlenip savunma yapılamıyor?

Gençliğimizin katilidir Bursaspor, gerçi güldürmesini beklemekte saçmalık değil mi? Biz en mutlu günümüzde ağlayanlar değil miyiz?

Maçta dikkatimi çeken bir nokta Eskişehir tribünlerinin hakeme olan tepkileriydi. Servet'in atılamaması, Diego'nun atılamamasını tribünden sezmek güç gerçi, hak verdim şimdi…

Önceki hafta Orduspor maçında tek başına -kaptan olduğu halde- dozunu kaçırmadan itiraz etti diye sarı kart gören İbrahim; geçen hafta Ordusporlular, bu hafta Eskişehirsporlular itirazdan kartı göremiyorlar. Geçen hafta iki kişinin arasına giren Basser hemen yerden kalkıp penaltı beklememesine rağmen gördüğü sarı kart, bu hafta Dede'nin deniz kefali gibi atlamasına kayıtsız kalınması. Enteresan gerçekten…

Bu sezon 16.hafta sonunda bir türlü ritim tutturamadığımızı açık yüreklilikle söyleyebiliriz, nedense oyunu istediğimiz şekilde oynayamıyoruz. Sanırım kalan tek maçı kazanıp devre arasında düşünceleri tazeleştirip ikinci yarıya "kafa" olarak hazır hale gelmeliyiz -ki ligin ikinci yarısı lig ve kupa maçları ile hızlı başlayacak-

Tuncay göze battı bu akşam yavaş yavaş kendisini bulmaya başlıyor. Devre arasında güzel bir kamp geçirdiği zaman ikinci yarı epey faydalanırız kendisinden.

Türkiye liglerinde sayılı sağ beklerden olduğunu düşündüğüm Basser hiç ortada yoktu. Bursaspor forması ile en kötü maçını oynamış olabilir bence.

Peki ya genç yeteneğimiz Serdar Aziz'e ne demeli? Yaptığı hata, durup kalması, maça bir türlü konsantre olamaması ne olacak? Serdar yanlış sularda yüzmeye başladı, sonu hayrolsun…

Geçen sezon devre arasında takıma katılan Pinto için inşallah Cenk gibi olmaz diyordum. Sanırım Cenk'ten kötü oldu Pinto. O sürekli basan, press yapan, top alıp veren, canını dişine takan Pinto gitmiş yerine bambaşka bir adam gelmiş. Bu adam besbelli kafa olarak Bursa'da değil, gerekenin en kısa zamanda yapılması lazım. Zarar vermeye başlıyor… 2-0'dan maçın berabere bitmesi gerçekten çok üzücü. Bu soğukta oraya giden taraftarlar en azından 3 puanı hak ediyordu.

Canın sağolsun Bursasporum…

 

 

İbrahim TAŞDEMİR / bursasporbaskadir.blogspot.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu