Paschal ve Kofi şımarmış!

Bursaspor'un geçtiğimiz sezon ortasında Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'ne denemek için getirttiği ve daha sonrasında beğinildikleri için A Takım'a çıkırtılan Nijeryalı ve Ganalı oyuncularına bir haller olmuş...

Bursaspor’da maddi anlamda büyük kriz yaşanıyor, bu bir gerçek…

Sürekli oynayan oyunculara maaşlar yatarken kadroya giremeyen, yedek bekleyen ve sakat oyunculara ise paralar ödenmiyor.

Bu da bazı oyuncular üzerinde sıkıntı yaratıyor.

Elde para oymayınca çözüm olarak bunu öngörüyorlar heralde.

Ancak bu tip hareketler içeride mutsuzluk yaratır, bu mutsuzlukta takıma otamatik yansır.

Düşünsenize taktik prova yapıyorsunuz, ideal 11 parayı almış, sen ise metaliğe kurşun atıyorsun.

Veya maçta yedeksiniz oyuna kurtarıcı olarak giriyorsunuz, oyundan çıkan, oyuna katkı koyamayan parayı almış, sana birşey yok.

Bu mantık doğru bir yaklaşım değil.

Başkan Ali Ay’ın bu konuya çözüm bulması lazım diyeceğim ama nafile.

****

Biraz şımarmışlar

Bursaspor’un geçtiğimiz sezon ortasında Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’ne denemek için getirttiği ve daha sonrasında beğinildikleri için A Takım’a çıkırtılan Nijeryalı ve Ganalı oyuncularına bir haller olmuş…

Önce Nijeryalı Paschal araba kriziyle patlak verdi şimdi de Ganalı Kofi…

Fransız Teknik Adam Paul Le Guen tarafından profesyonel yaptırılan bu arkadaşlar geldikleri yeri çabuk unutup biranda havaya girmiş.

Paul Le Guen’in kadroya giremedikleri için U21’de oynamaya gönderdiği oyunculardan biri olan Kofi’nin Vakıfköy’e gidişlerinde sorun yarattığını öğrendim.

Maçtan bir gün önce Rüştü Hanlı, Ozan Kökçü gibi gençlerle Vakıf’ın yolunu tutan Kofi’nin antrenmana çıkmak istememesi şaşkınlık yaratmış. Diğer saydığım isimler işini düzgün bir şekilde icra ediyormuş.

Zaman zaman bizimde performansından memnun olduğumuz ve köşemizde yazdığımız Kofi, birşeyin farkında değil. Bugün Bursaspor’dasın yarın amatör kümede. O yüzden bu arkadaşlar kendilerine çeki düzen verirseler iyi olacak.

Kaynak
Erkan Sağlık

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bana öyle geliyor ki bu tür haberler şu genç siyahilerin klüpte istenmediğini ve hafif hafif altının oyulduğunu gösteriyor. Bahsedilen kriz dedikleri şeylerinde gerçekte öyle çokta büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum şahsen. Bu tarz olaylar alt yapılardaki her takımda hatta her branşta olur. karşıdaki adam bir anda amatör kümede bulabilir kendini çok doğru ama bu insan aynı zamanda bir sporcu ve futbolcu garson gibi tepkisiz hizmet etmesi malesef ki beklenmemeli.

  17
  6
 2. Medya kendine gel. Ne yapmaya çalışıyorsun. Kim söyledi bunlar şımardı diye. Hoca mı, Başkan mı? Bu gençleri de taraftarın önüne atıp kaçırtmaya mı çalışıyorsun. Ayrıca; Parasını almayan profesyonel niçin oynasın, bu sorunu dillendirmesi neden suç? Bu afrikalılar Bursaspor aşkına, yeşil beyaz sevdasına mı oynuyor… Biraz akıl, biraz izan..

  17
  2
 3. gönderseydiniz bilali denizi merteri ismaili fatyi sercanı sinanı kubilayı hatta stancuyu. yerine adam gibi bir forvet alır hem bu paralardan kurtulurdunuz hem herkesin parasını ödeyebilirdiniz. şimdi bunlara yattığı yerden paraları bayılın bakalım. bu saydığım isimlere verilen paraları bir toplayın bakalım kaç para ediyor.

  7
  3
 4. Tamam kurumsal yapıyı yani Bursasporumuzun hakkkını hukunu öncelikle korumamız kollamamız gerekir.Klüp han ,futbolcular yolcudur.Ancak 21 kişilk kadroya giren ve bazı maçlarda oyuna giren futbolcuların aldıkları ücretlerdede iyileştirme yapmanız gerekiyor ki motive olsun.2000-3000 $ maaşla oynayan süper lig topçusu mu olur.Kadroya giremeyen oyunculara bile milyon € lar verilirken.Yoksa bu yetenekli futbolcular Bursasporumuzda kalıcı olmazlar ve tıpkı Abdurahman Taiwo gibi kaçmanın yolunu ararlar.

  6
  4
 5. Futbcolcuların alacaklarını ödemezsen ne yaparsan yap mutsuz olur ve oynamak istemez 2×2=4 önce paralarını öde ondan sonra verim bekle.personel alacaklı,futbolcu alacaklı baskan kasada para yok diyor bu yolun sonu malesef pek hayırlı görünmüyor

  5
  2
 6. Çocuklar az kullanılmış olsada 2.el temiz broadvay araç istemişler. Eğer koca bursaspor bu isteği karsilayamuyorsa biz dağılalım artık.

 7. Şımaran adamı direk kadro dışı bırakacaksın, oynatmayacaksın. Ondan sonra Taiwo gibi kaçıp gider sen de peşinde koşarsın it gibi. Kayserispor başkanı Welliton’dan 78.5 euroluk havale ücretini bile aldı. Adam bizden gitseydi bu bunak o parayı da kendi öderdi herhalde.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı