Prosinecki ile 2+1 yıllık kontrat imzalanıyor

Salı gecesi Hırvat teknik adamın temsilcisi Çalışır’ın, Ali Ay yönetimin davetlisi olarak Bursa’ya geldiğini ilk kez duyuran bursa.com, bir gün arayla sahura kadar süren 2. toplantının da detaylarına ulaştı.

KADRO VE TRANSFER DETAYI

Başkan Ali Ay ve bazı yöneticiler, Prosinecki’nin menajeri Yaşar Çalışır ile kadro yapılanması, transfer listesi gibi konuları Özlüce Tesisleri’nde masaya yatırdı. Başkan Ay’ın, 7-8 oyuncu transfer etmek istediği, bazı kariyerli oyuncular için de belli oranlarda bonservis bedeli ödemeyi göze aldığı ifade edildi.

GÖRÜŞME OLUMLU GEÇTİ

Tesislerdeki görüşmenin olumlu bir havada geçtiği ve Başkan Ay’ın, Azerbaycan’ın 10 Haziran’da K.İrlanda ile Bakü’de oynayacağı Dünya Kupası grup maçının ardından, 48 yaşındaki Hırvat Hoca ile yüz yüze görüşerek, yıllık maaşı konusunda anlaşma zemini arayacağı öğrenildi.

2+1 YILLIK KONTRAT

Bursaspor’un, Prosinecki ile 2+1 yıllık sözleşme imzalamayı amaçladığı ve bu teklifin menajerine iletildiği bildirildi.

HEDEF OFANSİF FUTBOL

Hırvat Hoca’nın, futbol kültürü, üretken altyapısı ve ateşli taraftarı olan Bursaspor’da çalışmak istediği, ayrıca “şampiyonluk” apoleti olan yeşil-beyazlı takıma ofansif futbol oynatmayı planladığı ifade edildi.2 yıl içinde zirveye oynayacak bir takım oluşturmayı hedeflediği belirtilen Prosinecki’nin, kadro mühendisliği konusunda yönetim ve scout ekibiyle birlikte çalışmayı düşündüğü öğrenildi.

MAAŞI KONUŞULACAK

Yıllık maaş konusunda anlaşılması halinde, deneyimli teknik direktörün, Azerbaycan Futbol Federasyonu ile görüştükten sonra önümüzdeki günlerde Bursaspor’a resmi imzayı atması bekleniyor.

MUSTAFA ER DE EKİPTE

Teknik kadroda Antrenör Mustafa Er’in kesinlikle yer alacağı, teknik ekibin ise Başkan Ay ile Prosinecki’nin yapacağı son toplantıda netleşeceği bildirildi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu