Persona non grata Recep Günay!

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Özlüce Tesislerinde sesimizi duyacak birlerinin olduğu umuduyla Bursaspor’un Sayın Başkanı’na açık ve net güncel bir uyarı ile seslenip devam edelim…

Son yaşanan gelişmelerden sonra göreve devam ederseniz sonunuz Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da kötü olur! Ayrıca Kemal Bey gibi sadece sırtınızdan değil her yerinizden üstüne üstlük hiç beklemediğiniz kişiler tarafından hançerlenirsiniz!

Hasbelkader’ başkan olan zat-ı aliniz ve ekip arkadaşlarınız Bursaspor’daki enkaz raporunu görmezden gelip yola devam etme gafletine düşüp koltuklarınızdan kalkmayı düşünmüyorsanız sizi açık ve net bir şekilde bir kez daha uyarayım:

Bay Başkan!

Eğer bugün gelinen içler acısı yürek paralayıcı tablonun gerçek anlamda sorgusu yapılacaksa başarısızlığın tek sebebi bilesiniz ki sizden öncekiler değil sizsiniz!. Çünkü gerek devlette gerekse kurumlar ve derneklerde devamlılık esastır. ‘Bana ne bu borcu ben mi yaptım, ben enkaz aldıysam sorumlusu geçmiş yönetimlerdir, onlardan hesap sorun’ diyerek kolaycılık kurnazlığına sığınıp işi geçiştiremezsiniz. Sizler de iyi biliyorsunuz ki; bir medya mensubu olarak bir elimde mikrofon diğerinde kalemle aralıksız tam 35 yıl Bursaspor ile birlikte yürüyüşüme devam ettim, ediyorum da…

Haliyle acısıyla tatlısıyla, kederin, hüznün, sevincinin, coşkunun tavan yaptığı nice yaşanmışlıklara tanık oldum. Statlarda taraftardan ‘Başkan istifa, yönetim istifa’ çağrılarına aşina olan biri olarak bugün Bursaspor camiasında ortaya çıkan manzarayı gördükçe üzülmemek mümkün mü?

Sözü uzatmanın alemi yok; Bursaspor’da bugün olduğu gibi kriz üstüne krizin yaşandığı, kaosun doruğa çıktığı, her geçen gün akıl almaz senaryoların ortaya atıldığı sizin tahriklerinizle şahsınıza yöneltilen eleştirilerin sahiplerini ‘bu zavallılar, bu şarlatanlar, bu yüzsüzler’ gibisinden çirkin suçlayıcı yanıtlarla kavganın dozunu arttırarak yol aldığı bir döneme ne tanık oldum, ne de benden öncekilerden duydum.

Bursaspor’un en tepe organı Divan Kurulu başta olmak üzere, kenti dinamikleri, başta Teksas’ın yanı sıra diğer taraftar dernekleri, sivil toplum kuruluşları, Bursasporlu Eski Futbolcular, kulübe geçmişte hizmet vermiş başkanlar ile yöneticiler, camianın sözü geçer ‘ağır ağabeyleri’ ve de medya mevcut yönetimin ivedilik ve öncelikle mevcut yönetimi istifaya çağırmak amacıyla Esenler maçının ardından Özlüce’ye akın ederek pankartlarla meşalelerle adeta topyekûn seferberlik ilan etmesi ne görüldü ne de yaşandı bugüne kadar…

Uzmanlık alanınız olan ‘dava açma’ yani hukuk alanının(!) dışında hiçbir konuya vakıf olmadığınız artık tescillendiği için affınıza sığınarak sizi bir konuda bilgilendireyim istiyorum.

Dünya siyaset literatüründe ‘PERSONA NON GRATA’ diye bir deyim kullanılır. ‘İSTENMEYEN ADAM’ anlamına gelen İtalyanca kökenli bu sözcükler ülkesinde görev yapan yabancı menşeli diplomatların zararlı çalışmaları nedeniyle bir an önce ülkelerini terk etmeleri için yapılan çağrıdır.

Size sesleniyorum Sayın ‘Bursaspor’un Başkanı’…

Bugün itibarıyla sözünü ettiğimiz bu ‘İSTENMEYEN ADAM’ konumundasınız artık…

Bilesiniz!

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mustafa hocam akşam onaltıda protesto gösterilerini seyrettim ben 52 senedir Bursaspor külübü başkanlarına böyle küfürlü protesto edildiğini görmedim üzüldüm ne olursa olsun küfür edilen kişi Bursasporun başkanı seversiniz sevmezsiniz o makama saygı gösterilmli diye düşünüyorum. Lütfen bu küfürlü protesto yapan taraftar diyemiycem kişileri sanki Bursasporun sahibiymiş gibi göstermeyin bizlerde 80 li 90 lı senelerde Teksax trübünlerinde yerimizi aldık hiç bir başkana ana avrat ölmüşlerine bu şekilde küfür etmedik. Bu yeni nesil tesax grubu maalesef küfürden besleniyor. Basketbol maçlarında da aynı küfürler cezalar. Levent Kızıl niye bıraktı sponsorluğu bunlar yüzünden. Sizlerden rıca Bursa basını olarak bunları övmeyin.

  31
  5
 2. Ya sen utunmiyormusun yuzsuz adam insana bırak derler bırakır sen de utan mayokmutakimin puanini sildirdi. daha ne duruyorsun adi

  26
  9
  1. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   Yok, eski garajın karşısındaki Divan Lokantası. Kadınbudu köftesi güzeldir. Yanında 2 kaşık da pilav, bi de ayran, off

   13
   4
  2. @yalcin_bulut yorumuna yanıt olarak

   bu yorumumdan recep günayı savunuyorum anlamı çıkmasın.
   nasıl bir şehir olduk böyle?
   çok ilginç, kaosun mimarları kaostan şikayetçi.
   sn. yazar,
   algı gücü medya, kitle gücü taraftara bugüne İbrahim Yazıcı bile dayanamamış. onunla mukayese edildiğinde recep günay kim ki?!.
   muhtemelen çok yakında o da ”yolcudur abbas kimseye bakmaz!”

   peki bu adam gittiğinde kulüp düze çıkacak mı?
   peki bizim kurtarıcılarımız kim, ya da kimler?
   böyle birileri varsa planları, programları, projeleri, kaynakları neler?
   bunlar neden sır?
   orta hallice bir bursasporlu olarak bir program dahilinde mi yoksa ”saldım çayıra mevlam kayıra!” anlayışıyla mı gittiğimizi bilmek hakkımız değil mi?

   Valla ben de en az senin kadar şaşkınım.
   kulübü kulübü iki lig aşağı düşüren, 1.5 milyar borca sokan, çuvalla para kazanacağımız genç yeteneklerimizi batan geminin malları misali yok pahasına elden çıkarıp kadroyu boşaltan yönetimler bile bu kadar kin! nefret! ve öfkeye maruz kalmadı..!

   merakımı bağışlayın lütfen,
   o günlerde bunlar yaşanırken sizler neredeydiniz?
   bugünkü isyanınız gerçekten Bursaspor sevgisiyle mi alakalı?
   yoksa bizim bilmediğimiz başka sebepler mi var?.!

   sonuç olarak recep günay da önceki yönetimler gibi ALGI ve KİTLE güçlerine dayanamayarak mağlup olup gidecek.
   ardından sıra Bursaspora gelecek ve bu hikaye 1-2 sene içinde KAPIYA KİLİT! ile son bulacak…

   20
   3
   1. @soru-yorum yorumuna yanıt olarak

    malum şahısın geçmişine bakın,boş icraatler peşinde keşki kayyuma kalaydı kulüp,neden kimse muhattap olmak istemiyor sanıyorsunuz btso dahil adamda sayın kızılın yada,rahmetli başkan yazıcının ağırlığı yok,parası olmayabilir eyvallah yok şuna dava açıcaz,yok bunlar diğer yönetimlerin borçları dernek statüsündeyiz vs vs şeyler boş şeyler boşa kürek çekiyor farkında değil,çalışan ve futbolcuların maaşları bile ödenmiyor

    ha kim gelir bilemem,ama en azından duruşu ağırlığı olan biri gelmeli ki,takımı derlesin toplasın başka türlü olacaksa kapansın kulüp bitsin bu çile

 3. Recep başkanım önümüzdeki günlerde tahtayı açıp tıransfer hamlesini başlatıyor inşaAllah. Hani geçenlerde Acun’la resim çektirdi ya, meğerse o görüşmede Acun’dan Ozan Tufan’ı istemiş. Acun ilin bu teklife Hull siti lan ordan dese de, daha sonra vicdanının sesini dinlemiş ve Ocak sonu gibi Ozan Tufan Bursaspor’a dönüyormuş. Ulan harbiden büyük adamsın Recep Başkan bee. Paran yok ama itibarın var. Koskoca Devlet Bakanı Cavit Çağlar’ı bile Özlüce’ye ayağına kadar getirtip kendini alkışlattın ve kameralar karşısında övdürdün ya, o günden beri sana saygım büyük. Siyasete girip bakan olacak adamsın kuran çarpsın. İttiret bu Teksas’ı Tommikis’i falan. Ne derlerse desinler, seni hayatta indiremezler. Dayan. Arkandayız. Alıcaz Ali Ay’dan benzinik arazisini ve Emin Adanur’un çaldığı çekleri falan. Az kaldı, mahkemeler bitiyo. Hepsini hapise attırcez. Dayan

  11
  7
  1. @Hacı yorumuna yanıt olarak

   Bu adam ne yüzsüz üş bundan sonra bunu bırakın takımın başına getirmeyi stadın önünden bile geçirmezler buda bunu farkında mali durum ortada takımın durumu ortada Başarı sıfır daha ne bekliyorsun ne beklentin var millet bu durumda senin hakkında art niyet besleme birşeyler mi götürcen onuda anlamadık bırak git yoksa sokağa çıkacak yüzün kalmıcak

  1. @Sem yorumuna yanıt olarak

   Çok doğru haklısın,belediye el attığında İSTİFA ETTİRENE KADAR SİYASET SPOR MUHABBETİ YAPANLAR VS ANLADİN SEN KONU O

  2. @Sem yorumuna yanıt olarak

   Tayyip Bey üzeinden örnek vermek yememiş. Bay Kemal’den yürümüş. Malum havalar yine soğudu. Hele Silivri’de var ya.. Ayaz, kar kış çok fena.

   9
   10
 4. Sayın yazarımız Mustafa Hocam öncelikle selamlar. İSTENMEYEN ADAM konumunda olduğunu hatırlattığıniz başkan ve yönetim darbe sonucu o koltuklara oturmadı. İSTENEN ADAM larin sorumluluk almamaları sonucu genel kurulda yapılan seçim sonucu yonetimdeler. Kötü gidişi bu yaklaşık 6 aylık yönetime mal edip sorumlu olarak yansıtmak hiç hoş olmadı. Bırakıp, hatta kaçıp giden Belediyeci yönetim yaklaşık 18 ay görev yaptı. Başarı var mı? Yok. Rutin işleri yapmak başarı ise ne ala. Tahtayı açabilirler mi, geçmişe dönük borç ödemesi ne kadar yapabildiler biliyor muyuz? Yapılandırılmış borçların son 3 ayını dahi ödemeden gittiler. Daha önceki Ali A.yonetimi ise malum. Borçların ana sebebi. Onları unutup bu yönetimi tek suçlu olarak yazmak hoş olmadı. Biz de bu şehirde yaşıyoruz konulara vakifiz..İSTENEN ADAM kim? Yazın görelim.

  8
  5
  1. @Krc yorumuna yanıt olarak

   Kardeş biz bu Receb’i de istemedik, yani gel bizi kurtar demedik, ortaya çıktı ben kurtarırım dedi, eski yönetimlerde de durum aynıydı beklerdik kimler aday olacak diye ve içlerinden güven telkin eden birini destekledik ama takımı aldıkları durumdan daha iyiye taşıyamadıysa başkan yönetim teknik direktör dahil her sorumlunun istifasını istedik ve istifa ettiler. Şimdi sen bu yönetim takımı daha iyiye götürüyor ve başarılı mı diyorsun ki kıyas istiyorsun, isim istiyorsun, ben isim bilmem, sonuca bakarım, hedef yok vizyon yok, önümüze konan bir reçete, kurtuluş planı yok, neden duruyor kulübün başında, dava sonuçlarını mı bekliyor?

   1. @Ahmet1966 yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim istemiyoruz demekle olmuyor. Kim gelsin, vizyon sahibi kişiler kim? Hayalimizde canlandırdığımiz kişiler mi. Ayrıca, dava açmak la sportif başarı veya başarısızlık farklı kulvar. Yapılan yamuk ve yanlış işlerin hesabını sadece bunlar değil, yönetime gelen her yönetici bir öncekini sorgulamis olsaydı bu durumlara düşmedik. Selamlar renkdasim.

    1. @Krc yorumuna yanıt olarak

     Kardeş, ben dogru anlatamamisim, ben kulübün 47 senelik taraftarıyım, ama kulübün taraftarıyım yonetimlerin değil, bu kulaklarım Cavit Çağlar a “Cavit ananı Bursa mı s…” dendiğini de duydu, Ertuğrul sağlam ile İbrahim Yazıcıya küfür edenleri de! Şimdilerde artık içim yanıyor, çok üzgünüm belki o yüzden hatalı cümle kuruyor da olabilirim ama aday olmasalardı daha mı kötü olacaktı? Hadi geçici dedi inandık zaten, tamam davalar da açıldı bunda sorun yok ancak son sürat uçuruma gidiyoruz, hep dedim ki acil kongre kararı al, aday çıkarsa bırak yada begenmezsen sen de yarış, aday çıkmazsa da güven tazelemiş olursun. Yapmadı bunları bak şimdi yaptığına, istifa mektubu bırakıp gitmiş diyorlar ulaşılamıyormuş! Bunu mu destekleyelim, bunun beğeneceği adayı mı şimdi sen söyle? Üslubun için sana teşekkür ederim, bu platformda herkes zaten Bursasporludur ona şüphem yok, sürç-i lisan ettiysem affola.

  2. @Krc yorumuna yanıt olarak

   Krc renkdaş güzel yazmışsın her doğruyu anlatmışsın Ben bügün Mustafa hocanın her yazısını okuyan biri olarak bugünkü yazısını yadırgadım. Keşke Özlücede Bursaspor başkanına edilen en yakınlarına hatta ölmüşlerine edilen ağıza alınmıycak küfürleride Mustafa hoca değinseydi. Bursaspor yalnız teksasın çoluk çoçuğun malı değildir benim yaşım Bursasporla aynı yaklaşık 1973 senesinden beri hemen hemen her maçına giden biriyim. Artık bu küfürbaz seyirciler yüzünden maçlara gitmiyorum.

   9
   1
    1. @Timsah yorumuna yanıt olarak

     Timsah kardeşim ben o yazıyı okudum fakat onaltı diye bir youtup kanalından Özlücede ki protestoyu bende katılıyorum fakat edilen ağıza alınmıycak küfürler teksasa yakışmadı maçlarda küfür basket maçında küfür artık bu teksasın kendini sorgulaması lağızım. Maçlarda İstanbulun üç semt takımına her maç küfür her maç ceza. Sahi ben pek takip edemiyorum teksasın lideri kim ben Özlücede basın açıklaması yapan Ertuğu tanımıyorum Selimi Mehmet Güzelsözü tanıyorum bunlar tribün vede Teksas tan ayrıldımı.

 5. Sevgili Bursasporlular sn başkan Bursaspor yn haklarını savunmak için mahkemeye verdi evrakları içişleri bakanlığına da verdi ayrıca hangi dönemde hangi furbolcudan ne ceza alınmış onuda açıkladı daha açıklayacağı ne var ise açıklasın zaten kimin ne yaprığını sağır sultan duydu şu saatten sonra planı projesi olan bir aday var mı yine EA gibi biri çıkıp da daha da batıracak mı lütfen çıkar gruplarına seçim var diye taviz verilmesin bakın önce sevgi saygı sonra ahlak ve bilgi bunlar oldu mu herşey çok güzel mükemmel olur ben camiada grçmiş de ki malum başkanlara tirbüncü amigolara inanmıyorum güvenmiyorum buna amigo Selim de dahil

  7
  10
  1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

   Bu yönetimden da beteri olamaz.

   Bursaspor’u ateş çemberin içine attı , ordan artık dibe kadar ineriz.

   Sen gelmiş da beter olurmu dan bahsediyorsun 😂😂😂komiğime gidiyor

   9
   6
 6. Ona anlayacağı dilde anlatıp kesin bırakmasını sağlamak gerekir bu adam kulüpte bekçilik dahi yapamaz bu ayıp bu şehre yeter bursa kesin düşer bence hemen kapatılmalı

  5
  8
 7. Tamam, güzel de yerine kim gelecek? Banaz yönetimi kovalandı da n’ oldu? Gerçekçi olmak lazım. Burada yapılması gereken borca batıran eski yönetimlerden hesap sorulmasıdır. Her eski yönetim kendi dönemine ait futbolcu borçları için bir “çözüm” ortaya koymalıdır. İster cebinden öder ister bulur sponsor getirir ister borçlu olduğu kişilerle görüşüp azaltır /siler vs.
  Yoksa, Recep Günay gitse n’olur gitmese n’olur. Bu kadar yüklenilmesi fazla bence. Camia enerjisini birilerini kovalamak yuhalamak için değil kulübe yardımcı olmak için harcamalıdır. Bu baskını gidip eski yöneticilere yapılması gerekiyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu