Raşit Barışıcı başkan adaylığını duyurdu!

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın toplantısında açıklamalarda bulunan Raşit Barışıcı Bursaspor başkanlığı için ön adaylığını duyurdu.

Toplantıda Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu adına 2. Başkan Metin Genç hazır bulundu.

Tesislerde gerçekleşen basın toplantısında konuşan RaşitBarışıcı, Bursaspor‘a başkan adaylığı ile beraber güven, barış ve şeffaflığın geleceğini belirtti.
“Bu güzel davet için sayın başkan ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Bursaspor bir amaçsa biz bunun için buradayız. Adaylığı uzun bir süredir düşünüyorduk ve bugün bunu resmiyete dökmek için buradayız.” dedi.

Raşit Barışıcı konuşmasının devamında “Yönetim kurulunun aldığı kongre kararı ile süreci başlatmak istiyoruz. Bu kısa süre zarfında Bursa içi ve Bursa dışından iyi bir destek aldık. Çalışmalarımızı ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağız. Bizim sloganımız; “Güven, barış ve şeffaflık” olacak. Bundan sonraki çalışmalarımızla camiaya layık olmaya çalışacağız. Yönetim kurulu listemiz belli ve çalışmalarımız devam ediyor. Açıklanacak kongre kararıyla yönetim kurulu listemizi de yavaş yavaş paylaşacağız.

Transfer tahtası hepimizin derdi. Arkadaşlarımızla bugüne kadar iki aşamalı bir süreç yürüteceğiz. Konuştuğumuz dünya çapında bir firma var. Onlar da kongre kararını bekliyorlar. Bu dünya çapındaki firma ile anlaşmaları gerçekleştirirsek Bursa‘da tahta sorunu kalmayacak.

Sponsorlarımızla görüşmelerimiz sonucunda Bursaspor‘u sağlam temellere oturtacağız. Genel kurul kararı bu görüşmeler ile önümüzü açacak.” şeklinde konuştu.

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Halil1963 yorumuna yanıt olarak

   Hayırlı olsun. Demokratik yarış. Bu şartlarda aday olan herkese saygımız var. Kimseyi özel davetiye ile çağıracak halimiz yok. Hele ki küme düşüren dedeleri hiç.

   13
   1
  2. @Halil1963 yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor’un artık Şirketleşme vs kurtarılacak bir tarafı kalmadı çünkü 2 milyar TL borç ile malı mülkü olmayan stadı bile kiralık olan kulübü hangi iş adamı bu 2 milyar TL borcu kendi sırtına alır yük olarak alır ve eski yönetim ve yöneticilere naylon borçları öder deli olması lazım! Neden başkan vs bu tip parasız başkanlar çıkıyor ortaya diye düşünenlere parası ve iş ekonomi bilgisi olan bu işe girmez sadece hayatlarının bir renkli sayfası olsun adı Bursaspor’da yönetici ve başkanlık yaptı diye Vikipedi de çıksın nasıl olursada önemi yok diyenler çıkar!

   13
   1
   1. @Güven yorumuna yanıt olarak

    iyi bir pazarlik ve reklam ile olur aga bu 2.milyar tlyi dolar kuruna cevir yabanci yatirimcilar icin bu para hic biir sey degil bu klunu acmak lazim Avrupa’ya yafa arap yatirimcilara bizi baska bisey kurtarmaz bu ulkede hu iktidar kafasi ile hele hele sehrin tüm yatirimlarini bir tane ilcesi olan inegole doken bi bld baskani varken bu takimin kurtuluşu yok ….

   2. @Güven yorumuna yanıt olarak

    metin gençten icazet almaya giden adamdan ne kadar başkan olabilirki metinde kendini kulübün sahibi sanıyo başkan diyolar bide komedi ya

    9
    1
 1. Kibar konuşan, beyefendi birine benziyor. Bursa beyefendisine hasret kalmıştık. Başka aday var mı acaba?

  68
  1
 2. Eski dosab başkanı olarak dile getirdiği gibi büyük firmaları Bursa’ya kazandırıp sponsorlukları imzalarsa, iş adamlarını birleştirirse yıllar sonra en faydalı başkan olabilir. Başkanlar arasında tek mantıklı olan.

  57
  1
  1. @Emre yorumuna yanıt olarak

   20-25 Sene Evel DOSAB ile 2023 ile dağlar gibi fark var yani bu bir oda ile koca bina sanayi siteler gibi fark var bunu para bulurum diye satmak doğrumu siz karar verin!

   2
   3
  2. @Emre yorumuna yanıt olarak

   Raşit Barışçı nesi olur bulamadım ama Bursasporlu geçmişi olan, hizmeti olan bir soyisim diye hafızamda kalmış, başkan deyince kimse şaşırmaz en azından, bı başkan havası var adamda, hayırlısı.

    1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

     Bursaspor başkan adaylığını açıklayan Raşit Barışıcı, 1992-1993 sezonunda Orhan Özselek yönetiminde, 1996-1998 döneminde de Remzi Cinoğlu yönetiminde görev yaptı.

     Raşit Barışıcı, Bursaspor camiasının yakından tanıdığı ve kulübün eski yöneticilerinden Ayhan Barışıcı ile de akraba.

     Gözden kaçırmayın
     Bursaspor’da Beklenen Oldu! Kongreye Gidiliyor!
     Bursaspor’da Beklenen Oldu! Kongreye Gidiliyor!
     İş ve sosyal yaşamda da aktif olan Raşit Barışıcı, 2000 yılında kısa bir süre Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Bir dönem Bursa Otomobil Sporları Spor Kulübü (BOSSEK) başkanlığı da yapan Raşit Barışıcı, şu an BOSSEK’in üyelerinden biridir.

     Raşit Barışıcı, 2023 yılının temmuz ayında yapılan kongre öncesi aday olmuş ancak daha sonra adaylıktan çekilmiş ve sonrasında Recep Günay tek başına girdiği kongrede Bursaspor Başkanı olmuştu.

     Kaynak: Sayfa16

 3. Hangi yönetim gelirse gelsin, Recep Günay’ın eski yönetimler ile ilgili açtığı davaların takipçisi ve ısrarcısı olsun.

  Çünkü bu davalar, ben Bursasporluyum diyen herkesin sahiplenmesi gereken ve şu an içinde bulunduğumuz durumun nedeni olan davalardır.

  24
  2
 4. yani somut birşey yok.
  dünya çapında ki firma ile ANLAŞABİLİRSEK?!. tahta diye bir sorun olmayacak.
  günü sonunda büyük ihtimalle ANLAŞAMADIK! sonucu çıkacak. hele son hakeme yumruk olayından sonra bu daha da imkansız hale geldi.
  kaldı ki Bursaspor’un ana problemi tahta olayı değil, tüm toplumun desteğini alabilen donanımlı ve güvenilir bir başkan bulamamasıdır…

  8
  1
 5. valla iki başkan adayınıda tanımıyorum. ama n görüntü olarak daha güven veren birine benziyor. herkes konyasporun başkanına baksın. oda sadece avukat ve beyefendi. inşallah bursaspor için hayırlı olur.
  OKADARRRR

  6
  2
 6. Aday var anı kongire kararı burlar kongire kararı almaya korkuyorlar sizin gibi yönetimi hallah kahretsin insanı sinirlerini bozdunuz defolun

  4
  1
    1. @Yahşibey yorumuna yanıt olarak

     Olsun. Cavit bu sana. Sen ver ona kulübü bak.Satacak neler bulur o. Tesisin içindeki WC musluklarını falan söküp satmazsa diksinler. Cavit lan bu. Boru değil.

     1
     1
 7. Şimdiki yönetimin bir an önce kongre kararı alması gerek yoksa zaman daralıyor. Ocak transferine az kaldı. Şimdiki oyuncular ikinci yarı maçlarını kaldıramaz. Bu kadroya en az 10 oyuncu gerek. Kongre kararı alındıktan sonra başkan adaylarının en büyük hamlesi tahtanın açılması anlaştıkları futbolcularla imza attırmak. Tüm adaylara başarılar belki yarın da başka adaylar çıkabilir. Ben Tarık Çapcının güçlü adaylar dediği yoksa bu üç başkan adayımı merak ettim.

  2
  2
 8. Recep günay talimat veriyor bular giderse kulüp gonetimsiz kalacakmis siz olsanız ne olacak kulüp te kongirekarari alırsın isterse husamettin gelsin siz olmayinda kim olursa olsun adam istifa edeli 10 gün oldu hala kongireyok insanlarla dalgami geçiyorsunuz insanda utanma duygusu varsa istenmeyen yerde durulmaz sizi kimse istemiyor sizin bursasporlulugunuzdan ben suppe ederim

  1
  2
 9. Sayın Barışıcı gùnümüzde malesef
  Para , nakit gibi kavramlar itibar görmekte
  Sizin de kulübün biraz nefes almasi adina
  150-200 milyon tl civari kaynaginiz var mi
  Önemli olan soru bu bence

  1
  1
 10. Şimdi camiaya 2 tane aday var biri
  Bekir ÖN
  Diğeri
  Raşit BARIŞICI
  bu 2 adaydan biri kazanacak ama unutmayın kazanan daima TEKSAS ve BURSASPORUMUZ olacaktır

  70
  1. @Eren yorumuna yanıt olarak

   Kazanan Bursaspor olsun teksasmış maratonmuş şuymuş buymuş taraftarlıktan başka birşey yapmasın. Bursasporu amigoluğu bir ekmek kapısı olarak görmek vizyonsuzluğun ağa babasıdır. Bu vizyonsuzlar kulübün içini boşaltıyorlar. Bu grupların da içi boşalsın

   12
   2
   1. @TG. yorumuna yanıt olarak

    Amacımiz başkanlığa aday olan capsizlara ve saçma sapan yorum yazan capsizlara dikkat çekmek hepsi bu.Yoksa kazanan Bursa ve Bursaspor olsun tek temennimiz bu.

    3
    1
 11. Tamam aday olacaklar resmi olmasada mevcut yonetenler bekledikleri adayligi ortaya ati e ne oldu istifa kongre karari adaylari mi beyenmediniz cit yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu