Rest çeken TFF’ye şükran plaketi

…Ve TFF,"Ben özerkim" diyerek direndi.

 

Aynen bizim dünkü spor sayfasının başlığı gibi, kendisine rest çekenlere rest ile karşılık verdi.

 

Hatta, daha da ileri gidip,"Ucuz atlattınız, dua edin Bursaspor'u küme düşürmedim" demeye getirdi işi. Başbakan da dahil olmak üzere tüm Türkiye'ye idi bu mesaj. İşaret parmağını ileri geri sallar gibi.

 

Bunu anlamak için, Tahkim Kurulu'nun son toplantısında Bursaspor'un itirazı ile ilgili alınan kararların 10.maddesini okumak yeterli. Bakın ne diyor Tahkim Kurulu:

 

"Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24.maddesinin "e" bendinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun FMT'nin 17.maddenin 2.fıkrasında belirtildiği şekilde 'Kendi seyircileri tarafından herhangi bir bölgenin emniyet ve güvenliğini, hakemlerin, futbolcuların, idareci ve görevlilerin veya müsabakayı izleyen diğer kişilerin can güvenliğini zedeleyecek derecede, sahaların içinde veya dışında, ciddi olaylar çıkarıldığına kanaat getirilen takımların sezon sonuna kadar yapacakları müsabakaları iptal etmeye ve devam eden sezonda da bir alt lige indirilmelerine veya en alt ligde bulunanlar için de lig dışı bırakılmalarına' karar vermeye yetkili olduğu düzenlenmiştir."

 

Çok ilginçtir, Bursaspor Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Yazıcı, Tahkim'de savunma yaparken TFF avukatları da hemen bu maddeyi önüne koymuş. Gözüne sokar gibi.

 

Bursaspor yollarını ayırdığı futbolcularına vermedi ama, bence esas şükran plaketini TFF'ye vermeli, Bank Asya'ya göndermediği için.

 

İtiraz, hak hukuk" derken bakın nerelere geldik.

 

Karar kesinleştiğine göre artık suyun sonuna bakmak yararsız.

 

Esas suyun başı önemli. Çünkü, bu seyirci kararını Bursaspor almadı ki? Kararı alan onun dışında. 100 m2'lik yerde anarşiye teslim olan ve çok iddialı olmasına rağmen takımları bile stada getiremeyen Bursaspor değil ki.

 

Bursa ve Bursaspor'u yakan o karardır. Bu da tarihe böyle geçecektir.

 

Kasımpaşa ve Gençlerbirliği'nin sezonu erken kapamalarına da dua etmek gerekir. Yoksa 3.lük de gidebilirdi. Bu arada, gelecek sezon hem puan hem de maddi yönden çok şeyler gideceği de artık netleşti.

 

Peki bu zararlar ne olacak?

 

Hazır Başbakan Erdoğan bu işlere girmişken bir de buna açıklık getirse.

 

BASTIR MANCHESTER UNITED

 

Şampiyonlar Ligi finali bugün Wembley'de oynanıyor.

 

Yıllar önce, o statta Bursasporlu Sedat Özden Milli Takım'ın başında kaptan olarak çıktığı için kalbimiz heyecanla atmıştı.

 

Bugün de Barcelona karşısında Manchester United için atacak.

 

Neden mi?

 

Avrupa Kupaları’nda bugüne kadar Bursaspor'u eleyen takım sonunda hep şampiyon oldu. Dinamo Kiev, Ajax gibi. Biz de hep "Bursaspor'u ancak şampiyon eler" gibi kendimize haklı bir pay çıkardık. Şimdi sıra Manchester United'da. Barcelona'yı devirip kupayı kaldırırsa, hiç olmazsa "Bizi de yenip gitti" diyebiliriz.

 

Mustafa Tunçakın / Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu