Recep Günay stadı terketti!

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay deplasmanda oynanan Karacabey Belediyespor maçının devre arasında stadyumdan ayrıldı.

Bursaspor ve Karacabey Belediyespor tribünleri bir ağızdan Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay’a istifa etmesi yönünde tezahürat yaptı.

Tepkilerin ardından Başkan Recep Günay protokol tribünden ayrıldı ve ikinci devrenin başlamasıyla birlikte itibariyle yerine dönmeyerek stadyumdan ayrıldı.

66 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Koskoca şehrin takımının düştüğü duruma inanmak gerçekten güç,ülkenin 4 üncü büyük sanayi şehrinin markası olan BURSASPOR ne hallerde,büyük başkan rahmetli ibrahim yazıcı bu günleri görse kahrından bir kez daha ölürdü!Beyaz gurup nedir Allah aşkına?bu takım şampiyonluk yaşamış 4 büyüklere kök söktürmüş bir takım,gel görki ne hallerdeyiz,kim sebeb olduysa Allah bildiği gibi yapsın….

  127
  5
  1. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   Bu takım rahmetli YAZICI dan sonra zaten bitirildi bunu anlayın artık arkadaşlar. Gelen yönetimlerin hepsi herhangi bir sorgu, sual veya maddi bir yükümlülük bulunmaması sebebi ile gerek oyuncu satıp gerek kredi çekip gerek arsa tarla vs satıp. Olmayan yerlerde gider göstererek paraları yediler borç senet vs. Durumları ile BURSASPOR takımını işler üstlerine kalmasın diye belli noktalarda bırakıp gittiler ki durumda ortada. Koskoca şehirde gerek bilet gerek forma gerek maddi destekle takımını seven bizler takım ayakta kalsın diye evimizden kendimizden 3-5 para veya destek yapmaya çalıştık onu bile yediler utanmadılar. Yanlış anlamayın ama yeni yükümlülükler altında mesela gelen yönetim kasayı nasıl aldı ise enaz o miktar para ile bırakmak zorunda gibi yönetim kuralları ve borçsuz temiz yeni bir takım ile devam edilmediği müddetçe bu iş bitmiştir. Boşuna ahlayıp vahlanayın.

   1. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

    sayın arkadaşlar ben bir Trabzonlu olarak şugüzelim yeşil bursamızın yeşilbeyaz takımının taraftarına vede yöneticilerine yakışmayan hal ve hareketler bursa spor bursalılarındır sokak haydutları bursa sporu yönetemez lütfen bursa spora sahip çıkın

   1. @İznik.16 yorumuna yanıt olarak

    Eski stadı yıktık. Çöküş orada başladi…Tarihi yok ettik ve üzerine hediye gibi.

    Suriyelilere yeşil.alan yaptık🌲 malesef ki biz şehir olarak bilinçlenemedik. (Taraftar siyasete yakın olmamalıydı) ne yazık ki oldu… Ve bursa spor diye bir şey kalmadı..

    37
    8
  2. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   ”ne hallerdeyiz! kim sebep olduysaymış!”
   yahu arkadaşım, sebep olanlar hala mı bilinmiyor?!.
   – rahmetli yazıcıyı istifaya davet edenler. ona ültimatomlar verenler. gitmesi için protesto amaçlı tribünleri boşaltanlar.
   – ertuğrul sağlamın aracını taşlayanlar. milyonların ve sevdiklerinin gözü önünde oturduğu kulübede göz yaşlarına boğanlar.
   – süper lig ikinci, üçüncü, dördüncülüklerine dudak bükenler, beş yıl aralıksız avrupaya gitmelere burun kıvıranlar.
   – şenol güneşi ”altıncı oldu ne kupa ne avrupa!” diyerek başarısız bulanlar. maçlara mavi pantolon bordo gömlek ile çıkıyor. adam hala trabzonlu!
   – gs maçında attığımız bir gol sonrası hamzaoğlu hiç sevinmedi. adam hala gs li diye suçlayanlar.
   (yahu arkadaş profesyonellerin takımı mı olur. sen adamın performansına baksana. sana ne adamın ts undan gs ından!)
   – şamili alana bilmem kim yanında bedava diyerek futbolcularıyla dalga geçenler.
   – otobüs çevirip kaptanlarını dövenler.
   – timsah arenayı küfür, hakaret ve protestolarla inletenler.
   – içeride-dışarıda demeden hemen hemen her hafta kulübe tribün kapatma ve para cezası aldıranlar.
   – ve şu an aklıma gelmeye daha onlarca saçmalığa imza atanlar…

   112
   1
   1. @Hıdır ben yorumuna yanıt olarak

    Hayri yazıcı başkanlığa gelip tam herşey düzelecek derken fenerli başkan istemiyoruz diye bağıranları unutma usta bunlar Bursaspor düşmanları Bursaspor’un düşmanı doslarından daha çok

    10
    1. @Amanin yorumuna yanıt olarak

     Her şeyi özetlemiş mi farkındaysan Recep altepeye hiç değinmemiş ibrahim yazıcıyı içeri attırıp hikmet şahini başa getirenlere hiç laf söylememiş bursa sporun katlı oto parkını elinden alanlara hiç kükrememiş belediyeye yakın olan 1060 çorbacıyı kongre üyesi yapanlara ve blok oylarla ALİ AY bursa sporun taşınmazlarına el koyarken ve buna destek verenleri es geçmiş bir kaç soytarıya para verip Ertuğrul sağlama kimler küfür ettirdi bi araştırmış mı hıdır arkadaşımız ibrahim yazıcıya iftira atanları araştırmış mı borçlanmaktan kokmayın diyenleri biliyormu ATATÜRK stadı neden yıkıldı üç beş suriyeli rahat etsin diyemi yıkıldı yoksa timsah bataklığında yetim haklarını hiç etmek içinmi yoksa atatürk isminden korkanlar mı yıktırdı erkan körüstanı bursaspordan alacağı için batatlyaı çin kulübüne kimler yolladı ama bunlara laf edemezsiniz sizler çünkü yanlısınız yandaşsınız hıdırın dedikleri yanlış değil evet doğru ama bir şeyi eleştirirken yandaşlık yapmadan eleştireceksinki samimiyetine inanalım siyaset hem ülkeyi hem bursasporu bitirdi

     8
     10
  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   yav aga inan bana bak destekledigim yonleride var ulan sen nabiyon dedigim seyleride var da bi adam dürüst se bi duruşun olur sen küstüm oynamiyom derken gibi terketmeleri yaparsan bunu aliskanlik haline getirirsen bir iki 3 bu terketmeler olmaz ulan o takim bursaspor sen badkan olarak takimi yüzüstü birak macta defol git oluru yok bu isin ya tamam artik et istifayı git kardesim sen bu takimi orda o sekilde birakamassin

   12
   6
  2. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Stada maç izlemeye takıma destekolmaya değil, yönetim istifaaaaa, diye bagirma fırsatını değerlendirmek için gidenler gibisin kardeşim. Sen ve senin gibilerinin unuttuğunuz bir şey var. Biliyorsunuz ama yine de söyleyeyim, bu takımın bir çoğu nerede yetişti ve kadroya girdi? Hangi hocalar ve teknik heyet ler çalıştırdı? Tabi ki Vakifkoy de ve bizim gurur duyduğumuz teknik heyetler çalıştırdı. Bu saydığımız yer ve teknik heyetler kimin sorumluluğundaydi. Son 2 yıl belediyeciler diğerlerini de geriye doğru sayın. Stada Recep Günay istfaa diye bağıran kendini taraftar zanneden kiralık akıllılar geçmiş yılların biriken külfetini kimin sırtına yükleyeceğini bilmiyor. Her şeyin sorumlusu bu yönetim miş gibi birilerine şirin görünmeye çalışıyor. Şirin görünmek istedikleri kişilerin zerre kadar umrunda olmadıklarını da bilmiyorlar. Şimdi kendilerini Stad ta görevlerini iyi yapmış kişiler edasıyla Bursa’daki maça hazırlayacak ve aynı sloganları kendi stadımızda da salyalarını akıtarak bağırmak için organize olmaya çalışacaklar. Sonra da kendilerini Bursaspor a sahip çıkmış kahramanlar edasıyla gururlanacaklar! Bu kiraliklar gerçek Bursaspor lularin umrunda bile olmadıklarını da bilmiyorlar.

   14
   22
  3. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Türkçe söylüyor herkes anlamıyorsun.
   Belki böyle anlarsın.
   Cep delik, cepken delik.
   Bursaspor sana on gömlek büyük.
   Git artık akranlarınla oyna.
   “Recep Günay evine dön “

   89
   21
   1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

    Cep delik, cepken delik dediğin bu adam genel kurula başkan adayı olarak geldiğinde senin o cebi dolu olan ağababaların nerelerdeydi kardeş!ABD ye mi, yada Bodrum a tatile mi gitmişti! Haa, sahi kardeş siz niye aday olmadınız acaba! Klavye başında birseyler yazmakla olmuyor bu işler!

    11
    13
    1. @Krc yorumuna yanıt olarak

     5 bin Euro veremeyip YouTube den maç bile seyrettiremeyen Başkan
     Takımın yemek ve seyahat ihtiyacını karşılayamayan ( hala belediye karşılıyor)
     3 futbolcuyu tutamayan Başkan
     Stadın çimlerine su dahi dökemeyen Başkan
     Daha liste çok uzun

     Ayrıca o dediğin yöneticileri de sevmem
     Sene sonu görüşmek üzere

     9
     5
   1. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

    Recep Altepe olmasaydı bu takım şampiyonluk mu görürdü Recep Altepe Başkan gitti takım bitti belediye takımı aldıda ne yaptı çocuk alırgibi esirgeme kurumundan aldı ertesi gün cami avlusuna bıraktı çok yazık bu takıma acil paralı yönetim lazım Acil para lazım

    4
    16
   2. @YaVuzBu16💚 yorumuna yanıt olarak

    18.19 yaşındaki toylari etrafında hiç usta asker yokken davada cikarirsan ..kazanmayi düşünüyorsun..lise çağındaki çocuklar üstlerine ateşten gömlek giymiş kadroya laf atiyosunuz çocuklar morelini.boz Bursa’da en fanatik bursasporluyim dersin :))

    6
    5
 2. papazçeşmeli hatçe recep

  recep günay eski bir bursaspor başkanı. taraftar gruplarından gelen bir isim, ilginç bir hikaye… onu belki de aykırı başkanlar kategorisine sokan cesareti ve bursaspor aşkı…

  hatçe recep kimdir?

  hatçe recep bursaspor tribünlerinde 2-3 bin taraftarı içinde bulunduran radikal grubu’nun kurucusu. tamamen tribünlerinde içinde bir isim… tribünün içi kadar tribünün dışında özellikle kavgalarda faal olduğu iddia edilen bir isim.

  taraftardan başkan olur mu?
  nasıl başkan oldu? bursaspor 1999 yılında kötü gidişatı bir olağanüstü kongre kararı alarak önlemek istemişti. kongre tarihi 1999 haziran olarak belirlenmiş, bursa’nın önde gelen iş adamları başkanlığa adaylıklarını bir bir açıklamaya başlamıştı. ilk olarak cavit çağlar aday olmuş fakat tek aday olması halinde koltuğu oturacağı şartını da belirlemişti. fakat hiçbir şey cağlar’ın ve onu destekleyenlerin umduğu gibi gitmemiş yaşar öztürk, ali mehmet aybaraz, muzaffer önadım gibi isimler adaylıklarını açıklamıştı. cavit cağlar sözünden dönmemiş, diğer adaylar da çekilince geriye tek bir isim kalmıştı: muzaffer önadım. fakat kongrenin başlamasına saatler kala salona bir isim gelmiş ve adaylığını koymuştu. bu hatçe recep’ten başkası değildi. ne yönetim kurulu listesi hazırdı ne de kendisi…tek amacı tepkiydi… işte o kongrede 124 oya karşın 235 oyla başkan hatçe recep seçildi. ama o başkanlığa seçilse bile bu işi ehline teslim etmek istiyordu. ama kimse göreve talip olmuyor ve zoraki bir şekilde koltuğa oturmak zorunda kalıyordu.

  ilginç iddialar

  murat sözkesen’e karşilik kim istendi?
  murat toklucu’nun kitabında bahsedilen iddialar hayli şaşırtıcı. örneğin bir iddiaya göre bursaspor’da dönemin ünlü golcüsü murat sözkesen’e g.saray’dan teklif gelir. fakat başkan hatçe recep’in murat’a karşılık istediği isimler çok farklıdır: hakan şükür,arif ve okan… bu teklif üzerine g.saraylı yöneticinin telefonu suratına kapattığı iddiası da basında yer almıştı.

  kartvizitte ne yaziyor?
  recep günay hakkında basında çıkan yolsuzluk iddialarından sonra halk arasında da recep günay’ın aslında çok zengin olduğu haberleri yayılır. hatta iddialara göre hatçe recep’in mudanya limanı’na demirli bir yatı vardır. bu iddialara ise hatçe recep cevap vermekte hiç geç kalmaz ve bir kartvizit bastırır. kartvizite ise recep günay- tekstilci diye yazdırıp fabrika 1 ve fabrika 2 telefonları yazdırır fakat bunların hiçbiri gerçek değildir. bu kartvizit bir anda yine olay yaratır ve bursa halkı ‘başkan olduktan sonra kulübü soydu ve 2 fabrika aldı” diye konuşmaya başlar.

  biletler 10 kati
  recep günay radikal sayılabilecek işler de yapmaya başlar. özellikle tribün temalı işlerdir bunlar. bursalı bir taraftarın büyük takımlar geldiğinde eline bir bayrak alıp da rakip takım tribününe gitmesini içine sindiremeyen hatçe recep 1.5 ytl’lik bursaspor tribününe karşın deplasman tribününü 10 ytl olarak belirler.

  fakat işler onun umduğu gibi gitmemiş bursaspor ligin dibine demir atmıştı. bu başarısızlık da engellenmek için olağanüstü kongre yoluna gitmiş, recep günay ilk önce adaylığını açıklasa da sonradan vazgeçmişti.

  işin özeti…
  futbol tarihimizdeki aykırı başkanlardan biri olan recep günay’ın yaptığı şu açıklama aslında herşeyi çok güzel bir şekilde özetliyor: “rüyamda bursaspor’a başkan olacağımı görsem hayra yormazdım. ama oldum. günün birinde bakarsın hiç hesapta yokken belediye başkanı da olurum. burada olmaz diye bir şey yok.

  Alıntının yer aldığı bu kişi ile ilgili Ekşi sözlükte daha neler var neler.

  31
  2
 3. şaşırdık mı? tabi hayır.
  çünkü,
  biz bunlara yabancı değiliz..!
  şampiyon başkan İbrahim Yazıcıya bile zamanında neler yapıldı..!
  onunla mukayese yapıldığında racep günay da kim?!.
  keşke istifa diyenler ortaya adam gibi alternatif sunsalardı.!.
  recep günay + ali ay ikilisinden çeyrek Ömer Furkan Banaz çıkmaz.
  bazı şeyler onu küstürürken düşünülecekti.
  adam ne güzel öyle ya da böyle bu zor süreçte kulübü götürüyordu…

  13
  4
 4. Geç saatte otobüs yoktur karacabeyden Bursa’ya o yüzden erken çıkmıştır büyük başkan şak şak şak şak

  11
  4
  1. @Reyis yorumuna yanıt olarak

   Niye gelmesin kardeş, kendini öcü mü sanıyorsun, ya da herkül falan mısın? Sihirli güçlerin mi var senden korksun da stada gelmesin. Kaç kuruşluk adamsın? Tanıt kendini bir görelim seni?

   3
   12
 5. Recep efendi sen her istifa deyince stadı mı terketceksin terketmek alışkanlık olmuş söyleyebilirler Bursaspor başkanı önemli bir sebep olmadığı müddetçe kulübünü camiasını başkan olarak temsil eder.Gemiyi en son kaptan terkeder.Sen Bursaspor başkanlığı sana ağır geliyor olmuyor.Sen en iyisi kongre kararı al.Senin bildiğin dava açmak sen onlara yönlen.Burası Mudanyaspor değil Bursaspor başkanı olmaz senden.

  9
  5
 6. Süper ligden düşerken Aa ya, hem de ligin sonunda dahi istifa diye bağıramayan şuursuzlar aynı Adanur gibi 2. hafta başkanı istifaya çağırıyorlar.Futbolcu sahada ne kadar koşar. Bu kadar satılmış trübüncü olur mu? Ayıp artık.

  7
  5
  1. @levent yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim bunların hepsi kendini taraftar zanneden kiralık akıllılar. Ayrıca bu futbolcu kardeşlerimiz de bizim Vakifköy patentli ve bizim hocalarımızın yetiştirdiği futbolcular. Önceki yönetimlerden, bu yönetime miras kaldı yani. 2 aylık yönetimin suçu ne? Aslında bırakıp gidenlere bağırıp çağırmalilar.

   4
   2
 7. En büyük hata eski belediye başkanı Recep Altepe. Rahmetli Yazıcı vefat ettikten sonra şehrin sorunlarını bırakıp Bursasporun içini karıştırmaya başladı istediği adamı başkan seçtirdi Erkan Körüstan Recep Bölükbaşı Ali Ay Mesut Mestan Birde en son noktayı koyan Emin Adanur. Daha önce adaylığını koyan Timur Noyan Hüseyin Akdemir Hayri Yazıcıdan Bursasporlu kongre üyeleri ve Bursasporlular özür dilemeliler. Recep Altepede seçtirdiği başkanlara da borçlandın borçtan korkmayın diye diye takım bu halde. Not. Eğer bu futbolcuların Recep Günay gitsin diye birilerinden içazet alıyorsa bilerek oynamıyorlar sa s… r olup bıraksınlar futbolu parkta oynasınlar.

  6
  2
 8. Para yok pul yok bilgi yok birikim yok vizyon yok bi şekilde oturdun o koltuğada hiç sormadınmı kendine Recep ? Ben bu koltuğa oturacak adammıyım diye !!!

  6
  5
 9. Recep Günay ın sahte hesapları yok mu ya neresiniz neredesin paşa selim bu takım ilk 5 e oynar diyordun ne hale getirdi bu ıq seviyesi düşük aç taraftarımız yokmu bizim

  6
  2
 10. Asıl tepki Ankara maçında olacak et abicim istifa ne duruyon hala olmaz herkes biliyo sende biliyon tmm ver herkesi mahkemeye ama senle olmaz adamlar süper lige cikaricam takımı diyo sen mahkemeyle uğraşıyorsun 5hafta sonra kacarsiniz dayanamasiniz daha ağır olur tepkiler tmm bursa cocugusun yaptın yapacağını herkese gösterdin çekil.kenara maçı bile seyretiermiyonuz bize neyin pesindesiniz

  5
  2
  1. @Bursalı ego yorumuna yanıt olarak

   Kardeş pardon, ağababaları bu takımı superlige çıkaracağını ne zaman söyledi? Genel kurul üstü adaylıktan çekilip gittikten ve bu yönetim geldikten sonra. Hani bir yakınınız sizi düğününe davet etmediğinde, beni cagirsaydilar5 tane tam altın takacaktim der gibi yani. Kardeş, geçti Bor un pazarı sür arabanı Niğdeye!

   1
   2
 11. Ulan sözde en iyi alt yapı bizde idi hepsi yalanmış meğer ama başkan geç kaleye de bir kaç kurtarışı yap

  5
  2
 12. Takım rezalet. Ne taktik var ne fizik var ne yetenek var ne heves var ne sorumluluk var. Daha fazla rezil olmamak adına lütfen klübü kapatın. Bir kere ölmek her gün ölmekten iyidir. Her hafta boş yere moralimiz bozuk başlıyoruz bu takım yüzünden.

  4
  2
 13. Bu akşam gördük ki sahada plan yok sistem yok takımın ikili mücadelelerde gücü yok oyunu dikine oynayamıyoruz Çağatay dışında adam eksiltebilen başka oyuncu yok sıkıntılar büyük toparmanma olmaz ise ligin dibine demir atarız sağ duyulu bir hafta geçirip çözüm bulmalıyız hadi hayırlısı

 14. Sen daha az çoğunluktaki taraftarlar istifa söyleyince stadı terkediyosun işine gelmeyince , yarın timsah arena da 10 kişi diyelim istifa diye bağırınca yine mi stadı terk edeceksin taraftarını gördün mü Recep efendi Karacabey in deplasman tiribünü nü tavuk kümesi gibi onlar terketti mı veya gelmemezlik yaptı mı sen derhal kongre kararı al nasıl olsa alacaksın vakit kaybı olmasın.

  3
  2
 15. Allah sizi bildiği gibi yapsın Sıla da terk etsem ne olur oyuncak yaptınız Bursaspor’u utanmıyorsunuz ya bir şey yapamıyorsan istifa et git ya da Allah aşkına Ne duruyorsunuz ya günah ya Ayıp ya kendi egon için mahvediyorsun ortalığı Sana akıl veren kimse Allah bildiği gibi yapsın

  2
  2
 16. 1 gol yiyince yönetim istifa diye takımı demoralize edicek tezahuratta bulunmayı doğru bulmuyorum ama ilk cümlede stada terk edecek adamda en hafif ifadeyle yol alsın neyi bekliyor

  1
  2
 17. Artık bu takımın yüzü gülmeyecek mi?
  Yaşanmayan rezillikleri göstermek istemiyoruz.
  Bugüne kadarkiler yeter diyeceğim ama her gün bir yenisi ekleniyor.

 18. Komedi topçu desen topçu değil başkan desen başkan değil hoca desen hoca değil inşallah 1 galibiyet alabilir bu ligte zor ya neyse.Torpilli oyunculardan kurulu takımdan ancak bu kadar olur yapmayın arkadaş şampiyonlar ligi oynamış bir takimi yakmayın.

 19. Ali Ay ve avaneleri, Recep Günay’ı yemeye çalışıyolar çünkü yolsuzluklarını ortaya çıkartıyor. Ama Recep Günay da Özer Hurmacıyla devam etmeyip ayağına sıktı bu durum Ali Ay ekibinin işini kolaylaştırdı ve çorbacılar istifa diye bağırmaya başladı. Yalçın Gündüz oyuncu seçimi neyse de değişiklik konusunu hiç beceremiyor. İlk maçı alıp moralli güzel bir başlangıç yapabilirdi takım ama hoca sağ olsun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu