Recep Günay, niçin ayak diretiyor?

Olay Yazarı Ertan Erkuvvet, yeşil beyazlı kulüpte yaşanan son gelişmeleri kaleme aldı…

Geçtiğimiz hafta Bursaspor’da enteresan gelişmeler oldu. Önce ‘adayım’ diyen Ali Ay ile Başkan Recep Günay, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’in girişimiyle bir araya geldi. Ancak Günay, görevinin başında olduğunu belirterek Ay’a bir kongrenin söz konusu olmadığını söyledi.

Sonrasında Ali Ay, Recep Başkan’ın ısrarlı tutumu karşısında adaylık çalışmalarını durdurduğunu açıkladı.

Cumartesi günü ise Teksaslı Bursasporlular Derneği kongre kararı alınması yönünde toplanan 787 imzayı Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Galip Sakder’e teslim etti ve tüzük gereği yönetimin kongre kararı alması için gereken 30 günlük süreç başladı.

Fakat dün akşama kadar konuyla ilgili yönetim kanadından en ufak bir açıklama gelmedi. Zaten bildiğimiz kadarıyla Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Recep Günay toplanan imzaların geçersiz olduğunu ve noter onaylı olmaları gerektiğini düşünüyormuş.

Garip olan aday olurken noter onayına ihtiyaç duymayan, hatta daha önce kabul edilmeyen listesini revize edip Divan’a sunan Günay’ın bu kez noteri kendine kalkan olarak seçmesi.

Kanunlar ne der tam olarak bir şey diyemem ancak, tüzüğün ne dediğini en iyi bilmesi gereken Divan Başkanlık Kurulu da imza kampanyasına destek verdiyse imzaların hukuki geçerliliğinin olduğunu düşünürüm.

Aksi bile olsa toplanan 787 imza her geçen gün sabrı taşan taraftarın, 307 imzalı kongreyle görev gelen Günay’ın gitmesini istediğini ortaya koyuyor.

Peki Sayın Recep Günay, niçin ayak diretiyor?

Ya hakikaten daha önceki yönetimleri inceliyor (ki ne kadar yetkin olduğu tartışılır) ve süreyi sonuna kadar kullanmak istiyor.

Ya da, ‘Nasılsa Türkiye’de hukuk yavaş işliyor öyle ya da böyle mayısı görürüm’ diye düşünüyor.

Recep Başkan’ın, “Zaten tecrübeli futbolcuları elden kaçırdım. Transfer tahtası da kapalı. Bu işi kör topal götürüm” şeklinde bir beklentisi varsa şunu iyi bilsin ki işler sarpa sardığında yanında ne kör kalır ne topal.

Tabii kulübün her ay milyonlarca lira gideri olduğunu da düşününce işleri nasıl yürütecek merak etmiyor da değilim!

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. git artık be!!!! göndercez seni!!! ali ay gelecek dertler bitecek!!! kör topal geldin başkan oldun başımıza bela oldun!!!!! kimse istemiyor seni be adam!!!! ne biçim herifsin gitmedin gitti!!!! bitirceniz bursasporu!!!! belediyeyi istemediniz bu hale geldik!!!!! belediye olsaydı böyle olmazdı!!!! teksas hepinizin babası!!!!!

  33
  85
  1. @Teksas_Tommiks yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular neden Ne kadar gerçek ne kadar hukuki ne kadar ahlaki mevcut başkan kulüp ün sahip olduğu taşınmazların geçmişte şahıslar üzerinden usulsüz satışlarının olduğunu savunuyor peki sormak lazım geçen yönetim bunları neden araştırmadı kanunlarımız en başta neden bu satışların hukuki boyutuna bakmaz aslında ben mevcut başkanın arkasında güçlü birinin olduğunu düşünüyorum yoksa bu kadar açık kapı var iken geçmiş in hatalarını öyle Recep başkanı yok ederler bu arada kimseyi savunmuyorum ne olucak zaman gösterecek hep geçmiş yönetimleri seyretmedik mi bu ülkede RECEP Bölükbaşı Mesut Mestan Erkan Kamar Emin Adanur Bursaspor a Başkan oldu ise herşey i seyretmek bize müştehak hala çareyi sen ben kavgası yaparak bulacağımızı düşünerek hayal kurıyoruz

   2
   1
  2. @Teksas_Tommiks yorumuna yanıt olarak

   Alinur başkanımın bardağı taşıyor. Nasıl ki Emin Dadanur’u tuttuğu gibi kulağından sıpıttı attı sokağa, bu
   Recep’i de çok yakında belediyenin çöp kamyonuna koydrup Şehir Çöplüğü’nde damperden boşalttıracak haberi yok.

   10
   34
   1. @Ufuk yorumuna yanıt olarak

    sen yanlış biliyorsun kör gözlü beşli çetenin bir ayağı olan nihat özdemirle bebaber bursasporun içinin boşaltılmasına yardımcı olan zattı burda bize met etme kula kulluk edeceksen git önce anne ve babana kulluk et senin gibi bursasporlulardan ve anguslardan bu millet bezdi kim ne yapacaksa yapsın bakalım da görelim öyle kulak çekmek kolaysa buyursun gelsin

    8
    3
   2. @Ufuk yorumuna yanıt olarak

    Alınur başkan, Emin Adanur u kulağından tutup attı, değil mi? Kendi geldi de ne oldu? Gözünüz görmüyor ve kulağınız duymuyorsa aklınızı da kiraya vermişsiniz ben size minik bir hatırlatma yapayım. Keyfiniz kaçabilir, yine de yazayım. Alınur takımı aldığında 1.ligte idi. Sonra ne oldu? 2.lige düştü. Sanliurfaspor sayesinde 3.lige düşmekten mucizevi şekilde kurtulduk, kimdi başkan? Tabiki Alınur! Duydunuz mu bilmem Haziran ve Temmuz ayı ödenmesi gereken zorunlu borçları kim ödemedi? Tabi ki Alinur bsk. Son bir şey, Belediyeci yönetim gidince, hiç kimse de aday olmayınca Recep Bey bsk. Oldu.Divan kurulu kontrolünde ve genel kurul üyeleri sayesinde. Karalama yaparken biraz dikkat. Ali Ay aday oldu da biz mi göremedik! Şimdi bile net adayim diyemiyor. Biraz takip lütfen.

    14
  3. @Teksas_Tommiks yorumuna yanıt olarak

   Asıl bursasporu bu durumlara düşüren ali ayın kendisidir 3 sene üst üste başkan seçtiniz 2 kere küme düşmekten zor kurtulduk 3 de düşürdü boşuna dememişler çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçte yakalanır.O dövmeye çalıştığınız Aziz, Batalla ve Harun 2 sene bizi kurtardılar 3 senede zaten gittiler ali ay 3 senede 80 transfer 8 teknik direktör değiştirdi bursasporda oynayamacak oyuncular alında yolsuzlar ortaya çıkan adam ağlayarak götürdü götüreceği size ne demeli teksas, maraton ve ünitimsah denen gruplardaki sıkıntılı edep adap bilmeyenler oyunculara hakaret edersiniz zaten teksas isminde hayır yok eli gavur memleketin ismini grup ismi yapmışlar size yakışır türk tarihi simgeleyen bursamızı simgeleyen yada bağımsızlığımızı simgeleyen isim konulamaz mıydı yapılamaz çünkü teksastaki sıkıntılı tiplere özenti var tribünleri çoluk çocuk doldurmuş hata bizde adam gibi örf adet, ahlak, edep vs aşılayamadık şimdikiler hiç örf adet, ahlak nedir bilmiyorlar 1995 den öncesini özledim geçmiş yılları getiremeyiz ama geleceği düzeltebiliriz ayrıca recepi koruduğumda yok gerektiği yerde eleştireceğiz ama dozunu kaçırmamak lazım ve ali ay (erkandan recepe kadar) (ömer furkan hariç) hariç başka birisi gelmesini isterim.

   26
   3
   1. @VERDANT yorumuna yanıt olarak

    hadi len kim düşürmüş sallama burda!!!! ali ay olmasa kulup kapanır batardı be!!!!gelmezse batacak zaten!!!! çoluk çocuk diye beni aşağılıyonda sen sanki çok mu büyüksün!!!! biz olmasak bursa maç kazanamaz!!!! kim bizim kadar bağırıyor çağırıyor!!!!kim bizim kadar deplasmana gidiyor!!!! teksas olmasa sizin izlicek takımınız olmaz takımınız!!!!hepiniz saygı duycanız bize!!!!! bizim kadar güçlü grup var mı!!!! gittik imza topladık!!!! radikalle ünitimsah toplayaydı ya o zaman!!!! teksas hepinizin babası!!!! teksas olmasa bursaspor olmaz!!!!!adam olcanız adam!!!!!

    4
    29
    1. @Teksas_Tommiks yorumuna yanıt olarak

     Beyefendiye bak bağırıyor çağırıyormuş arkadaş siz olmasanız takım daha iyi oynuyor korona zamanı olmasaydı mustafa hoca ve o gençlere demediğinizi bırakmazdınız bizim türk taraftarlar medeniyet nedir bilmezlerle dolu yabancı takım taraftarları bile kazansalarda kaybetselerde oyuncuları ve rakip takımı tebrik ediyor bizde kavga dövüş bjk maçında bir sürü şehit verdik ama bizim insanımız insan değil ki herşeyin bir dozu var o dozu kaçırmıyacaksın millet eşiyle çocuğuyla gelmeye çekiniyor hakaretler diz boyu kendinizi bir halt zannediyorsunuz ya hiçbirşeysiniz insanda sevgi saygı olur o sizde yok zaten bursasporlu bile değilsiniz çoğunuz çorba peşinde farklı takımları tutuyorsunuz.

     1. @VERDANT yorumuna yanıt olarak

      Maç günü stadyumun yanından geçmeye imtina eder olduk olay çıktı çıkacak düşüncesi,şimdi kulübe ne lazım ,PARALİ BAŞKAN İsim lazım değil para varmı Texas ın küfürleri den gelecek cezaları ödeyecek 1 ke… Lazım degilmi?şimdiki başkan PARASIZ mı cevap evet duyar gibiyim BIRAKIN yapabiliyorsa YAPSIN nedir bu kavgalar,gider 3.ligde gerekirse AMATÖR kümede izleriz futbol bir OYUN bir oyun için LÜTFEN birbirimizi KİRMAYALİM

 2. Yazarımız tam da Texas in bir neferi gibi yazı yazmış! Recep Bey, yönetime Divan heyeti kontrolünde, genel kurulun seçimi ile geldi. Burada bir anlaşalım. Genel kurul üye sayısı arzu edildiği kadar çok değildi. Kimin suçu, Recep Bey in mi? Divan prosedürü uyguladı ve bu gelen üye sayısı yetti. Texas ve Divan heyeti Ali Bey le kurul öncesi görüştü mu, görüştü. Ali Bey aday oldu mu, olmadı. Kimin suçu, Recep Beyin mi? Şimdi niye direniyor muş! Bu Bey efendi henüz yeni seçilmedi mi? Niye bıraksın? Parası yok muş! Başkan adayi olabilmek icin belirli bir para limiti mi var? O zaman Divan tarafından adaylığı kabul görmese idi. Su an Recep Bey in eski yönetimleri balgibi de sorgulama yetkisi var. Tartışmalara acikfalan değil. Keşke her gelen bir önceki yönetimi sorgulasaydi, şeffaf olunsaydı. Ayrıca, tecrübeli topçuları kaçıran Recep Bey falan değil. Onlar zaten gitme kararı almıştı. Yanında ne kör kalırdı ne topal ne demek. Niçin ne Aslan kalırdı, ne Kaplan kalırdı diye yazmadınız! Kör ve topal kişilere hakaret içerikli değil mi?

  21
  2
 3. Erkan bey sana bir şey sorayım sen gerçekten bursa sporlumu sun yoksa laf olsun torba dolsun diyerek mi yazıyorsun burda recep günay ı eleştireceğine ali ay bursa sporun taşınmazlarını ve nakit akışını nasıl üzerine geçirmiş bunu araştırsan ama yok araştıramaszsın nedenini cavit patronuna sor her hafta milyonlarca ödeme yapilacak nasıl yapılacak çok merak ediyorum demişsin o kadar merak etme varsa paran getir bursa spora ver yoksa paran hariçten gazel okuma recep günay ı bursa spor a bir türlü başkan olarak yakıştıramamışsın eğer sen ve senin gibiler bursa basınında gazeteci olarak geziyorsanız kusura bakmayın ama recep günay üç kere bu başkanlığı hak ediyor derim galip bey bile imza verdi demişsin senin düşüncene göre 786 kişinin imzası şüpheli ama bir tek doğru adam var divan başkanı onun imzası varsa hepsi geçerli sen hangi okulda okudun da burda yazı yazıyorsun çok merak ediyorum kopyala yapıştır cı gazeteciler gecenler de yazdım yine yazıyorum sizin gibi gazeteciler bursa da yok hükmündesiniz sana burda cvp vermem bile sana çok büyük bir lütuf dur

  18
  7
 4. Valla ben bizim medyayı, teksası, tommiksi anlamıyorum.
  ya dünya zifiri karanlık, ya da ben körüm!
  recep aydını yerden yere vurmak ne ise, ali ayı göklere çıkarmak. onu kurtuluş olarak görmekte aynı şey.
  ehhh tabi kurtuluşu para da, pul da! tahta da transfer de görürsek olacağı bu!
  temel sorunumuz ZİHNİYET YANLIŞLIĞI!
  futbolu ve bursasporu tersinden yorumlamayı bırakmadan.
  – güvenilir ve donanımlı ortak bir başkan adayı belirlemeden.
  -kurumsal kulüp yapısını inşaa etmeden.
  – kulüp üzerindeki medya ve taraftar baskısını kaldırmadan.
  – kentlilik ve taraftarlık bilincine ulaşmadan.
  – 15 günde bir kadınlı erkekli, çoluklu çocuklu stadımızı doldurmadan, orada küfrü bitirmeden. ve bunları bir kültür haline getirmeden ve daha bunlar gibi onlarcasını yerine getirmeden bu kulübün iki yakası bir araya asla ve kata gelmez…

  14
  4
 5. Bu gazeteler ne gazete yazarlarıda yazar değil MAŞA! O 787 Satılmışta büyük olasılıkla birilerin PİNOKYO’su yani durum çok vahim demek başkan olmak isteyen o 787 ile çalışması gerekiyor araştırılması lazım kimler bu üyeler sonra tek tek üyeliklerini iptal edin!

  6
  1
 6. Sözüm ona Teksaslı arkadaşların yorularına bakın en çok eksilenenler onlar yani camiada asıl istenmeyen Teksas demekki, ben olsam Teksası maçlara almam tirübünü kapatır yoluma devam ederim.

  4
  1
 7. Zamanında neden aday olmadı ki.. Kulüp kayyuma kalmasın diye başkan adayı olan kazandı.. Bırakın eleştırmeyide bu durumu onarmak için herkes destek olsun.. Yoksa seneye 3.ligdeyiz…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu