Prosinecki’nin gözü Batalla’da

Şu ana kadar yapılan görüşmelerin detaylarını aktaran Çalışır, “İki taraf da anlaşmak istiyor. Temaslarımız çok uzun soluklu oldu. Yaklaşık 6 aydır Robert Prosinecki için Bursaspor hakkında bilgi topluyoruz. Eğer anlaşma sağlanırsa takımın başına geçtiğinde yabancılık çekmeyecek. Bu süreçte gazetelerde çıkan tüm haberleri tercüme edip kendisine ilettik” dedi.

KONYASPOR’U KABUL ETMEDİ

Azerbaycan Milli Takımı teknik direktörü olarak yarın Kuzey İrlanda ile son maçına çıkacak Robert Prosinecki‘nin pazar ya da pazartesi günü Başkan Ali Ay’la bir araya geleceğine vurgu yapan Yaşar Çalışır, “Görüşme ya İstanbul ya da Bursa’da olur. Yer için karar verilmedi. Prosinecki Bursaspor’da çalışmayı çok istiyor. Sırf bu yüzden Konyaspor’la görüşmeyi bile kabul etmedik. Kendisi çok iddialı bir karakter. Bunu göstermek için de sözleşmesine şampiyonluk primi konulmasını istedi. Ama bunu başarabilmek için onun da iyi bir kadro kurulması yönünde talepleri var” diye konuştu.

SÖZLEŞME 2+1 YILI KAPSIYOR

Bursaspor’un transfer konusunda çalışmaları olduğunu bildiklerini belirten menajer Yaşar Çalışır, “Burada kulübün menfaatleri önemli. Prosinecki de bunu biliyor. 8-10 oyuncu alınmasının şart olduğunu Bursaspor’a söyledi. Onun elinde de geniş bir portföy var. Bursaspor’un da araştırmalarına bakacak. Ona göre transferde bir yol belirlenecek. Ama Prosinecki kesinlikle kulübün menfaatlerini göz ardı etmeyeceğini altını çizerek yönetime iletti. Bursaspor’a ekibiyle gelecek. Giovanni’yle çalışacağını biliyorum. Sözleşmesinin süresi de 2+1 yıl olarak planlanıyor” şeklinde görüş belirtti.

DENİZ YILMAZ KADRODA OLMAYACAK

Robert Prosinecki’nin Bursaspor‘un kadro yapısını çok iyi bildiğini söyleyen Yaşar Çalışır, “Sürekli Bursaspor’un maçlarını izledi. Milli Takım’a aldığı Deniz Yılmaz’ın kadro dışı kaldığını biliyor. O konuda söz sahibi başkan. Eğer Ali Ay, ‘Deniz Yılmaz olmayacak’ derse o da oyuncuyu kadroda düşünmez. Son maçlarda Kubilay’ın yıprandığından da haberi var. Yönetim Batalla’nın takımda kalacağını söyledi. Prosinecki de Batalla’dan faydalanmak istediğini iletti. Onun amacı, takıma ofansif futbol oynatmak. Ama bunun için de o anlayışa yönelik kadro kurmak önemli” ifadelerini kullandı.

BİLİC’LE BAŞLADI

Prosinecki antrenörlük kariyerine Hırvatistan Milli Takımı’nda Slaven Bilic‘in yardımcısı olarak başladı. Kızılyıldız‘dan sonra Kayserispor‘un gelen Hırvat çalıştırıcı, 2014’ten itibaren Azerbaycan Milli Takımı’nın teknik direktörü olarak görev yapmakta.

Süha GÜRSOY

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu