PFDK’dan Bursaspor’a para ve bloke cezası!

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, kararlarını açıkladı.

Bursaspor Keçiörengücü TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Bursaspor’a 12 bin TL para cezası verildi.

BURSASPOR Kulübünün, 23.11.2019 tarihinde oynanan BURSASPOR-KEÇİÖRENGÜCÜ TFF 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 12.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI TRİBÜNÜ 124 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Der yorumuna yanıt olarak

    Rakip takım aleyhine çirkin ve kötü tezahürat yapacağımıza kendi takımımız lehine güzel ve iyi tezahürat yapsak olmuyor mu?

 1. Bursayi sevmeyen s. gitsin sözüne mi kesildi acaba ceza baska bir tribunde mactaydim bende küfür saha olayi bişey görmedik

  8
  1
  1. @Bsbs yorumuna yanıt olarak

   Oda ayrı bir vaka zaten. Alt lige düşmüşüz 10.000 kişiye oynuyoruz. Hala Bursayı sevmeyen bilmem ne yapsın diye bağırılıyor tribünlerde. Bursayı sevmeyen adamın ne işi var orada? Yaşlısı var ailesiyle gelen var. Gönül ister ki herkes tezahüratlara katılsın fakat bunlar artık gerçekler maalesef.

   12
 2. Canımı bile vermeye hazırım diyen taraftarların mali kriz içinde bulunan kulüplerini böyle cezaya maruz bırakmaları son derece yanlış. Tabi bu en ilk nede son. Zaten futbol bitmiş. Birde bunlarla uğraşmak. Çok zor…

  7
  3
 3. Bizim taraftar kadar ceza alan başka bir taraftar topluluğu varmı..Maç için 10 tl nin hesabını yapan insanlar kulübüne verdiğinin on katı ceza yemesine sebep oluyor. vijdan hesabı yapmıyor. Böyle bir topluluk olduk .

 4. Maça Gitmeyen Zat lar Lütfen Yorum Yapmasın…
  Ben Müsabakada idim…Neyin Kötü Tezarutı ya…Ben Sağırmı oldum ???
  İnan yanımda maça gelenlere sordum olayı duyunca…Ben Birşey mi kaçırdı diye Aynı Cevap…Ne Kötü Tezarahatı ….
  Ulan Temsilciler…sarhoş mu geliyorsunuz siz maça…Yoksa Kuyruk acınız mı var ???

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu