PFDK’dan yine ceza geldi!

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, Bursaspor Kulübü'ne Hes İlaç Afyonspor maçında yaşanan olaylar nedeniyle verdiği ceza açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada;

Bursaspor Kulübü‘nün, 22.01.2023 tarihinde oynanan Bursaspor-Hes İlaç Afyonspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü‘nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü antrenörü Cemal Ayyıldız‘ın müsabaka hakemlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odası ve kulübeye giriş yasağının yanı sıra 6 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Habeş maymunu diyince de site yönetimi yorumumu siliyor işte.Sanirim site yönetimi Habeş maymunlarini seviyor.Ondan siliyor herhalde!? Çünkü bu taraftara Habeş maymunu demek,Habeş maymunlarina hakaret gibi.

    3
    2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu