Pazartesi Gününü Bekleyeceğiz

Hikmet Karaman çalışmalar, transfer ve kongre süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kulübün seçim sürecinde olduğunu hatırlatan Karaman, "Pazartesi gününü bekleyeceğiz" dedi

 

Kiralık ve genç oyuncuları erken topladıklarını ve çalışmalara başladıklarını belirten Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman, "35 kişi ama en son milli takıma giden oyuncularımız var. Enes, Ertuğrul gibi. Toplamda 45 kişi. Ayın 20'sinden sonra gelecek de 19 kişilik bir grup daha var. Burada kiralık oyuncularımızla istişare yapalım istedik. Onların içinde gittiği kulüplerde son aylarda oynamayanlar, kulübünden kopan oyuncular, bizim kulübümüzden olaylı ayrılanlar var. Erken başlayıp, gelen alt yapı oyuncularımız dışındaki futbolcuların yaptığı önemli bir adım. İçlerinde süper ligin önemli oyuncuları da var. Bu tarihte başlamaları da onların iyi niyetli olduğunu gösteriyor. Biz de bu yaklaşıma destek verir aynı yaklaşımı gösteririz. Futbol disiplinli bir oyun. Futbolun performansı insan bünyesinden geçiyor. Anatomiden geçiyor. Oyuncularımızın bu konuda da son derece duyarlı olmaları gerekiyor. 20'sinden sonra gelecek grup zaten maç oynamış grup. Başlamayan arkadaşımız da kendi bilir. Daha şimdiden kimin ne olduğu belli olur. Bunların içinde yabancı oyuncular var. Tagoe ve Bangura'yı görmüş değiliz. Onların durumuna da bakacağız" diye konuştu. 

 

"KEŞKE GÜÇ BİRLİĞİ OLSA"

Seçim sürecinin olduğunu hatırlatan Hikmet Karaman, "Seçim süreci, transfer süreci de var. Her şey üst üste geldi. Bizim sağlıklı düşünmemiz, birlikte hareket etmemiz gerekir. Konulara son derece vakıf olup, Bursaspor'un Bursa şehrinin ve Türk futbolu adına yapmamız gereken en iyi şeyleri yapacağız. Bu güç bizde var. Pazartesi günü inşallah seçimler de sonuçlanacak. Bizler teknik heyetiz. Bizler yapılacak seçimde her şeye saygılıyız. Bütün başkan adaylarına buradan başarılar diliyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Bursasporumuz için de, Allah neyi çok daha başarılı ise onu nasip etsin. Keşke güç birliği olsa. Takım oyunu diyoruz ya. Bireysel oyun maç kazandırır, takım oyunu şampiyon yapar. Şehir de, taraftar da, yönetim de takım oyunu oynarsa ülke ve şehir olarak çok daha farklı yerlere gelebiliriz" şeklinde konuştu. 

 

"3 İSİM ÜZERİNDE DURDUM"

Transfer çalışmaları ile ilgili yöneltilen soruyu cevaplayan Karaman, "Mevcut yönetimimizle lig bittikten sonra bir istişare yaptık. En azından bonservisi elinde olup, gerçekten bize katkı sağlayacak, şehri heyecanlandıracak özellikle 3 isim üzerinde durdum. Bunlardan biri Galatasaray'a gitti. Bizi uzun süre bekleyemez. Bonservisi elinde. Bu gibi durumlarda şu da oluyor; büyük takım olarak böyle futbolcuları bünyenize alacaksınız ileride takasta da kullanabilirsiniz. Onlar bizim rakiplerimiz. Sen güçlü olacaksın. Rakibe kaptırmayacaksın. Bu süreç içinde dezavantajlarımız var. Taraftarlarımız bana soruyor. Biran önce bitsin de biz teknik adamız. Bizim imza yetkimiz, gel anlaşalım deme şansımız yok. Yönetimle birlikte çalışan kişileriz. Transferlerle ilgili net bir takım şeyler de yapmak lazım. Pazartesi gününe az kaldı. Bunun haricinde benim birebir konuştuğum oyuncular var. Pazartesi gününü bekleyeceğiz ondan sonraki süreçte de Allah neyi nasip ederse o olacak" dedi. 

 

"BİZ NEREDE İDMAN YAPACAĞIZ"

FIFA U20 Dünya Kupası Turnuvası'na katılacak takımların Bursaspor'un tesislerini kullanacağını ve bu konuda sıkıntı yaşadıklarını belirten Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman, "Ev sahibiyiz Bursa'da maçlar var. Özlüce ve Vakıfköy tesislerini kullanacaklar. Sadece Özlüce'de 6 takım idman yapacak. İlk defa dün, o da tesadüfler sonucu programı öğrendim. Kağıdı okduğum zaman şeytan çarpmışa döndüm. Biz nerede idman yapacağız. Bursaspor önemli bir kulüp. Bursaspor Türkiye'yi UEFA'da belki Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. Bize antrenman yapacak saha yok. Hadi diyelim saatlerini değiştirelim, 2 sahada 7 takım idman yapar mı? Ben hangi konsantrasyonla patates tarlasında antrenman yaptıracağım. O saha dayanır mı? Böyle bir çelişki de var. Federasyonda yetkili kişilerle de görüştük" diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu