Prosinecki mi, Tayfun mu?

Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulu iki isim üzerinde duruyor. Başkan Ali Ay‘ın ısrarla istediği Robert Prosinecki Bursaspor’un ilk hedefi. Halen Azerbaycan Milli Takımı teknik direktörlüğünü devam ettiren Hırvat çalıştırıcı şu an Bakü‘de milli takım kampında olduğundan istenilen görüşme gerçekleştirilemiyor. Ancak Prosinecki’nin menajeriyle yapılan ön görüşmenin olumlu geçtiği bildirildi. Robert Prosenecki’nin Azerbaycan Futbol Federasyonu‘yla sözleşmesi 30 haziranda bitecek.

Başkan Ali Ay’ın milli maçların ardından Prosinecki ile bir araya gelmesi ve anlaşmanın sağlanması öncelikli hedef. Bursaspor eğer Robert Prosinecki’den umduğunu bulamazsa alternatifi de hazır. Yeşil Beyazlılar Hamzaoğlu gittikten sonra masaya oturduğu ancak anlaşma sağlayamadığı Tayfun Korkut‘la yeniden bir araya gelecek. Bursaspor’a ‘Hayır‘ cevabını verdikten sonra Bayer Leverkusen‘e giden Tayfun Korkut sezon sonuna kadar Bundesliga ekibinde görev yapmıştı. Başkan Ali Ay’ın teknik direktör konusunu 13 Haziran’daki Divan Kurulu toplantısına kadar bitirmeye çalıştığı belirtildi.

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu