Planlarımız tuttu!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gündem Bursa muhabiri Samet Çayır'a verdiği özel röportajda çok çarpıcı ifadeler kullandı.

Tecrübeli hoca; transferden altyapıya, milli takımdan ‘VAR’ tartışmalarına birçok konuya değindi.

“TRİBÜNDE SİNERJİ SAĞLANMADI”
İlk olarak, imza töreninde sarf ettiği, ‘kent dinamiklerinin de desteği gerek’ sözünü yorumlayan Aybaba, “ Kentin dinamikleri hızlı şekilde harekete geçmedi. Şu ana kadar göremedim. İnsanlar bazı şeylerden dolayı uzaklaşmış. Sonuçlar onları hayal kırıklığına uğratmış. Geçmişte bir sürü hatalar yapılmasa böyle büyük bir camia bu duruma düşmezdi. Onları bir tarafa bırakıp bundan sonra ne yapılabiliri tartışmak lazım. Bizde hâlâ o karmaşa var. Bir an önce ondan uzaklaşıp, bu takımı yeniden nasıl yapılandırırız, nasıl yarışın içine sokarız, ekonomisini nasıl düzeltiriz kısmına gelmemiz lazım. O yüzden daha tam bir sinerji sağlanmadı. Tribünde de bu sinerji sağlanmadı” dedi.

“BİZİM BEKLENTİMİZ, ALTYAPIMIZ”
Yine imza töreninde, ‘Hem yarışacağız hem yapılandıracağız’ cümlesinin hatırlatılması üzerine Aybaba, “Futbol, insana bağlı bir şey. Yetenekli oyuncuların bulunması lazım, alttan gelen oyuncuların kendilerini daha özverili bir şekilde hazırlaması lazım. Bunun gibi bir sürü şey var. Bence yapılanma iyi gidiyor. Şu anda kadromuzda altyapıdan 11 tane oyuncumuz var. Bazı oyuncular çıkışa geçti, bazıları da çıkışa geçip sonra yeniden performansını düşürdü. Bu da normal. Genç çocuklar, futbol karakterleri hemen oturmaz. Bizim beklentimiz altyapımız. Oradan gelen oyuncuların da cevap vermeye başladığını düşünüyorum” diye konuştu.

“AKHİSAR’DA B PLANIMIZ TUTTU”
2-0’dan müthiş bir geri dönüşle 4-2 kazanılan Akhisarspor maçını da değerlendiren Aybaba, “Bazen böyle geri dönüşler oluyor. Takım, maçın 2. yarısında çok iyi bir çıkış yaptı. Çok basit 2 gol yedik ve geriye düştük. Çok da kolay değil bu işler. 2-0 geriye düşünce toparlanabilmek kolay değil. Bizim 2 planımız vardı. A planımız tutmadı, B planımızı doğru yaptık. O sayede kazandık. Bu bizim için bir çıkış maçı olmalı. Sadece bizim için değil bizi seven herkes için. Taraftar artık stada gelsin. 4-5 maçımız kaldı, 3 tanesi evimizde. Normal 2-0 galibiyete doğal bakarsınız. Ama hem kötü oyun başlangıcı ve 2-0’dan gelen 4-2 galibiyet olunca taraftara daha da zevk veriyor tabii. Deplasmanda galip gelen takımlar kontratakla kazanıyorlar. Biz ise rakip sahaya yayılarak kazandık” ifadelerini kullandı.

Kaynak
Gündem Bursa

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Acaba nazaman ful olucak bu stad, bakalım
  Sözde futbol şehri yiz…
  Anadolu takımlarına karşı da ilgi göstermeli taraftar, sırf Bizans lara karşı değil.
  Bu hafta Erzurum’a karşı başlangıç olmalı ..
  Küfür edenler gelmesin , evlerinizde küfür edib , kendinize zarar eden .!
  Kulübe zarar veren taraftar olamaz..

  16

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu