Passolig’de flaş gelişme!

PassoLig, maçlara cep telefonlarını okutarak giriş yapabilmeyi sağlayan Passo Mobil'i hayata geçirdi. Böylelikle taraftar maça cep telefonu okutarak girebilecek. Kart taşıma mecburiyeti bitiyor ama kart aidatı kalkmıyor!..

Yeni Passo Mobil uygulaması ile PassoLig Kart ile yaşanan bazı sorunlar da tarihe karışacak.

2017-2018 sezonunda ilk olarak dört takımın stadyumunda uygulanmaya başlanacak olan sistem, aşamalı olarak diğer statlarda da kullanılabilir olacak.

Uygulama ile Passolig kart başvurusu, bilet transferi, maç bileti alma gibi işlemleri yapabilen futbolseverler, aynı zamanda hem İOS hem de Android cihazlarına indirdikleri Passo Mobiluygulaması ile artık stadyumlarda maçlara da giriş yapabilecekler.
Yeni teknoloji uygulaması Passo Mobil, Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı tarafından tanıtıldı.

TARAFTARIN HAYATI KOLAYLAŞIYOR

Toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında Passolig sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından taraftarların maça en hızlı ve kolay biçimde girmeleri için tüm çalışmaları başlattıklarını belirten Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer; “Tüm kart ve biletleme ihtiyaçlarını tek bir mobil uygulama altında birleştirerek taraftarın hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Üç ay önce devreye alınan mobil uygulama ile taraftarlar; gişeden ya da internet üzerinden Passolig kartı alma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan, yalnızca cep telefonlarına Passo Mobil uygulamasını indirerek; karta başvurma aşamasından, bilet almaya kadar tüm işlemlerini yapabiliyordu. Artık cep telefonunu okutarak maça girmeyi de akıllı telefonları üzerinden yapabilecekler” şeklinde konuştu.

3 AYDA 165 BİN PASSO MOBİL KULLANICISI

Uygulamanın ayrıntılarını anlatan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise 2017-2018 sezonuna neredeyse üç milyon Passolig kart sahibi ile girdiklerini ifade ederek, “Gördük ki 3 yıldır taraftarların 2 milyondan fazlası başvurularını dijital kanallar üzerinden yapmış. 2017 yılında bu oran yüzde 70 düzeyinde. Bu başvuruların yüzde 50’si ise akıllı telefonlardan gerçekleşmiş. Teknoloji çağında dijital olarak hayatı kolaylaştırmak gerekiyor. 2016-2017 sezonunda Süper Lig ve TFF 1. Lig’de toplam 3 milyon 700 bin kişi maç izlemek üzere turnikelerden geçmiş. Futbolseverlerin maça girişini daha da kolaylaştırarak, bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz. Dünyanın tamamiyle dijital maça giriş sistemini taraftara sunuyor olmaktan dolayı mutluyuz. Passo Mobil uygulaması sayesinde taraftarlar, kolay ve hızlı bir şekilde kart başvurusu yapma, maç bileti alma, para yükleme, bilet süresini uzatma, bilet transferi ve kombineden maç bileti transferi gibi işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra şimdi de akıllı cihazları ile maça giriş işlemlerinin tümünü gerçekleştirebiliyor.

60 BİNDEN FAZLA İŞLEM GERÇEKLEŞTİ

Passo Mobil uygulamasının başladığı Mayıs ayından bu yana 165 bin kişi bu uygulamayı indirdi. Genel olarak profile baktığımızda indirenlerin yüzde 60’ı 18-35 yaş arasında, yüzde 52’si İOS, yüzde 48’i Android işletim sistemli cihazlar ile kullanıldı. En çok kullanılan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana. Bu güne kadar Passo Mobil uygulaması üzerinden 60 binden fazla işlem gerçekleşti” dedi.
Passo Mobil uygulamasında yeni geliştirilen teknoloji ile bilet transferini saniyeler içerisinde gerçekleştirebilecek olan kullanıcılar; Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarının canlı sonuçlarını takip edebilmek gibi birçok özellikten de faydalanabilecekler. Ayrıca uygulamayı yükleyen kullanıcılar, henüz satışa sunulmamış maç biletlerini de fikstür üzerinden takiplerine alarak, maç bileti satışa çıktığında bilgilendirilecekler.

Bursa Hakimiyet

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bir kulüp başkanının kendi taraftarını hiçe sayıp başka kulüp taraftarlarına bedava kombine dağıtması ve bu fırsatçı şahısların bunu parayla satması bu yüzden kombine almıyoruz sayın başkan hala BURSASPOR Başkanı olduğunun farkında değil seneye inşallah

  30
  7
 2. VİZYON VE MİSYONDAKİ TUTARSIZ DAVRANIŞLAR,GELEN YÖNETİMLERİN PARA VE PEŞİN ALINAN AVANSLAR YÜZÜNDEN TFF İTİBARLARININ TÜKENİŞLERİNDEN ŞAMPİYON OLMUŞ BİR TAKIMI MALESEF HER YERDE KÖY KASABA TAKIMLARI İLE BİR TUTULMASI SONUCU PASOLİG BİLE ANADOLUDAN ÇIKAN SON ŞAMPİYON BURSA SPORUMUZU DIŞLAYARAK PASOLİGDE MOBİL UYGULAMA DIŞINDA BIRAAKMIŞLARDIR.BURSASPORUMUZU BU DURUMA GETİRENLERİ BEN ŞAHSIMA KINIYORUM,BU DURUM KARŞISINDA KILINI BİLE KIPIRDATMAYAN YÖNETİMİ BU BÜYÜK BAŞARILARINDAN DOLAYI KUTLUYORUM………………………………………………………….

 3. Türkiyenin en tefeci bankasının sahip olduğu bu passolig, bir mecburiyet değil ama e -bilet artık bir mecburiyet biz takım olarak kendi e- biletimizi kurabilir ve sisteme entegre edebiliriz ama bunu yapacak vizyon sahibi başkanlara ihtiyaç var. İki kilo domates bile alamyacak insanlar bu işi beceremez.

  6
  1
 4. Amacımız hala para deseniz ya açık açık sonrada tarafta gelsin diyorsunuz kart ücret olmasaydı en az beş maça gelirdim .

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu