PFDK’dan ceza geldi!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararları açıklandı.

TFF resmi internet sitesinden açıklanan Bursaspor Kulübü‘nün cezası şöyle:

Bursaspor Kulübünün, 14.12.2018 tarihinde Stadında oynanan Göztepe – Bursaspor Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 45 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Güney Kale Arkası Misafir Tribünde yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Cahillik ve vasıfsızlık sebebi ile küfürden başka bir cümle yapısı oluşturamıyor büyük insanlar. (falan filan bilmem ne diye başlayıp) sonu da İNŞAALLAH diye biten teazhüratlar bile tezahüratlı. Sonra ümmetçilikle dünya fethine çıkıyor beyinler.

   11
   1
  1. @Myumyu yorumuna yanıt olarak

   Takımına doğru dürüst maddi olarak destek vermeyen bir topluluk, her maçta ceza aldırarak maddi ve manevi olarak kayıplar verdiriyor,sonra da klavyeden sallayıp yönetimleri beğenmiyorlar, futbolcu beğenmiyorlar. Ne verirseniz karşılığında onu alıyorsunuz.

   28
   2
 1. 45 bin az para mı lan belki 15 personelin aylik maasi ne için?? 2 dk.küfür için bravo çok zenginiz ya

  16
  2
 2. Zaten ceza vermeye çalışan tüpçünün ekmeğine yağ sürüyoruz, hemde deplasmanda ve kardeş kulup maçında, ben bunun bigun son bulacağına inanmıyorum artık, bi şekilde zarar vermeye devam ediyoruz.

  13
  1
 3. Bu taraftar bu kulübün sırtında kamburdan başka bir şey değil.
  Böyle yapacaksan maça gitme kardeşim.
  Ehh, tabi egon tatmin oldu ya, kulübün ödediği 45 bin senin umurunda mı!
  Sonrada ona buna sarar kalite transfer istersiniz.
  Vallahi TFF gene hoşgörülü. Ben olsam ceza aldıran kafaları ömür boyu statlara sokmam.

 4. Evet başkan kötü yanlış işler yapıyor, futbolcuların bazıları yetersiz verimsiz peki biz taraftar olarak neden hala bu şekilde yanlış yapıyoruz yazik takımını bu kadar bağlı seven taraftar topluluğu bunları yapmamalı lütfen tepki çekiyoruz bizler küfürsüz ince tezahürat lar yapabiliriz

 5. Alkol alıp maça giren toplumdan ne bekliyorsunuz ki yeni nesil gençlerin çoğunun ağzından küfür eksik olmuyo iki kelime kullaniyosa biri küfür su maça girmeden önce stadın karşı sokaklarında şişe şişe bira içenler maça girerken icmeyin kardeşim şu zıkkımı hem kulübe zarar hem orada oturan topluma zararsiniz mactan sonra ya git evinde iç yada git bı mekanda iç sokak ortasında içmek nasıl bı rahatliktir millet coluguyla çocuğuyla geçiyor ordan cok güzel örnek oluyosunuz bravo ALLAH ISLAH ETSİN..! başka da bişey demiyorum.

  2
  1
  1. @Turan yorumuna yanıt olarak

   Ne alâka, hemen içkiye bağlamış, nefretinizi kusmuşsunuz. Küfür eden adam içse de ediyor içmese de. Stat çevresinde insanlara vakit geçirme alanı yaratılmayınca sonuç bu olur, bu dnyanın her yerinde böyledir. Git söz verip stadı ve çevresini tamamlamayan oy verdiklerinden hesap sor.

 6. Kardesim macta 90 dk en ufak kufur edilmedi .kime neden edilsin mac bitti bjk ye ksk ya kufuredildi ee mac bitti kufurler seebest benim bild8gim 90 dk oynanirken kufir edersen ceza var cok tuhaf arkdaslar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu