Prosinecki’nin menajeri açıkladı!

NTVSpor‘da cuma gecesi ekrana gelen Kırmızı Çizgi programında, yorumcu Mehmet Ayan, “Bursaspor, yeni sezon için Prosinecki ile yıllığı 1,1 milyon Euro’ya anlaştı” ifadesini kullandı.Bunun üzerine, bu iddiayı bursa.com olarak Hırvat teknik adamın temsilcisi Yaşar Çalışır‘a sorduk.

MENAJERİ AÇIKLADI

Almanya‘da bulunan Menajer Çalışır, 48 yaşındaki teknik direktörün 4 Aralık 2017 tarihine kadar Azerbaycan Futbol Federasyonu ile sözleşmesi olduğunu belirterek, “Prosinecki ile Bursaspor arasında şu an böyle bir anlaşma yok. Bu bilgi nereden çıktı bilmiyorum. Robert şu an Bakü’de görevinin başında” diye konuştu.

Ocak ayında Bursasporlu yöneticiler, Azerbeycan Milli Takımı’nı çalıştıran Prosinecki‘yle anlaşmak ve Azerbaycan Federasyonu ile devam eden kontratını feshetmek için Bakü‘ye gitmiş, ancak Azerbaycan Federasyonu, sözleşmesinde “2 milyon Euro’luk tazminat maddesi” olan Hırvat teknik adamın ayrılmasına izin vermemişti.Ardından Prosinecki’nin adı Mutlu Topçu görevdeyken nisan ayında bir kez daha gündeme gelmiş, ancak somut bir gelişme olmamıştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu