Prishtina Kulübü ile Protokol

Kosova’nın F.C Prishtina ile kardeş kulüp olma yolunda önemli bir adım atıldı. Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz ve Başkanımız Recep Bölükbaşı konu ile ilgili açıklamalarda bunuldu.

Geçtiğimiz günlerde kulübümüze ziyarette bulunan Prishtina Kulübü yetkilileri ile kardeş kulüp olma yolunda önemli bir adım atıldı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı şu açıklamayı yaptı; “  Kosova Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği Recep bey geçenlerde Kosova Prishtina’den gelen bir ekip bizden F.C Prishtina takımı ile kardeş olma yönünde isteklerini belirttiler. Bizlerde bu taleplerinin bize yazılı olarak yaptıklarında memnuniyetle kabul edeceğimizi belirtmiştik. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Gittiniz görüştünüz gerekli yazışmaları yaptınız ve sonucunda da F.C Prishtina takımın kardeş kulüp olmasıyla ile ilgili yazıyı ulaştırdınız. İnşallah önümüzdeki günlerde yaptığımız istişarelerde Fenerbahçe maçı öncesinde F.C Prishtina takımı başkanı ve yönetim kurulu ile kulübümüz bir kardeşlik protokolü yapacağız. İnşallah hayırlara vesile olur. Zaten bizim balkanlar ve Rumelilerle sportif anlamda hem kardeşliğimiz ve hem de akrabalarımız var. Belediye Başkanımız Recep Altepe olsun, diğer sivil toplum kuruluşları olsun birçok çalışmalar yapıyorlar. Biz de Bursaspor olarak kardeş takımımıza elimizden ne geliyorsa yapacağız. Onlarla protokol imzalamaktan da mutlu olacağız” dedi.  

Kosova-Üsküp Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz ise “Recep başkanımıza teşekkür ediyorum. Kosova’nın başkenti Prishtina’nın futbol takımı başkanı Remzi Eyüp ile yaptığımız görüşmelerde bu teklifimizi ilettiğimizde büyük bir mutluluk yaşadılar. Hatta hemen yönetim kurulunu toplayarak 1-2 saat içerisinde gereken yazıyı yazdılar. Bursa’da bizim kardeşimiz. Kültürümüz bir, tarihimiz bir. Her alanda iş birliği yapmak bizleri mutlu edecektir. Bursa ile Prishtina tarihten gelen bir akrabalığımız var. F.C Prishtina kulübü başkanı çok selamlarını söylerdiler ve 100 yıl sonra tekrar aynı masada olacağımızı belirttiler” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu