PFDK’ya sevk edildik!

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden PFDK sevklerini açıkladı.

TFF tarafından Bursaspor ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

BURSASPOR Kulübü’nün 23.02.2018 tarihinde GALATASARAY A.Ş.-BURSASPOR Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasındaki “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı‘nın 53. maddesi uyarınca PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu ceza aldıran sözde taraftar geçinenlere bir yaptırım uygulayamadı bu yönetim… yazık kaç kişinin hakkını yiyorlar… içerde ceza dışarda ceza… yönetim derken olmayan birşey dedik herhalde… yazık gerçek taraftara çıkarcılar klübün içine ediyor…

  40
  10
  1. @Krita yorumuna yanıt olarak

   Her zaman dediğim gibi
   1-divan kurulu değişmeli
   2-yönetim ve yönetim kurulu değişmeli
   3-hoca ve teknik ekibi değişmeli
   4-taraftar yani(küfür edenler , sahaya birşeyler atan , ikili takım tutanlar(istanbul takımlarını tutanlar) , çorbacı(yalakacı amigolar)
   5-futbolcular(kulübü şikayet eden , adam gibi oynamayan , sakat numarası yapan (örn merter , vs.) bunlar değişirse ve de dediğim yerlere iyi adam gibi adam olan insanlar geldimi sırtımız yere gelmez…..NOT:taraftar olarak atatürk stadını kotusaydık..şuan ki yıkık dökük belediye stadında olmazdık

   8
   2
  2. @Krita yorumuna yanıt olarak

   Deplasmana giden adamlara çorbacı diyemezsin orada bizi temsil ediyorlar çok biliyosan sen git trabzona malatyaya cefakar onlar…

   11
   23
   1. @Texasli yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım gerçek taraftar kendini ayırır, hepimiz aynı milletteniz niye küfür ediyoruz bir birimize… onlar etsin sen etme bir müddet sonra susarlar… sen saygılı ol, karşı taraf utansın, güzellikler böyle çıkar meydana… küfür edince ne geçiyor elimize sahadaki ruhsuzlar kıpırdıyor mu? Artık milletçe aşalım bunları, saygılı olalım birbirimize… bizim bizden başka dostumuz yok… saygılar

 2. Bizde gs karşında hiçbir varlık gösteremeyen bursa futbolcularını teknikdirektör ve yönetimini sevk edeceğimiz bir kurum olsa keşke…

  37
  6
 3. gs taraftarı da sevk edilmedi mi pfdk ya onlar da sütten çıkma ak kaşık değildiler, onların da küfürleri vardı, ey pfdkk

  10
  2
  1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   Elimizi ayağımızı tutanmi var dostum. Adam gibi oynayalım biz olalım orada. Bildik sıradan taraftar tiplemesi senin yorumun. Kendi yetersizligimizi başkalarına fesatlanarak kapatamayiz.

   16
   3
 4. futbol kentinin! düştüğü duruma bak?!.
  kimse suçu sadece hocaya ve futbolcuya atmasın.
  yöneticisinden taraftarına, taraftarından medyasına hepimiz suçluyuz.
  elimizde harun, barış, ekong, a.behic, agu, shehu, grozav, stancu, sow, Ertuğrul, Muhammed Kubilay gibi milli. batalla, titi, gibi her takımın kadrosunda görmek istediği oyuncular var ancak adamları ne hallere soktuk. bunlardan Yusuf, badu ve kemboyu saymıyorum bile.
  anlayamadığım ya bunları milli takımlara seçenler futbolu bilmiyor, ya da biz çok iyi biliyoruz.
  hata yapma ve taraftar korkusundan sahada sorumluluk almıyor, insiyatif kullanmıyor, topu yanındakine bile aktaramıyor.
  çünkü adamlar baskıdan ürkek, pısırık ve sünepe haline gelmişler. oyun içinde hiç biri pas almak için kendini göstermiyor, sürekli rakiplerin arkasında kalıp kendilerini gizliyorlar.
  yemin ederim şu oyunculara Karabük formasını giydirin Karabük şimdi ligin 5. sırasındaydı.
  futbolun sadece teknik-taktik ibaret olmadığını, içinde İNSAN FAKTÖRÜ olmasından dolayı moral-motivasyon-öz güvenin çok daha önem kazandığını biz ne zaman öğreneceğiz?

  9
  3
 5. BJK-FB maçında sahaya atılan yabancı maddeler, edilen küfürler. Bakalım Jimnastik kulübüne PFDK’nın cezai müeyyidesi ne olacak ?!

  4
  2
 6. Bize besiktas macindan dolayi 2 mac verdiler bakalim besiktasa fener macindaki kufurlerden dolayi ne ceza vercekler

  3
  3
 7. BJK-FB maçında kötü söz veya fiilden dolayı 41 taraftar hakkında kovuşturma açanların diğer takımların maçlarında da şahsi takibatı neden yapmadıklarını izah etsinler.
  ,Kaldıki PASSOLİG ile futbolseverleri DOLANDIRTAN-SOYDURTANLARIN cezaya gelince HUKUKU KATLEDEREK SUÇUN ŞAHSİLİĞİ YERİNE TOPTANCI ANLAYIŞLA HAREKET ETMELERİ İKİYÜZLÜLÜK,RİYAKARLIK VE SAHTEKARLIKTIR.DOLANDIRICILIKTA RESMEN RESMİ OLARAK LEVEL ATLANDI.
  Maça gelip,yabancı madde atm ayanı,sinkaflı söz söylemeyeni ve kombine bilet alıp sadece ve sadece takımına ve futbola sevgisi olana yapılan bu çirkin ve HAK-HUKUK-ADALETTEN uzak davranışları ayıplıyorım,kınıyorum ve o passoligten aldıkları paraların biryerlerinden çıkmasını yüce mevladan milyar kere niyaz ediyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu