Remzi Cinoğlu’ndan Recep Günay’a cevap!

Bursaspor Kulübü'nün eski başkanlarından Remzi Cinoğlu, mevcut Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın arazi satışlarıyla ilgili kendisi hakkındaki iddialarına yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yayınlayan Remzi Cinoğlu, şu ifadelere yer verdi:

“Olay Haberin, olay.com.tr adlı internet sitesinde 01.11.2023 tarihinde yayınlanan ‘Bursaspor hangi arazilerin peşinde’ başlıklı haberinde Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın bahsettiği ‘Remzi Cinoğlu ile … sattığı arazileri geri alıyoruz’ söylemindeki ‘sattığı araziler’ tanımı, asılsız, mesnetsiz ve gerçek dışı olduğundan, kamuoyunu aydınlatmak için, olayın doğrularını açıklama zorunluluğu doğmuştur.

Başkanlık dönemimde yapılan herhangi bir arazi satışı yoktur. Başkanlık dönemimden önceki yönetim, 05.04.1996 yılında müteahhitle, anılan araziye 21 adet fabrika binası yapılmasına dair gayrimenkul satış vaadi ve kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmış olup bu sözleşme uyarınca müteahhit yapması gereken toplam 21 adet fabrika binasının inşaatını benim yönetim dönemim olan 1997 yılında bitirip, yine sözleşme uyarınca Bursaspor’a vermesi gereken 11 adet fabrika binasını teslim ederek üzerine düşen edinimlerini yerine getirdiğinden, Bursaspor’da anılan sözleşme uyarınca yapılan 10 adet fabrika binasını müteahhide devrederek üzerine düşen edinimleri yapmıştır.

Burada, başkanlık dönemimi ilgilendiren ve başkanlık insiyatifi ile yapılan bir satış yoktur.

Kamuoyunun bilgisine sunarım.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Recep Günay koltukta kalmak için olur olmaz herseye bulaşıp adaletli adam rolü oynamaya calisiyorsun ama yemezler bu vakit kazandırma eylemlerini. recep bolukbasi dönemini araştır yeter. Ama koltukta kalmak için vakit kazanmak için değil. Ayrıca birsey araştırmak istiyorsan kendi önceki başkanlık dönemini araştır. Sen İbrahim yazıcıya bile çamur atmış adamsın senin üçkağıtçı dediğin yönetim bile Bursanin gözünde aklaniyor sırf sen üçkağıtçı dedin diye Bursaspora faydam olsun diyorsan bir an önce istifa et. Fenerli abin cavitin kredisi sıfır Bursada haberin olsun.

  26
  6
 2. Değili baskanim bu recep kafayı yemiş kendi başarısızlığını daha sola saldırarak örtmeye çalışıyor kafayı yemiş altından kalkamayacağı işlerin altına giriyor sizi sanırım başkalarıyla karıştırıyor

  13
  6
 3. Tamamda o zaman Bursaspor’un 11 fabrikası ne oldu bu anlaşmadan? birileri bu binaları kendilerinemi zimmetledi? senelerce benzinlik otopark binamızın olmasını ve sürekli gelir vs palavralarını başkan olmak için atıp olanıda içini zimmetliye zimmetliye boşaltmışlar kulübün!

  7
  1
 4. Sayın Cinoğlu Baliçi fb 9 milyon dolara satıp yerine bizden sonra Göztepenin 50 bin dolara transfer ettiği POLEN NADALANYAYI nasıl BURSASPORA 2.5 milyon dolara transfer yaptınız bizlere bunuda bir izah etmek istermisiniz.

 5. Recep günay kendine gellllll baltayı artık taşlara vurmaya başladın biz senin ne olduğunu çok iyi biliyoruz artık düş burdasporun yakasından sağa sola sataşacaksın diyemi oturdun oraya kalk ordan yakışmıyor sana

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu