Primler kalkacak mı?

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor’da uzun süredir personel primleriyle ilgili işleyen bir sistem var.

Yönetimin bu uygulamayı kaldırma niyetinde olduğunu duydum.

Biz de bu konuda birkaç laf edelim.

Kulüpte çalışan fedekâr çayçının, yemekhanecinin, malzemecinin, şöförün, çimcinin yani aldıkları para çok az olan insanların bu hakkı kalkacaksa sonuna kadar itirazım var.

Aldıkları prim ne kadar?

Kimisi 100 TL, kimisi 200 TL.

İyi para alıp, ceplerini dolduran sözde profesyonellerin primini kesin siz beyler.

Nasıl olsa onlar fazla iş yapmadan zengin oldular değil mi?

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kaç çalışan var zaten hepsi 100-200 tl alsa ne olur yazık günah onlar emekçi insanlar yatarak para alan profosyonel diye geçinen topcularin 1 haftalık maaşı etmez alacakları para verin kardeşim kimler ne paralar kazanıyor bedavadan bu kulüpte onları göze battı

  15
  7
 2. Hüseyin Gedik, Erhan Basoğlu, Suat Paçacı ve Mehmet Gerceksi nin primlerini kesin, personele verin. Zaten bu şahıslar yalakalık yapmaktan baska bir işe yaramıyor. Biri bana bu kulüpte ne iş yaptıklarını acıklasın, iş yapıyor gibi gözükenler yüzünden kulüp bu duruma düştü.

  11
  6
 3. bir futbolcunun galibiyet pirimi 25.000 lira. ben ssk emeklisiyim yıllık kazancım 1.500 X 12 = 18.000 lira.
  kalkacaksa futbolcu pirimleri kalksın. zaten kazansınlar diye tomarla transfer parası alıyorlar.
  tamam. bu arz-talep işi, piyasa böyle. zorlama yok. alan razı veren razı, yetenek falan-filan ama bu kadar da değil.
  kulüpler birliği öncülük etsin. galibiyet pirimleri kalksın. maalesef, taraftar ve medyanın sonuç odaklı olması ve kulüp üzerinde yarattığı baskı, yönetimleri futbolcuların otoritesine ve insafına bırakıyor.

  0
  4
 4. Ya zihniyete bak o aşçılar çaycılar kime hizmet veriyor bu takımda oynıyan futbolcu başarılı ise enaz onlarda bu başarıda payları en çok bunların hakkı vardır oynayan lar trilyonlar kazanır ken 1500 tl aylık alıyor verdiğimiz pirimde gözü olanın gözü çıksın 100 tl veya 150.tl vermeniz.

  0
  3
 5. Prim Muhabbeti .. Puana Göre ve Futbolcunun Oyunda Aldıgı Süreye Göre Yapılmalı .. Oynamayan Prim Almasın Zaten Maaşı Ödeniyor Formayı Hakeden Primi Kapar ve Puanı Getiren 11 ve Yedekler Ayrı Prim Alır .. İlk 18 e Giremeyen Zaten Performansı Düşüktür .. Prim Ödenmesinede Gerek yoktur .. 😉

  -1
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu