Puanımız az ama…

Hamza Hamzaoğlu ve Paul Le Guen döneminin gerisinde kalındı ancak camianın bu takıma bakış açısı farklı.

Yeşil-beyazlılar, rakamsal olarak en vasat ilk devrelerinden birini yaşadı. Gerek puan gerekse atılan gol oranlarında geçmiş dönemler yakalanamasa da eleştiri yok denecek kadar az oldu.

Bursaspor 2018-2019 sezonunun ilk devresini 21 puanla 11.sırada tamamladı. Sezon başında kadroda büyük bir revizyona giden yeşil beyazlılar, yeni transferlerle yepyeni bir takım ortaya çıkardı

Lige girişte zor bir fisktürle de karşı karşıya  kalan Timsah, iyi mücadele etmesine, iyi futbol oynama gayretinde olmasına rağmen puansal olarak gerilerde kaldı. Bursaspor, kazandığı 4 maçı da (Ankaragücü, Alanya, Erzurum, Akhisar) kendisinden altta yer alan takımlara karşı elde etti.

VASAT FUTBOL TEPKİSİ

Samet Aybaba‘nın öğrencileri rakamsal olarak geçtiğimiz sezonlarla kıyaslandığı vakit oldukça gerilerde kaldı. 2016-2017 sezonunda Hamza Hamzaoğlu yönetimindeki Bursaspor ilk devre sonunda 27 puan toplamıştı. Ligde 5.sıraya kadar yükselen yeşil beyazlılar, sıralamada en iyi dönemlerinden birini geçirmişti. Ancak oynanan vasat futbol nedeniyle camiayla Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu‘nun arası açılmış ve ayrılık kaçınılmaz olmuştu.

ŞUAN MÜCADELE VAR

Paul Le Guen yönetimindeki geçen sezon ise devre 25 puanla tamamlanmıştı. O süreçte 9.’luk basamağında oturan Bursaspor rakip fileleri tam 28 kez havalandırmıştı. Ardından kulüp içersinde yaşanan kaoslar nedeniyle sorunlar çıkmış ve düşüş başlamıştı. Bu sezon belki Bursaspor puan olarak, atılan gol olarak diğer sezonların gerisinde kaldı fakat camiada sahada mücadele eden bir takım görüyor. Yetenekleri oranında elinden geleni yapmaya çalışan bu kadronun eleştiri almamasının en büyük nedeni de bu gösteriliyor.

İŞTE TABLO
2016-2017 SEZONU
O      G    B   M    A       Y     P
17     8    3   6    21      19     27

2017-2018 SEZONU
O      G    B   M    A       Y     P
17     7    4   6    28      19    25

2018-2019 SEZONU
O      G    B   M    A       Y     P
17     4    9   4    17      17    21

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. puanımız o kadar da az değil trabzon geçen sene aynı puanla 7. bu sezon aynı puanla 2. yani bütün takımların puanı düşük.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu