Recep Günay: Tahta bir haftada açılır!

Bursaspor Başkanı Recep Günay, transfer tahtasıyla ilgili çalışmaları sürdürdüklerini ve alacaklılara “sadece ana parayı öderiz, faiz ödemeyiz” teklifini sunduklarını söyledi.

www.olay.com.tr’de yayınlanan Final programına avukat Timur Şahin ile birlikte konuk olan Günay, tüm Bursa’nın istemesi halinde tahtanın bir haftada açılabileceğini belirtirken, “Bursaspor’un tahtasının açılması lazım. Hem hukuksal hem de maddi yönden çalışmalarımız var. Bu o kadar kolay bir şey değil ama bütün Bursa bir araya gelirse tahtayı bir haftada açılır” dedi.

BOL BOL EVRAK VERMİŞLER
Tahtanın açılması için alacaklı kişilerle görüştüklerini ifade eden Başkan Günay, şunları kaydetti. “Onları kulübe çağırdık. Ödemelerle alakalı gün vermedik. Çünkü daha önce gün verilmiş, taahhüt verilmiş ancak ödeme olmayınca borç patlamış. Transfer tahtasını açmak için nasılsa ben bir daha burada yokum, bu adamlarla muhatap olmayacağım deyip bol bol evrak vermişler. Biz de, -bu kulübün yaşaması için tahtayı açmamız, sizin de bu parayı alabilmeniz için kulübün yaşaması lazım. Alabilecek olsanız şu ana kadar alırdınız’ dedik.”

FAİZ ÖDEMEYECEĞİZ
“Siz ana paranızı alın, biz bu parayı ödeyelim dedik. Gün vermiyoruz ama sizden bir meblağ bekliyoruz. Biz ne kadar ödeyeceğimizi bilirsek karşınıza tekrar geleceğiz’ dedik. Anlaşabileceğimiz bir rakam istedik. Bir hukukçu arkadaşımız bu konuda yetkili. İyi bir çalışma yapmış. Bize bir liste getirdi. Alacaklarından yarı yarıya düşürmüş durumdayız. Zorluk çıkaranlar da var. Adam sadece bir maç forma giymiş, onun hukukçusuna 1 milyon 300 bin euro borcumuz var. Biz sadece ana parayı ödeyeceğiz. Faiz ödemeyeceğiz. Ana parada da kimse indirim yapmıyor.”

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER
“Transfere engel dosyalar Ali Ay, Recep Bölükbaşı, Emin Adanur ve Mesut Mestan döneminden kalan anlaşmalar” diyen Recep Günay, “Biz bu anlaşmaların hukuken hiçbir anlamı olmadığını ortaya koyduğumuzda bu borcu da ödemeyeceğiz. Eğer bunu başarırsak Bursaspor’u bu hale getirenler bedelini ödeyecekler ve Bursaspor’un önü açılacak. Sürecin hassasiyeti için bu konuyu medya ve kamuoyuyla çok paylaşmıyoruz” ifadelerini kullandı.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Valla helal olsun başkana, sessiz sedasız çözecek gibi görünüyor borç ve tahta problemini. Allah yardımcımız olsun.

  33
  2
 2. Herifin kurduğu cümlelere bakın. Eğitimsizliği ne kadar net.

  “Bütün Bursa bir araya gelirse tahtayı bir haftada açılır.” (“Tahta” değil, “tahtayı”) 🙂

  Ayrıca mantık hatasına bakın. Tahta için 5-10 işadamı falan yetmiyormuş. Yediden yetmişe bütün Bursa’ya ihtiyaç varmış.

  Yazık, şu kulüp kimlere kalmış.

  26
  47

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu