Prosinecki’de tek sorun AFFA!

Ozan DEMİR

Yönetim Hırvat çalıştırıcıyı Bursa’ya bekliyor, Prosinecki AFFA‘yı ikna etmeye çalışıyor

İKİ FARKLI AÇIKLAMA

Bursaspor Kulübü, yeni teknik direktör olarak düşündüğü Robert Prosinecki’nin Bursa‘ya gelmesini bekliyor. Yeşil Beyazlı yöneticiler Hırvat teknik adam ile yapılacak son görüşmelerin ardından kesin anlaşma sağlamayı planlarken, şu anda Azerbaycan Milli Takımı‘nda görev yapan ve halen sözleşmesi olan Prosinecki’nin Azerbaycan Futbol Federasyonu’nu (AFFA) ikna etmenin yollarını aradığı bildirildi. 2018 Dünya Kupası Elemeleri‘nde önceki gün oynanan AzerbaycanKuzey İrlanda maçının ardından AFFA Genel Sekreteri Elkhan Mammadov‘un yaptığı açıklamalar kafalarda soru işareti yaratsa da bu açıklamaların perde arkasına Bursa Hakimiyet ulaştı.

AFFA’DAN İZİN İSTİYOR

Prosinecki’nin sözleşmesinin devam ettiğini belirten Mammadov’un, “Bursaspor yönetimi asla Federasyonla Prosinecki hakkında görüşmedi. Biz onları tanımıyoruz” yönündeki ifadelerinin altında Yeşil Beyazlı yöneticilerin Hırvat çalıştırıcı için 6 ay önce yaptığı girişimler sırasında sergilediği tutumların yattığı, buradaki görüşmelerden rahatsız olan AFFA’nın bu nedenle Bursaspor Kulübü‘ne karşı bu tavrı takındığı öğrenildi. Timsahla çalışmak isteyen Prosinecki‘nin Bursasporlu idarecilerle yapacağı görüşmelerin ardından AFFA ile görüşerek izin isteyeceği, herhangi bir olumsuzluk halinde Prosinecki’nin AFFA’ya ekim ayına kadar Bursaspor ve Azerbaycan’ı birlikte çalıştırmayı teklif edeceği öğrenildi.

‘Ekimde yine görüşeceğiz!’

Kuzey İrlanda maçı sonrası basın mensuplarının kendisine yönelttiği “Bursaspor’a gidecek misin?” yönündeki soruya Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı‘yla konuşup kararını ondan sonra vereceğini söyleyen Azerbaycan Milli Takımı Teknik Direktörü Robert Prosinecki’nin bu maçın ardından oyuncularına yönelik yaptığı konuşmada ise şu ifadeleri kullandığı öğrenildi; “İyi oynadınız, iyi mücadele ettiniz ama bu galibiyete yetmedi. Şimdi gidin, iyi bir tatil yapın ve dinlenin. Ekimde yine burada görüşeceğiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu