Rekor sayıda kombine sattık!

Dün sona eren satışlar sonucunda rakam 26 bin oldu... Yeşil beyazlı kulüp tarihindeki en fazla satışı bu sezon gerçekleştirdi. Galatasaray maçında Bursa Büyükşehir Stadı'daki en çok taraftar sayısına ulaşılması bekleniyor.

Bursaspor‘da kombine bilet satışı dün sona erdi. Yeşil beyazlı kulüp 26 bin rakamına ulaşarak tarihinin en fazla satışını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz sezonlarda 15 bini geçmekte zorlanan Bursaspor’a bu konuda organize sanayi bölgeleri de destek oldu. Birçok taraftar son gün nedeniyle dün kombineye akın ederken, pazar günü oynanacak Galatasaray maçında taraftar rekorunun kırılması bekleniyor.

EN ÇOK FENERBAHÇE MAÇI

Açıldığı günden itibaren tam doluluk oranına bir türlü ulaşılamayan Timsah Arena‘da bugüne kadarki en yüksek rakam Fenerbahçe maçında yakalanmıştı. Geçen sezon 20.haftada oynanan mücadeleyi 34 bin 622 taraftar izlemişti. Galatasaray maçında rakamın 35 ile 40 bin arasında olması beklenirken, Bursaspor yönetimi de tüm şehri bu kritik karşılaşmaya davet etmişti.

Kaynak
Olay

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. BURSASPOR BAŞKADIR, BAŞKALDIRIR… TÜM ALEME TRİBÜN NASIL YAPILIYORMUŞ PAZAR GÜNÜ GÖSTERİCEZ, BİZİ TAKİPTE KALSINLAR 😉

  75
  2
  1. @TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Cincon maçında teksas maraton radikal organize olsun başlama düdüğü ile birlikte eskisi gibi konfeti show yapalim güney amerika ligi gibi

    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     ilk planlanan sizin dediğiniz gibiydi fakat misafir tribünün sahaya olan etkisini azaltmak adına yukarı çektiler. nasıl ki kale arkası tribünlerini tek kat olarak isteyen taraftarsa bunu da isteyen taraftardır.bence misafir tribününden önce stadın eksiklikleri tamamlansın çok uzadı çünkü saygılar..

 2. Altepe Arenada 40 bin koltuk yook. Sozde 43 bin kapasiteliydi ama fb macinda gorduk kapasiteyi. Yine 35-36 bin olacak gorursunuz.

  36
  9
  1. @Hakan Gercek yorumuna yanıt olarak

   Uyuyamadığım bir gece koyun saymak yerine passo sitesine girip stattaki koltukları saymıştım. Dendiği gibi 43.500 civarı koltuk var, kapasite doğru yani.

   İlk 3 sıralar satılmıyor yaklaşık 1.800 koltuk, deplasman tribünü altı ve yanları satılmıyor yaklaşık 1.800 koltuk . İkisi aşağı yukarı 4 bine yakın. Ayrıca locaların tamamı satılmadığı için loca kapasitesi olan 1600 koltuğun sadece 500-600′ ü doluyor, oradan da 1.000 koltuk eksik. Tüm bunları hesaplayınca ve kombinelilerden de illa gelmeyen olunca dolsa bile en fazla 37-38 bin oluyor. İlk 3 sıralar ve deplasman tribünü çevresi satış açılmalıdır. Çok saçma bir uygulama.

   35
   1
   1. @sabri yorumuna yanıt olarak

    İlk 3 sıra ve misafir tribünü etrafı sözde “güvenlik” nedeniyle açılmıyor. Tabi burada güvenlikten fazla bahsetmenin anlamı yok çünkü girecek olduğu zaman sahanın en uzağındaki adam bile sahaya girebiliyor; artı üzerinde torpil-meşale vs. ile stada giren bir sürü kişi varken kimse çıkıp güvenlikten bahsetmesin.

    1. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

     Koltuk sayısı düzenli olan bloklarda satır sayısı ile sütun sayısını çarpmak yeterli oluyor. Ayrıca birbiriyle aynı olan bloklardan da birini hesaplayınca diğerlerini hesaplamaya gerek olmuyor. 🙂

 3. her ne kadar belli bir miktarını OSB lerde alsa bu bir rekordur ,bu zamana kadar bu kulübün tarihinde satılmış en çok kombine,gerçi biz 20 bini yinede tek başımıza bulurduk zannımca ,ben BURSASPORUMUZUN dahada iyi olmaya başladıktan sonra bütün kombine sahiplerinin maçlara iştirak edeceğini de düşünüyorum , İnşallah BURSASPORUMUZ futbol açısından ,taraftarlarımız da mali açıdan
  çok daha iyi durumlara gelirde ,hem daha pahalı hemde hemde tüketilmiş kombinelerle sezonlara başlarız.

  27
  1
 4. Kale arkalarında sıkıntı ilk 3 sıranın açılmaması ve tel Örgüler. Tel örgüler en az 10 sıranın boş kalmasına sebep oluyor. Deplasman tribünü çevresindeki boş alanda en az bin kişilik yeri gasp ediyor. Sosyete tribünü de çok büyük, yarısı ancak dolar. Sonuç olarak maksimum 35.000 kişilik yerimiz kalıyor. Biraz düzenleme ile 44.000 kişilik olur bu stadyum.

  18
  1
 5. tam sular akmaya başladı kombine satışı biter mi ya…cumaya kadar uzat. sat30-35 bin kombineyi tüm sezon dolu tribünlere oyna…

  16
 6. Siz yürekten oynayın biz her yıl sizi izlemeye geliriz yeter ki sahada silik takım görmeyelim.Yenmekte var yenilmekte ama pes etmek bizim ruhumuzda yok.

  13
  1
 7. KOMBİNE SATIŞI pazar gününe kadar olursa bu sayının 30 bini aşacağını düşünüyorum.Haydi başkan bu kararı al ve taraftarı tribüne çekin.

  13
  1
 8. Cincon kadro kalitesi olarak harcadıkları parayı da göz önüne alırsak bizden iyi olduğu aşikar, olası bir mağlubiyette bu havanın dağılmasına izin vermemeliyiz takımı çağırıp alkışlamalıyız ki, hepimiz biliyoruz sahaya çıkan 11 o formayı son damlasına kadar terletecek mücadele edecek gönlümüz tabii ki salatasarayı burdan eli boş göndermek ama yenilsek bile hep destek tam destek…Güzel günler göreceğiz, güneşli günler bu aşikar..

  11
 9. Küfür edenin, torpil patlatanin, meşale yakanin, sahaya ve rakip futbolcuya yabanci madde atanin Allah belasini versin. Yillardir yediğimiz para cezalarinin kapanan sahalarin Bursaspor’a verilen zararin haddi hesabi yok! Admin lütfen gs maci oncesi bununla ilgili bir baslik rica ediyorum. Taraftarimizin coguna ulasabilecek potansiyeli olan bir platform bu site rica ediyorum ön ayak olun. Pislikle değil verdiğimiz destekle lider oldugumuzu gösterelim tüm ülkeye, titretelim istanbulu.

  10
 10. bu macı da alırsak ….. havaya girmiş olucak hem Takım hem taraftar olerak..

  elimizdeki oyuncularda yetenek ve potensial görürüyorum.
  Sakın ufak tefek hatlarda Futbolcularımıza kötü tezahurat falan filan yapmıyalım negative yönlendirmeyelim,
  Şu tabloyu hepimiz özlemiştik …Takım olma şansi bizim ellerimzde …..bunların performansını ileri taşıma görevi bizlerde Taraftarda…

 11. Bir de sağda solda görüyorum duyuyorum. Gs taraftarı olup 2. takım olarak Bursasporu tutan tipler var onlarda maça geleceklerini söylüyorlar. Kombine satışı 2-3 gün daha uzatılabilirdi bence.

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu