Recep Günay yönetiminden şaşırtan karar!

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenlerken aday çıkması halinde görevi bırakacaklarını belirtti.

Toplantıda ikinci başkan Metin Genç, as başkan Ersoy Horoz, yönetim kurulu üyeleri; Ali Ekber Kartum, Sedat Topaloğlu, Alı Rıza San, Samet İlhan, Necati Desovalı ve İbrahim Kaçal katıldı.

Hafta içinde başkan Recep Günay‘ın ‘istifa mektubu’ hakkında açıklamalarda bulunurken Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu bir basın mensubunun  “Başkan Recep Günay’ın istifası sonrası kendisi burada yok. Nerede?” sorusuna “Recep Günay nerede diyorsunuz. Başkan kızmıştır, çekip gitmiştir, haklıdır. Çokoprens almaya gitti, birazdan gelecek.” cevabını verdi. Topaloğlu daha sonra ise “Recep Günay’ın kalp spazmı geçirdiğini belirterek evinde istirahat ettiğini” ifade etti.

Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Metin Genç ise toplantıda şöyle konuştu;

“Burada durma taraftarı değiliz. Bursaspor’un önünü açma taraftarıyız. Burada kongre kararı aldık diyelim. 45 günlük bir süreç var. Bu takıma kim ne verecek. Kampı, deplasmanı maçı var. Doğalgazı, elektriği var. Dün kapatmaya geldiler, ödedik. Bursaspor’u çok seven abiler varmış, başkan adayları varmış. 45 günlük süreçte kulübün kapanmasını istemiyoruz.

Herkes ceketini alır gider ama olan Bursaspor’a olur. Lütfen doğru düzgün başkan adayları varsa yarın gelsinler. Yönetimimiz olarak başkan odasını ona tahsis edelim, onların emrinde olalım. Biz Bursaspor’un önünü açalım” diye konuştu.

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu da Recep Günay’ın devam etmeme kararı aldığını doğruladı. Topaloğlu, “Recep Günay devam etme kararında değil. Bu toplantıyı onun için yaptık. Adaylar söz konusu ya. O adaylar çıksınlar gelsinler buraya. Beraber genel kurul kararını alalım. Biz bırakmaya hazırız. Buraya geldikleri gün genel kurul kararı almaya söz veriyoruz.

Bursaspor’un yürüyen süreci var. Diyelim hepimiz istifa ettik bıraktık. Bursaspor deplasmana nasıl gidecek? Bu sürecin devam etmesi gerekiyor. Ciddi aday varsa gelirler buraya” diye konuştu.

64 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Basın toplantısını izlerken utançtan yerin dibine girdim. Hepsinde bir mahalle abisi tarzında konuşma, koltuklara yayılmışlar önlerinde çay ve sigaraları eksik. Gazeteci arkadaş Recep Günay nerede diye soruyor iki kelimeyi zor bir araya getiren Sedat Topaloğlu cevap olarak çokoprens almaya gitti diyor. Siz Bursaspor’a can suyu verseniz ne olur vermesiniz ne olur ? Bursaspor’un zaten yerler bir olmuş saygınlığını iyice yerin dibine sokuyorsunuz.

  149
  6
  1. @Can Tigin yorumuna yanıt olarak

   bunlara inat stadi terketmek yerine herkes maca gelicek tepkiyi vericek eskisi sen doldur o stadi koy tepkini bakalim bi allahin kulu kaliyormu o koltuklarda suc yine bizde yine bizde dönüyor dolaşıyor butun konu butun ihale bize kaliyor iste bu kadar basit

   17
   1
   1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

    Ya ne serseri tipler siniz hepiniz bi çekip gitmediniz inşallah kalp krizi geçirip ölürsünüz bursasporu bitirdiniz Allah sizi nasıl bilirse öyle yapsın

    4
    9
  2. @Can Tigin yorumuna yanıt olarak

   Ne yani ben aday olucam da gidicem bunlardan izin isticem siz kimsiniz yahu alırsın kongre kararını aday çıkar kim çıksa sizden iyi yapar zaten bursanın mahalle takımları sizden iyi yönetiyordur kulüpleri bu kadar işbilmezlik görmedim ben koltuk bırakmamak için 40 takla atıyolar

   41
   3
   1. @eski teksas yorumuna yanıt olarak

    Yönetimdeki bu altı kişi olayın ciddiyetini anlayamamış ki bu seviyede konuşuyorlar Benden bir tavsiye Başkanınız recep gibi sokağa çıkamazsınız Örnek yanınızda sonra biz ne yaptık dersiniz İş işten geçmeden gidin derim size Sonra evde yiyecek çokoprens bulamazsınız Benim gördüğüm bu sizin kaleminizi kırmışlar Kimin kırdığını sizde biliyorsunuz Akıllı olun adam olun

    28
    2
    1. @Bursa1616 yorumuna yanıt olarak

     Hepsi cahil bu lavukların. Hâla görmemekte ısrar ediyorlar ve hadlerini aşıyorlar. Sonunda döve döve gönderecekler. Sopayla.

     3
     1
 2. bunlar resmen komediler. siz istifa etmeden kim gelip de ben adayım diyebilir? hiç kimse bunu etik bulmayacağı için böyle bir başvuruda bulunmaz.
  kaldı ki böyle bir başvuru olsa bile, biz bunu beğenmedik demeyeceğiniz ne malum? siz mi karar vereceksiniz buna?
  gazetecinin dediği gibi, siz istifa etmeden kongre kararı alırsınız başvuru çıkmaz ise devam edersiniz. bu şekilde kendinizce başkanlık oynamaya devam etmenizdeki amaç ne? aday olmak isteyene tahtayı açtırıp, sonra görevi teslim etmeyerek başkanlığa devam mı etmek istiyorsunuz?
  yaptığınız doğru olan tek bir şey yok, kendinizi pohpohluyorsunuz orada.

  69
  4
 3. Toplantıyı izledim. Bu nasıl bir ağızdır yahu, kendini ifade edemeyen, aralarında basın sözcüsü seçemeyen, mikrofonu masadan çekip uzatan, ortada oturan (galiba Metin isminde birisi) mikrofon ile konuşmasını bilmeyen, parazit ve hışırtıdan başka bir şey anlamadığım, öfke kontrolünü zor yapan, eleştiriye kapalı adamları izledim. Çokoprens abi çok öfkeli, öfke kontrolü yok, yönetici olmuş. İyi niyetli olmak başka, bu takımı sevmek başka, parasız olup yıpranmak başka, ama bu camiayı temsil etmek başka. Kulübe yazık oluyor. Sahipsiniz.

  66
  3
  1. @Rapidex yorumuna yanıt olarak

   zamaninda mesut mestan cok düzgün konusuyorduda ne oldu. bursayi verdigi altından fazlasını aldi. size öyle konusup borc batagina sokan adamlar lazim.

   10
   56
   1. @Bevler yorumuna yanıt olarak

    Mesut Mestan güzel konuşuyordu, konuşmasını biliyordu. Başka bir hüneri yoktu, hem fikiriz. Bunlarda hiç birşey yok. Fark burada.

    20
    4
 4. Tarık capcinin dediği oluşum çıkıp adayız açıklaması yapması şart artık buda son şansımız sanırım

  66
  3
  1. @İnegöl yorumuna yanıt olarak

   Kardeş çıkan adayı beğenmedik der bunlar, rahmetli yazıcı gelse razı olmazlar, ona da hırsız demişlerdi çünkü, bunların gözünde herkes hırsız, ne diyelim “kişi kendinden bilirmiş”

   34
   7
 5. Benim Bursasporluluğum bu basın toplantısından sonra bitmiştir. böyle bi üslup böyle bir acemilik ömrü hayatımda görmedim. İstifa ettiklerinde görüşmez üzere, yarışmacı arkadaşlara başarılar

  52
  5
 6. Sizemi kaldı deplasman o bu çeker gidersin burası amatör küme mi sen çek git gereğini Bursa taraftarı yapar ayrıca senin ayağına yeni yönetim niye gelsin Krdş im

  45
  3
 7. ÇILDIRMAMAK ELDE DEĞİL YAPIŞTILAR RESMEN KOLTUĞA TAKIM KÜME DÜŞECEK TAHTA AÇILMASI LAZIM HALA ADAY ÇIKSIN BIRAKALIM DİYOLAR SİZ KİMSİNİZ SİZMİ KARAR VERECEKSİNİZ KİM BAŞKANLIK YAPAR VEYA YAPAMAZ KAYYUM GELSE SİZDEN İYİ YAPAR BU NEDİR YA

  43
  3
  1. @recep günay yorumuna yanıt olarak

   Sen Recep Günay
   değilsin.
   Yazmandan belli.
   Geliyorum diye hatasız
   yazmışsın.
   Gerçek Recep Günay
   gelıyom diye yazardı. 😂

   29
   4
  1. @İstifa yorumuna yanıt olarak

   Bu recepin ilk başkanlığını yaşı büyük olanlar hatırlayacaktır, yine biraz yönetim sıkıntısı cekilen bir zamandı, Çağlar’a gidildi başkan ol takım sahipsiz kalmasın diye, o da beklerim dedi, aday çıkmazsa elbette sahipsiz bırakmam gelirim ama aday çıkarsa aday olmam dedi. Son gün Cavit başkanı aldılar yeşimden kongreye götürürlerken yolda bı öğrendiler ki bu Recep aday olmuş, çağlar çekildi başka aday olmayınca da Günay kazandı, sonrası öyle işte!

   16
   2
 8. İşte BURSASPOR bu kadar iş nilmezlerin, konuşmayı bilmeyenlerin, kahvehanede ki okey masasindaki muhabbetler ile yonetilemiyo
  NE DEMEK BASKAN COKOPRENS ALMAYA GİTTİ YA.
  Sen kimsin Sedat. Recep efendiye dua et. Seni tüm Bursa’nın tanımasını sagladi. Bu kadar çapsız bir acikla ancak sizlerden gelebilirdi. Capinizi da belli ettiniz YAZLIKLAR OLSUN, RABBİM MUTLAKA LAYİGİNİZİ VERECEKTİR.

  26
  3
 9. Kongire kararialin orda başkan Sedat topal oglunu yapın adam konusmasini bilmiyor böyle yönetim olurmu bırakın gidin sizin konusmasindan utandım böyle yönetim olmaz amigolardan başkan olmaz Bursaspor’u yerin dibine soktunuz yazıklar olsun defolun

  20
  4
 10. Bir kadının, bir kocası olur.

  Koca kim?

  Sedat mı, Recep mi, Ersoy mu, Metin mi, kim?

  Koca hanginiz?

  20
  3
 11. recep güney kimdir? babamın anlattığına göre baliçli musisili ercümentli kadroyu teker teker satıp yerlerine kazmaları dolduran vasat altı biri. yani öyle bir düşmüşüz ki öyle hayali borçlar gerçek olarak dayatılmış ki kimse bu saatten sonra bursaspora el atmaz. milletin hayali borçlarını kapayacak enayi mi iş adamları?! recep başgan ibra edilmeyen bölükbaşının bile yargılanmadığını unutuyor mu yoksa haberi mi yok? ülkede adalet hukuk mu kalmış? bizim taraftar da gerçeklerden kopuk. en bağırması gerektiği yerde susar şimdi bağırsa kaç yazar? gariban recep kalsa ne gitse ne? onca kongre vardı neredeydi diğerlerii? bu kadar borcun altına kimse girmez. bu başkan yerine banaz yönetimi devam etse iyiydi. geçenlerde özer hurmacı kalsaydı dedim hıyarın biri tutturmuşun özer özer dio ulan zırtapoz ben fikir öne sürüyorum 3. seviye ligdesin kaşar adam gibi hoca sana gelecek sayılı! elde seni tanımış hırslı hoca bulmuşsun backroundu iyi haber değeri var. gençlerle iletişimi iyi. kimi getireceksin ismail ertekini mi? murat sözkesen kaleciyi forvet orta sahayı defans oynatacak görüşte bir adam. iletişimi iyi olmadığı belli.eldeki güç bela tutan malzemeyi dağıttı bu recep pastırması! yalçın gündüz kim ismail ertekin kim oyuncu yumruklayan herif!transfer yasağın varsa enver cenk kubilay fazla istese de tutacaksın şansın yok. üçü beşi ararsan düşersin. tahtan açık olsa alma ama elin mahkum. al işte dipteyiz. özer de özermiş al sana murat sözkesen! aynı özer gençlerle hatta enverin sakat olduğu zamanlarda baya galibiyetler aldı. iyi oynuyordu takım. işleyen sistemi bozdular. aval aval eleştiriyi eleştirin embesiller!

  19
  6
  1. @fevzi bozkır yorumuna yanıt olarak

   Vay babam ne yaptın öyle ya! Biraz sert kaçsa da (ki haklısın) her söylediğinin altına imzamı atarım. 47 senedir takımın taraftarıyım hadi ilk 8-10 sene çocuk ve ergen dönemdi, sonra 20 sene düşmemeye oynadık, sonra çok hızlı şampiyon olduk ve bize yaramadı, hızlı olunca hazmedemedik ve çakıldık. Sanıyorum artık kurtuluş kalmadı. Taraftar ortada, bu yönetime birileri küfür ediyor, sonraki yönetime bunlar edecek, herkes egosunu tatmin ediyor, takım kulüp falan düşünen yok artık, yazıcıya da küfür eden vardı, Ertuğrul hocaya da, zaten o nankörlük bitirdi bizi. Sağlık olsun, hayatta herşey futbol değil, başka sevda bakıcaz herhalde! Bu tip yönetimlerin olduğu bir takımı destekliyorum demeye ben sahsen utanırım, sevdam kalbimde saklı.

   11
   1
 12. Yahu bunların gerçekten hiç bir şeyden haberi yokmuş. Arkadaş siz o kadar dava dilekçesini nasıl yazdınız ya ?
  BİZ İSTİFA EDERSEK MAÇLARA KİM ÇIKARACAK TAKIMI, YEMEKLERİ KİM VERECEK, ELEKTRİK SU PARASINI KİM ÖDEYECEK. Ya hakikaten şaka mısınız gerçekten. Olağan üstü kongre kararını alırsınız. Kongre sonuna kadar da yöneten yine siz olursunuz. Bu süreç bu şekilde devam eder. Milleti KERİZ yerine koymanın alemi de yok haddiniz de değil.
  Orada gazeteci bir arkadaş anlatmaya çalıştı ancak ısrarla anlamamak için çaba sarf ettiniz.
  Daha önceki önceki yönetimler istifa kararını aday çıkınca mı aldılar ? Banaz yönetimi aday çıkınca mı istifa kararı aldı. ? hatta yanılmıyorsam üçüncü karar sonrası kongre yapılabildi. Bu süre zarfında da MAÇLARA KİM ÇIKARACAK TAKIMI, YEMEKLERİ KİM VERECEK, ELEKTRİK SU PARASINI KİM ÖDEYECEK demedi.
  Ayrıca Sedat bey, basın toplantısı yapıyosunuz Başkan nerede haber alabildiniz mi diye soru soran bir basın mensubuna verdiğiniz cevap okeyt masasında arkadaşınıza söyleyebileceğiniz bir cümledir. Tüm BURSASPOR taraftarı sizi izlerken bu şekilde konuşmaya hakkınız yok. Siz orada vatandaş Sedat Topaloğlu değil TÜRKİYE FUTBOL TARİHİNİN 5. ŞAMPİYON KULÜBÜNÜN YÖNETİCİSİ Sedat Topaloğlu olarak bulunuyosunuz. her ne olursa olsun uslubunuzu bozamazsınız.

  15
  2
 13. Haydi Abbas vakit tamam. Akşam diyordun işte oldu akşam..!
  Nerede atınca mangalda kül bırakmayan yerel medya yazarları ve teksaslılar?
  Nerede Bursaspor ateşiyle yanıp tutuşan, gökteki yıldızları ayaklarınızın altına sereceğim diyen adları var, kendileri yok başkan adayları?

  11
  14
 14. Aylardır Recep G.istifaa diyenler, gözünüz aydın. Beklediğiniz gün doğdu. Hani bol paralı adaylarınız nerede? Bunlar Özlüce yi kendi evi gibi görüyorlar çekip gidin diyenler hani adayınız nerede? Hani size beleş bilet sağlayacağını sandığınız, tahtayı açıp transferler yapacak ve takımı Süper Lige çıkaracak hayali başkan ve yönetim kurulunuz nnerede? Heey Texasli arkadaşlar ağzınıza gelenleri adeta kusuyordunuz daha ilk maçtan itibaren stada gidip Recep G.istifaaa diye bağırıyordunuz istifa ediyorlar işte. Yönetim kurulu açıklamasında sizin de seslendiginiz ama ufukta görünmeyen zengin adamlara gelin buyurun birlikte kurul kararı alalım diyorlar. Hani neredeler, güya gündem belirliyordunuz. Demek ki sizi kimse duymuyor ve anlamıyormus. Kendinize bir pay çıkarırsınız ve kimsenin umurunda olmadığınızı kafalariniza yazarsınız. Bir kaç gün içinde paralı, zamanı bol ve hakaret işitmeye dayanıklı bir başkan adayibulamazsaniz sakin ha bir daha biryerlerde böbürlenerek gezmeyin. Kendinizi nimetten sanmayın! Bir cümle de bazı kose yazarlarına gelsin.” Sıkın yumruğunuzu ve ayağa kalkın” diyordunuz. Bu zengin ve paralı adamlar sizi de duymadı galiba, ne dersiniz? Yumruğunu sıkıp ayağa kalkan kimse yok. Bilginiz olsun.

  7
  14
 15. Belediye ne güzel yönetiyordu daha iyisi gelsin bırakalım diyodular ne oldu adamlara ana avrat küfür ettiler şimdi ne olcak

  7
  3
   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Diğer taraftan işi çakmışlar, biliyorlar ki bunlara ve bazı tafaftarlara rağmen başkan adayı zor çıkar! Yönetim değişse sen sevineceksin ama bunlar ve avanesi ilk puan kaybını bekleyecek sana bana ve onlara sövmek için!

    4
    1
 16. Sedat topaloglu abi (rossi)açıklamasını yapti varmi bi itirazi olan yok!! O zaman recep baskanla devam.. Radikal grubu olarak recep gunay ve Bursasporumuzun arkasindayiz. hafta sonu afyonda görüşürüz. ra ra RA-DI-KAAL

  6
  52
  1. @serdar cokgüc yorumuna yanıt olarak

   Radikal de kalmadı arkasında olduğun kişi de yola çıktıklarından habersiz kaçıp gitti Bursasporlu olun inşallah yarın adaylar çıkarda gidecekler en geç mayısta gidecekler bu adamı seven kisi iyi niyetli değildir

   10
   3
   1. @Komedi yorumuna yanıt olarak

    Recep gunayin actigi davalardan 25-30 milyon dolar iade para geldigi zamanda sizi burda görmek isterim kardesim.. kimse terketmedi recep gunayi sedat abi ve bizler variz yeteriz. radikal yaninda recep gunayin.

    5
    29
   1. @Maraton ŭst yorumuna yanıt olarak

    maraton ust sizinde grubun basid buyuk sehir bld memur ali ayin evini basmaya gittiginde aldi parayi sustu. adanur sizin elemanin düğününe geldiğinde birlikte alay cekmislerdi. yalakalik diz boyuydu.

    6
    5
 17. beyler farkındaysanız sedat abi bir açık verdi.ÜLKER firması ile 10 milyon dolarlık bir anlaşma olmuş. forma sponsoru olacakmış. Adam cokoprens almaya gitti dedi. bizim anlamayacağımızı zannetti. Sedat abi bizleri yinede hafife alma. hayırli olsun. bekle bizi süper lig GELİYORUZZ..
  OKADARRRR

  6
  12
 18. Bu kadar paçoz bu kadar lakayt bu kadar yüzsüz bir yönetim ulan beklentiniz aç herifler size hani 2 futbolcu satılıp parayimi paylaşacağınız 3 kuruşluk adamlarsınız Paralar ödenmiyor ya sokaktaki insanlar gelse sizden daha azını yapmaz kimsiniz kardeşim siz.Ben ucuz çoluk çocuktan oluşan seyircilere de bir çift lafım var bağırdı iz bağırdığı sizlerbanaz yonetimini çok ama çok ararsınız.

  5
  2
 19. adamların tavrı utanç verici koskoca bursasporun abecilere kalması gerçekten gülünç. ama şaşırtan karar derken şaşırtan karar nedir. adamlar açık açık bursalı biri gelsin takıma saihp çıksın diyor ali ay’ı kast ederek ve peşin peşin istifa etmeyiz diyor melik denen torbacıyı kast ederek. anlaşılmayacak bir şey yok ali ay gelsin kulubu sahiplensin teslime hazırız diyor. hiç bir art niyet ve şahibe yok

  5
  2
 20. yönetici dediğin takım elbisesini çeker gravatını bağlar,argo olmayan mahalle kabadayısı gibi hareketlerle konuşmaz,bunlar tam tersi sivil kıyafetlerle argo kelimerle,hesap sorucu üslüplarla toplantıya çıkmışlar vallahi yazık

  5
  2
 21. İzlerken ben utandım resmen. Konuşmayı, oturmayı bilmeyen, parasız pulsuz , vizyonsuz, güçsüz, yetersiz tipler. bakkal bile emanet etmeyeceğin kişiler biz olmazsak Bursaspor sahipsiz kalır diyor. Siz var mısınız ki ? Koltuğa yapışınca kendilerini adam sanmışlar 🙂 Koltuğa yapışma nedenleri de bu, rüyasında göremeyecekleri pozisyondalar şu an. 23 Nisan çoktan geçti, Kalkın artık koltuktan çocuklar. Söz, size bir kutu çokoprens benden. yeni başkan gelip bunlardan onay alacakmış, bunlar beğenirse istifa edeceklermiş, şaka gibi ya, olum siz kimsiniz ki biri gelip sizden onay alsın. 15 yaşındaki çocuğun bile kalibresi sizden fazla, senden onay alıp kendini mi küçültsün.

  4
  1
 22. Siz sadrazammisiniz al gongire kararı ondan sonra yeni yönetim gelene kadar devam edersin siz birkere konuş mssini bilmiyorsunuz sizden nasıl yönetim olur hemen kongire kararı alin

  3
  1
 23. bi yerde fena orta yapmışlar hadi bakalım son bir defa bursa şehrini futbola bakış acısını teste tabi tutarak nekadar varsınız yoksa genemi olsada olur olmasada olur deyip sırt cevirip gömecez mi acık bir şekilde ortaya cıkacak biz üyelerde bundan sonra nasıl hareket etme şansı oluşacak bakacaz işin asli son şans futbol icin bursada bu karar ya var olma olacak ya da yok olma nekadar sevildiğini lafla değil testle ortaya cıkacak

  2
  1
 24. Küme düşmeyiz ama gelecekte vaat etmiyor kulüp basketbol takımı olduk çıktık iş adamları BTSO Bursaspor’un bu halde oluşu sizinde işinize gelmez yanlış yapıyorsunuz Bursaspor bir değerdir niye bu kadar sessiz kalıyorsunuz olana bitene

  2
  1
 25. Metin genç sen git memleketin amasyaya başkan ol. Senin çapın ne ki bu şekilde konuşuyorsun galatasaray bozması. Sana bu akılları hemşerin dolandırıcı toprak arslan mı veriyor.

  2
  1
 26. hadş tarık çapçı diyordu ramis bey nerede hadi çıksın adamlar davet ediyor bos keseden atmaya benzemiyor.ARKADAŞLAR KONGRE ÜYELERİ recep baskan gibi biri gelecekse şahsım adına oy verirsem serefsizim.yok tanıdıkım bursasporu iyi tanıyorum vs vs yemezler oy vermeyin arkadaslar bende vermem baskan olcak adam 10-15 milyon dolar koymalı koyan varsa vallahi kim olduguna bakmadan oy veririm sizde öyle yapın beyenmezuk yapmayın

  1
  4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu