Recep Günay bizi kandırdı!

Bursaspor’da kongre bilmecesi sürerken, isimler adaylığını açıklamaya devam ediyor. Ali Ay’ın ardından daha önce de başkanlığa aday olan Ersoy Saitoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıklarken Recep Günay'ı da eleştirdi.

Mevcut Bursaspor Başkanı Recep Günay’ın adaylığını Divan Kurulu’na sunduğu gün, kendisine rakip olan Raşit Barışıcı’nın da desteğini arkasına alan Saitoğlu, yolda birlikte yürüyecekleri Barışıcı ile neden aday olduklarını açıkladı.

“Kaos çıkmasın diye çekildik, hata ettik”

Recep Günay ile birlikte imza teslim sürecini birlikte yaşayan Raşit Barışıcı o gün yaşananları anlatarak Recep bana, “Raşit Ağabey müsaade edin ben başkan adayı olayım. Merak etmeyin en kısa zamanda kulübü genel kurula götüreceğim. Birimizden birisi fedakarlık yapsın” deyince ben de tamam dedim. Ve Bursaspor’a genel kurul süreci açmak adına biz de geri çekildik. Hakkı Recep’e tanıdık. Bursaspor’a kaos yaratmamak için geriye çekildik. Hata etmişiz” dedi.

Recep Günay’ın “kongre kararı alacağı” sözüne güvenerek geri çekildiklerini vurgulayan ve adeta kandırıldıklarını söyleyen Saitoğlu, acil kongre çağrısı yaptı.

Recep Günay’a seslenen Saitoğlu, “Buradan sesleniyorum. Lütfen! Vermiş olduğunuz sözü en kısa sürede yerine getirmenizi rica ediyorum.” dedi.

“Her ay taraftarla görüşeceğiz”

Göreve geldikleri takdirde her ay Bursaspor taraftarıyla bir araya geleceklerini ve onların da görüşlerini alarak birlikte yol alacaklarını belirten Ersoy Saitoğlu, yeri geldiğinde taraftar yeri geldiğinde ise yönetici olacaklarını söyledi.

“Ali Ay ve Emin Adanur’la görüşmek isteriz”

Ersoy Saitoğlu, hedeflerinin ayrıştırıcı değil bütünleştirici bir mantıkla ilerlemek olduğunun algını çizerek eski başkanların fikirlerini alacaklarını belirtti. Saitoğlu, eski başkanlardan Ali Ay, Emin Adanur ve Mesut Mestan gibi isimlerle de bir araya gelerek, yapılacak fikir alışverişiyle Bursaspor’u ortak akılla eski güzel günlerine döndürmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

“İmamın kayığına kadar adayız”

Ali Ay’ın geçtiğimiz hafta basın toplantısında mevcut yönetimin 10 gün içerisinde kongre kararı almadığı takdirde adaylıktan çekileceğini beyan ettiğinin hatırlatılması üzerine kendisinin böyle bir tutum sergilemeyeceğini belirten Saitoğlu, “İmamın kayığına kadar adayız. Allah sağlık verdiği sürece” ifadesini kullandı.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Allah aşkına bırakın saçma sapan adamları ya kim bu kim bakkalı olan aday oluyor . Proje yook hiç birsey yok sırf adı BURSASPOR ile anilsin diye .
   Bırakın bari Recep Günay dursun en azından devreye kadar bakalım kimlerin kuyruğuna bascak , başarı birleşmeyle gelir ve herkes Recep Günaya git diyor böyle zaten başarı gelmez Teksas büyüük abileri BURSASPOR u bu hale sokanların başında gelen abiler desteklemiyor yıllarca neler ettiler şimdide ihtiyaç var desteklemiyorlar BURSASPOR sahipsiz sen sahip çıkmıyosun başta sen . Ben kimlerin kuyruğu kopacak .

   6
   3
  2. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Gelde bunu sıkıntılı taraftarlara anlat baktılar ali ay denen şahısta olmadı başka bir isim üzerinde deneme yapmaya çalışıyorlar. Recep Günayıda tanımamda ve sevmemde ben Recep Günayın yanlışlarına yanlış doğrularına doğru diyen birisiyim ama şu var ki recep günay aday olmadan önce neden bu kişiler aday olmadı veya adaylıktan çekildi. Recep Günay açıklamasından sonra herkes üşüştü hele olay gazetesi hiç söz hakkı yok burada ayrıca bursada öz bursalı yok bu ortalıkta recep günayı göndereceğiz diyenlerin çoğu eski yöneticilerden nem alan kişiler bakın faruk çelikten zar zor kurtulduk ama kurtulamadığımız altepe var en kızdığım Turgut özal zamanında balkandaki sözde türkleri (gerçekleri ayrı tutuyorum) çok bosna, arnavut, bulgar, romanya, yunanistan vs soktular bakın cavit çağlar gümülcineli altepe arnavut vs bursamızda öz ve öz bursa evladı çok az çoğu buradakiler bursasporu 2.takım olarak görüyorlar şahsen şuan Recep Günaya arkadan destekleyen birisi olduğunu düşünüyorum yoksa şuana kadar dayanamazdı istifa ederdi hakaretler diz boyu

   6
   4
 1. Ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız diyor Ali Aya sallıyor sonra ondan da destek bekliyoruz ve kendisini Ziyaret edeceğim diyor.
  Bu konuşmanın neresinden tutup ta eleştirecek sin.
  Bursaspor kulübü kimsenin oyuncağı degildir beyler aklınızı başınıza toplayın.

  37
  2
 2. Ali Ay, Emin Adanur ve Mesut Mestan ile iş birliği yapıp Bursaspor’u eski güzel günlerine götürecekmiş.
  Bursaspor kimler yüzünden eski güzel günlerinde değil acaba?

  Yazık ki ne yazık.

  30
  5
 3. Bütün küme düşüren ve takımı soyanlarla işbirliği yapacağız diyor.
  İmamın kayığı batacak adaya girmeden hepimiz boğulacağız.

  21
  2
 4. Çok zor değil tahmin etmek kimin BURSASPOR’a şu anda daha faydalı olacağı 2 basın toplantısında ortaya koyulan mikrofon sayısından belli ediyor ne kadar istemesekte ali ay çıkış yolumuz olabilir.

  12
  23
  1. @Mert GG yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay in çıkış yolu olabilmesi için kurulda başkan adayı olması gerekiyordu. Yani diyeceğim, köprüden önceki çıkışı kaçırdı. Şimdi navigasyonda, yeni rota oluşturulmak isteniyor.

   9
   1
 5. Bizim Bursa’daki Uzm. Psikiyatrist kuzenin semt takımı 1326 Pınarbaşıspor Amatör Futbol Kulübü ligden ihraç edilmiş. Kendilerine acil bir başkan lazımmış.

  Senin aklına durup dururken şu zor durumdaki Süper Lig şampiyonu Bursaspor gibi bir koca çınara başkan olmak gelmiş olsa da bu adaylığın kuzenime önemli gelmiş.

  Bursaspor’a seçmezlerse acaba bizim kulübe başkan olması için ikna edebilir miyim diye düşünen kuzen dün Gönlüferah’a seni izlemek için gelmiş. Sonuna kadar da izlemiş.

  Başkan adayı olduğuna göre, seni varlıklı, işbilir, işbitirici, futbol kulübü başkanlığı konusunda geçmişi, engin tecrübeleri olan biri diye düşünmüş.

  Doğal olarak da mesleki bakış açısıyla kişiliğini, söylemlerini, hal, tavır, jest ve mimiklerini değerlendirmiş.

  Sana bakınca gördüğü; megaloman, hayal satan, martaval okuyan, kulübe hibe edecek külliyetli miktarda birikimi olmayıp, olsa bile hibe niyeti olmayan, reklam peşinde koşan biri olduğun.

  Sonuçta, değil Bursaspor’a, 1326 Pınarbaşıspor başkanlığına bile uygun olmadığın yönünde.

  Kendi uzmanlığı açısından; narsisizm, kişisel gelişim ve OKB tedavileri görmen gerektiğine karar vermiş.

  Neyse, umarım görülüp söylenen gerçekler ayaklarının yere basmasını sağlar, sana faydalı olur.

  Allah şifa versin.

  Son olarak bir hekim tavsiyesi: “Hastalıktan korkma, geç kalmaktan kork.”

  9
  4
 6. Aga be arkandaki buruşuk, leş yatak çarşafı size tam uymuş.
  🙂 🙂

  Neye güvenip bu işe kalkıştınız?

  7
  4
 7. Sayın sait oğlu bursaspora başkan adaylığınız hayırlı olsun son kongreden bu güne kadar neredeyse 30 .35 gün geçti tamam recep günayda para yok kabul ettik .Peki siz başkanlığa aday oldunuz konuşmanızda ne proje ne nakit bilgisi nede bir hedef göremedim dikkatimi çeken konu ise neredeyse bursanın yarısından fazlasının nefret ettiği isimleri ön plana çıkarıp onlardan icazet alacağınızı kastediyorsunuz A Y çıraktık dedi akıllandık dedi ustalık dedi takımı küme düşürdü E A elimizden geleni yapacağız dedi taraftarın ağzına baktı 2 günde piyasada ne kadar çöp topçu varsa parasına bile bakmadan takıma doldurdu M M hiç nakit akışından bahsetmeden başkan olayımda ya tutarsa diyerek işe başlayan tutmayınca ben bu kadar altın takı verdim diyerek bursaspordan nemalanan isimler ve siz bunlardan medet umuyorsunuz bana göre ya siz bir proje adamısınız yada reklamın iyisi kötüsü olmaz ortalıkta bende gözükeyim sevdası gibi bir şey siniz biz bursasporlular kötünün iyisini ararken sizin gibi kötünün kötüsüne bursasporu teslim etmek gerçekten şaka gibi eyyy güzel bursasporum sen kimlerin eline kaldın seni kimler bu hale soktu sana bu kötülüğü yapanın yaptıranın yapanlarada destek verenlerin hem bu dünyada hem de öbür dünyada rabbim onları en çok sevdiklerinle sınasın kimsenin yanına kar kalmasın bu kadar hırsızı seven hırsızlara bu kadar destek veren türkiyede başka bir şehir daha yoktur bursanın ya havasını yada suyunu tahlil ettirmek lazım

 8. bu arkadasi taniyan varmi allah aşkına görüntüye bak ya arkada bir perde pacavranin uzerine igne ileyesil beyaz bayrak asmis uzerine bi atki alsana basin toplantisi kahvehanedemi yapildi bu allah askina beyler birakin su adamlari kahale bile almayin….yorum bile yapilcak bir durumlari yok

  5
  2
 9. Anlaşılır gibi değil! Kimlere kalmış Bursaspor yönetimi! Sayın baskan adayı söyle diyor, ( MERAK ETMEYİN, EN KISA ZAMANDA KULÜBÜ GENEL KURULA GÖTÜRECEGİM) dendiği için adaylıktan çekilmiş. Kulup,kooperatif, bir iş yeri genel kurula götürülmek için genel kurul mu yapar. Bir kulüp veya kooperatif gündemi olağan veya olağan dışı genel kurula gitmek üzere Divan yetkililerine gidilir .Gündem belirlenir, Divan kuruluyla birlikte, gündem zaman yer ve saat belirlenir tüzüğe uygun bu işleyiş genel kurul üyelerine duyurulur sonra kurul yapılır. Hiçbir zaman genel kurul kararı almak için genel kurul yapılmaz. Ayrıca, kurulda aday olur veya olmazsınız! Onu siz bilir ve karar verirsiniz! Kaos yaratmamak için adaylıktan çekilinmez, seçime girersin kim çok oy alırsa başkan seçilir.Fedakarlik yapmak için adaylıktan niye çekiliyorsun. Asil şimdi o zaman adaylıktan çekildik, hata ettik diyerek kaos yaratıyorsunuz. Yeni seçilen bu yönetim toplanan imzaların değerlendirilmesi sonucu tüzüğe uygun şekilde ve zamanda kurula gider. Genel kurulun kendilerine verdiği yasal süreyi sonuna kadar kullanır.

  1. @Sem yorumuna yanıt olarak

   Ben ne silivri nin soğuğundan nede sıcağından korkarım ben rabbimin gazabından korkarım kula kulluk edeceğime dilsiz şeytan olacağıma şu yalan dünyanın sahte mehtilerine ve müslümanlarına karşı alnımın akıyla kanımın son damlasına kadar mücadele ederim yalan söylemek iftira atmak milletin karşısına çıkıp atıp tutmak ertesi gün geri vitese takmak son yirmi yılın özeti bu memlekette satılacak bir şey kalmadı artık yarın bir gün neyinizi satacaklar çok iyi biliyorsunuz ama onu da kabül edersiniz siz nasıl bir omurga varsa bazılarında yeni yüz yılınız hayırlı yarınlarınız dahada beter olsun

 10. Bence kimse heveslemesin Recep günay önümüzdeki sene olağan kongreye kadar bu başkanlığı bırakmaz ha gelecek yıla kadar ne olur ne biter bilmem ama benim tanıdığım bildiğim Recep günay olağan kongreye kadar yani yaklaşık bir sene dolayısıyla bu sezon bu kulübün başkanı oflasakta patlasakta gerçek bu vesselam.

 11. Daha fol yok Yumurta yok Eski Başkanlardan
  Medet Umuyor Kelin Yağı olsa kendi başına sürer
  Neka Peynir’va sizde onu söyleyin

 12. İster kabul edelim ister etmeyelim sevelim veya sevmeyelim bu kulübe şu anki şartlarda en iyi başkan adayı Ali AY dır. Sebebi ise Ali Ay bu kulübün en büyük alacaklılarından biridir. O da biliyor kulüp batarsa tüm alacakları heba olup gidecek. Maalesef paralı olan tek aday da kendisi. Kulübe acil para lazım. Ali AY Bursaspor için değilse bile kendi kişisel yani alacakları için var gücüyle bu takım için çalışacaktır. Bu arada kimsenin şakşakçısı falan değilim sadece kişisel fikrim bu .

  2
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu