Paul Le Guen “Transferi düşünmüyorum”

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen antrenman öncesi saha kenarından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Maçtan beklentilerinin 3 puan olduğunu ifade eden Le Guen, “Karşımız da iyi motive olmuş bir takım olacak. Karabükspor kadro yapısının bulunduğu yeri yansıtmadığı bir takım. Bunun için dikkatli olacağız” dedi.

Takımdan iyi haberlerin olduğunu ifade eden Paul Le Guen, “Aziz çok çok uzun bir seyahat yapmıştı. Döndüğünde vücudu yorgun düşmüş ve hastalanmıştı. Antrenmanlara çıkmaya başladı. Titi de dönüyor. Teknik direktör olarak şans verdiğimde oyuncularımın hazır olmasını isterim. Agu’nun ameliyatı iyi geçti. Belki de beklediğimizden daha kısa sürede aramızda olacak” diye konuştu.

Göztepe ile oynadıkları karşılaşmada 1 değişiklik hakkını kullandığını hatırlatılması üzerine Le Guen, “Saha içindeki takımın dengesini gözetmek zorunda olduğunu düşündüm. Her maç bugüne kadar 3 değişiklik yaptım ama böyle zorunluluk yok. Yedekte oturan oyuncuyu bir şeyleri değiştirmesi için oyuna alırsınız. Sahadaki oyunculardan memnun olduğum için değişiklik yapmadım” dedi.

“Şu anda ocak transfer dönemiyle alakalı herhangi bir şey düşünmüyorum. Zaten önceliğim de bu değil. Benim önceliğim hafta sonu hangi maç varsa o maça hazırlanmak ve takımı hazırlamak. Ocak ayı geldiğinde göreceğiz. Transfer döneminde önceliğim düzenli olarak oynayan oyuncuları elimizde tutmak olacak sezon sonuna kadar. Çünkü yeni bir takım kurduk ve yeni bir oluşum var” ifadelerini kullandı.

Kulüpteki maddi problemin kendisini zorlayıp zorlanmadığının sorulması üzerine Le Guen, şöyle dedi “Ben bir teknik direktör olarak sahaya odaklanmak zorundayım. Bu konuda konuşmak ne benim sorumluluğum, ne benim işim. Benim için her zaman birinci olan konu yönetimle ve başkanla aradaki ilişkilerin kalitesinin yüksekliğidir. Bu konuda memnun olduğumu söyleyebilirim. Finansal konularda yorum yapmak benim görevim değil.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @KAYA63 yorumuna yanıt olarak

   Bu akşam Twumasi yine çaktı ya. Nasıl kaçırdık bu adamı inanamıyorum. Bakambu da iki tane çaktı o ayrı 🙂

   16
   1
 1. Hocam sen böle düşünüyosan bütün bursaspor traftarı bırak bütün bursa şehri senin arkamda olur hocam allah seni başımıxa hızır yolladı

  29
  2
 2. Hoca var ya müthiş ya yorumları falan hocanın arkasında duralim bu sene kacinci olursak olalim seneye çok daha iyi bir bursaspor göreceğimize inanıyorum hoca takımdaki eksikleri fazlalari ve Türkiye ligini tanidi seneye ona göre takviyelerle daha yukarı oynariz

  23
  2
 3. Eee herkes olumlu konuşuyor hoca hakkında ama kendisine jest olarak bir pankart falan göremedik. Çok zayıfız bu konuda, ayrıca hiç koreografi yapmıyoruz yepyeni stadımız var (her ne kadar eksik olsa da )

  19
  2
 4. Belki de Bursaspor tarihinin en donanımlı, nitelikli hocası. Uzun yıllar çalışılacak bir kontratı yavaş yavaş gündeme getirmeliyiz. Bursaspor’umuzu bir dünya markasına dönüştürebilecek vizyonda…

  7
  2
 5. Hocanın söyledikleri içinde takıldığım “Transfer döneminde önceliğim düzenli olarak oynayan oyuncuları elimizde tutmak” cümlesi inşallah oyuncu satmak zorunda kalmayız ara transfer döneminde.

  2
  2
 6. sen bursasporumun başına gelmiş Allah’ın bir lütfusun. Seni transfer ettik ya başka transfere gerek yok. Takım sana emanet. Tüm transferlerden de le guen sorumlu olsun. yönetim sadece mali işlere baksın.

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu