Parlakay “Benimle uğraşın ama…”

Hasan Parlakay hakkındaki iddialar hakkında konuştu.

Daha sonra konuşan yedek yönetim kurulu üyesi Ömer Hasan Parlakay ise hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Parlakay şu açıklamayı yaptı; “Değerli basın mensubu arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz, öncelikle yönetici ağabeylerime, kardeşlerime ve başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Ne kadar büyük bir yönetim olduğumuzu ve dik durduğumuzu gösterdikleri için hepsine minnettarım. Bu benim için zor bir süreç fakat bir o kadarda kolay bir süreç. Çünkü hiçbir şekilde hiç kimseden korkumuz yok. Bizim alnımız ak. Tapu meseleleri bir kendini bilmezin ortaya attığı iddia. Allah’a şükür ailemizin malı mülkü vardır, ben finans işlerini yürüttüğüm için de bir çoğu benim üzerimdedir. Bununla ilgili kimseye, neden bu kadar malım olduğuna dair bir açıklama yapma gerekliliği duymadım şimdiye kadar. Tabi üzerime böyle bir iftira atılana kadar. Bu bahsi geçen listeler tamamı doğru listeler değil. İsteyen tüm arkadaşlara bunların tamamını ve detaylarını gösterebilirim. Bu konuyla ilgili yargıya başvurunuz mu diye defalarca soru sordular. Biz hiçbir açıklama yapmadık, yapma gereği duymadık. Çünkü başkanım, Hasan bu bizim işimiz değil biz Bursaspor’u nasıl daha iyi yerlere getiririz, bu bizim işimiz dediği için hiç konuşma gereği duymadık. Ama gördük ki bu işi başka boyutlara getirmeye çalışıyorlar. Bugün bu konuyu son bir defa konuştuk ve bir daha açılmayacak. Ben 18 yıldır başkanımla beraberim ve bunun için şeref duyuyorum, ondan öğrendiğim her şey için, en çokta hak yememek, insanlara kötülük yapmamak ve haram yememektir. Dolayısıyla bu konuda her zaman anlım ak.

Dava konularıyla iliği birkaç açıklama yapmak istiyorum, Paul Le Guen ile ilgili ben temmuz ayında 2018’e 59484 sayılı başvuruyu savcılığa yaptım. Savcılıktan bu konuyla ilgili takipsizlik kararı geldi. Ben bu konuyu açıklama gereği dahi duymadım, bu benim için önemsiz bir olay. Bu tapu olayları çıktıktan sonrada 2018’e 911-61 sayılı ilk başvuruyu yaptım bundan sonrada 4 başvuru daha yaptım numaralarını bekliyorum, artı 2018’e 605-E 7.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne tazminat davası açtım. İlgili şahıs ve şahıslarla ilgili. Bu olaylar tek çözebilecek olan yargıdır. Ben denetleme kuruluna gerekli evrakları sunuyorum. Oradan da bir şüphem yok. İsteyen herkese gerekli evrakları veririm.

Ağabeyimin Çanakkale ile ilgili bağışlamak istediği bir tapu vardı, bundan da anlarsınız zaten bu tapu benim üzerime kayıtlı ve 2014 yılında alınmış bizim ailemizin mülküdür bu. Bununla ilgilide 8 Eylül 2016’da Çanakkale ili Biga ilçesindeki tapunun bağışlanmasında sakınca vardır diye bir yazı aldık. Biz bu yazıyı da açıklamadık. Biz bu işin buralara geleceğini tahmin bile etmiyorduk. Bu kadar tapu Bursaspor’dan edindi diyen arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum. Ben 22 Haziran 2017’de asil yöneticiliğe terfi oldum, 28 Mayıs 2018 tarihinde asil yöneticiliği bırakana kadar ailemin edildiği tapu sayısı 3’tür. Otuz veya kırk değil sadece üç. Bunlarında rayiç bedelleri 5-10 bin lira arasındadır.

Bugün burada olmamızın, bu kadar feveran etmemizin tek bir sebebi daha var. Hepimiz ailemiz için yaşıyoruz. Bazı utanmazlar benim eşimi arayacak kadar işi ileriye götürdü. Telefonla özel numaradan arayarak, benimle ilgili akıl almaz şeyler söylüyorlar. Biz burada Bursaspor’a bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bana biri bunu izah edebilir mi? Bunun izahı yok. Kim neyi merak ediyorsa gelsin bana sorsun telefonum her zaman açık. Kimseye aksi bir şey söylemedim, cevap vermeyeceğim de demedim. Benimle uğraşıyorsanız uğraşın ama lütfen ailelere girmeyin. Lütfen kimse benim eşimi çocuklarımı rahatsız etmesin.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bu iddiaları ortaya atan gazeteci, 30 küsur tane arsanın bilgilerini parsellerine, metrekarelerine kadar yazdı. bu adam yalan söylüyorsa, yalan söylediğini ispat etmek çok kolay. hasan parlakay diyor ki; bunlar benim ailemde kalma, tapular bu yüzden benim üzerimde. bu kadar basın toplantısı yapacağına git tapu kadastro müdürlüğüne, tapuların senden önceki sahiplerinin baban, deden vs. olduğunu gösteren belge al, kapansın bu konu. 2 saat sürmez bu işi yapmak.

  105
  1
  1. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay’ın banka borcu çok,bursaspor kredilerine de kefaleti var, Ali Ay, arsa yatırımlarını benim üzerimden yapıyor diyemiyor da, ailem zengin falan filan.Boş hikaye.Mallar Ali Ay ın.Mutemet yani güvenilen itimat edilen ise hasan parlakay.

   9
   1
  2. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Artı ek olarak benimde dikkatimi ceken şu ifadesi,hak yememeyi falan ali ay dan ögrenmiş ne gereksiz bir cumle biz hak yememeyi küçük yaşta ailemizden ögretmenlerimizden öğrendik ne alaka ali ay?

   54
   2
   1. @BURSALAND yorumuna yanıt olarak

    mahkeme gitsinler bakalım doğru mu değil mi eğer çalıp çırpıyorsalar bizim taraftar liğme liğme eder bir daha bursaya giremezler ayrıca senin dediklerinde doğru çok saçma kelime kullanmış ali ay sen baban mı anan mı yoksa öğretmenin mi valla köy muhtarı olmayacak adamlar bursaspor başkanı bu heriflere oy veren yalakacı ve hükümet yanlıları verdi devlet çoğu yerin başına tanıdıklarını getiridiği için normal eğer seçim olur tüm iyi taraftarımız tek bir kişi de karar kılıp ona oy vermeliyiz yoksa ali ay o koltukta oturmaya devam eder

    21
    1. @CEYHUN yorumuna yanıt olarak

     Aynen artik maalesef ulkemizde iş biliyor mu bilmiyor mu hiç önemi kalmadı herkes tutturmus bir yol gidiyor ama denetleyen sorgulayan çok az insan kaldı o yüzden de stadından tut ta yollara kadar hersey eksik yada yanlış yapıldı yandaş firma ya da iş bilmez yoneticiler hepsi zengin oldu

     17
 2. Nasil aldin bu arsaları? Hangi parayla? Bursasporda yönetici olduktan sonra mal varliginin bu kadar artması anormal degil mi?

  27
  3
 3. Hasan bırak bu işleri. Kimse inanmıyor sana. Acı olan da bu zaten. Demekki sende potansiyel bir hırsız tipi var. Hiç kusura bakma.

  12
  2
 4. Madem bu topraklar ve kağıtları aileden gelme.Kendisi bunu kanıtlar nitelikte dava açsın ve kazansın.Ondan sonra kimsenin ağzı açılmaz.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye bir laf var.Hakliligini ispat etmediği sürece haksızdır.Hukuk böyle isler.Suclulugu ispat edilene kadar kimse suçlanamaz.İddia eden belgelerle Hasan Parlakay’ı suçlu konuma sokuyor.Sn Parlakay’da hakliysa versin suclayan arkadaşa o belgeleri,o belgelerde de eski tapu sahiplerinin sn Parlakay’in aile fertleri olduğu yazıyorsa kapansın bu konu.Biz de susalim.Bunu yapmadığı sürece sn parlak ay iddia makamını haklı çıkaracak ve suçlu görünecek gözümüze.

  12
  4
 5. Değerli BURSA-BURSASPOR AŞIĞI DOST-ARKADAŞ-KARDEŞ VE AĞABEYLERİM.
  Günler dir bu olayın ne olduğunun ve mesele hakkında belli bir bilgiye sahip olmak istediğim için ilk yorumumu yapıyorum.
  Bir yönetim kurulu üyesi hakkında ‘HAKSIZ MAL EDİNİMİ ,iddiası varsa bunu iddia eden ‘İSPAT ETMEKLE MÜKELLEFTİİİR,
  Şu kadar tapuyu şu zamanda edinmiş ve bu yöneticinin geliri,ödediği vergi ve edinilen gayrımenkuller arasında nısfet bağı mümkün değil diyen iddia sahibi bunu belge ve delilleri ile İSPATLAMASI ŞARTTIR.
  Eğer bir kişi hakkında iddia edinilen suç,vasıf için ispata zorlanıyorsa bu HUKUKU KİRLETMEK,HAK-ADALET ÖLÇÜSÜNÜ ŞİRAZESİNDEN ÇIKARMAKTIR.
  Önce iddia makamı belge ve delilleri ile ispatlayacak.
  ŞEFFAFLIK VE GÜVEN diye diye ağzımızda tüy bitti.
  Amma ülkemiz öyle hallerden geçiyor ki millet,taraftar akla-karayı,kime güvenileceğini tesbit ve tayinde ikilemde kalıyor.
  HAKSIZLIK YAPANLAR,KUL HAKKINA GİRENLER,HARAMI HELAL-HELALİ HARAMA ÇEVİRENLERİN AT OYNATTIĞI ZAMANDAYIZ.

  8
  3
  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   Zaten iddia sahibi Parlakay’a ait tapu belgelerini yayınladı. Bunların hemen hepsi yöneticilik yaptığı dönemden sonra alınmış, o zaman Parlakay’ın açıklayıp bunları nasıl aldığını anlatması lazım.

  2. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   İddia makamı iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Bu söylediğin doğru. Şimdi iddialara bakalım. belirli alandaki tapuların bu şahsa ait olduğunu ve bunu da elde ederken Bursaspor’ u kullandığını söylüyor. Bu adam bir derneğin yönetici konumunda. Yani ortada kolaylıkla suistimal edilebilecek yetkiler ve bağlantılar var. İş bu durumda iddia sahibi iddiasını kanıtlayabilmesi için mahkeme gerekli bilgileri ister ve suçlanan kişi mevkisinden ötürü bunları ispat etmesi istenir. Dava kişi davasından çok kamu davasına dönüşür ve mahkemenin tüm delilleri halk ile paylaşması beklenir. Demem odur ki sadece iftira atan ispat etsin diyerek bu işin içinden sıyrılamaz kimse. Eğer bukadar basite inerse kamu nezlinde hep bir suçlu gibi görünecektir. İddiaları ıspatlaması yukarıdaki yorumlarda arkadaşların belirttiği üzere çok kolay gidip kendi üzerine kayıtlı mal mülkleri mahkemeye sunacak ve bu belgeleri kamuoyu ile paylaşıp kendi suçsuzluğunu ispat edip yöneticiliğine devam edecek!

   4
   1
 6. Değerli BURSA-BURSASPOR aşığı dost ve kardeşlerim.’İDDİA SAHBİ İDDİASINI İSPAT İLE MÜKELLEFTİR,Bu hukuki bir kaidedir.
  Hukuki kaidelerde yargıya intikali yapılmak ve iddia edenin ispatı,itham edileninde DOĞRU-YANLIŞLIK YAPMADIĞINI BELGELERİ İLE KANITLAMASIYLA OLUR.
  Bu süreç işlediğine göre çok fazla söze gerek yok.
  KİM HAKSIZCA BİR KURUŞLUK DAHİ MAL EDİNMİŞ İSE ALDIĞI HER NEFES ONA HARAM OLSUN.

  1
  1
 7. Adam bugün çıkmis belgesiyle hakkında hiç bir savcılık soruşturmasının olmadığını söylüyor sen hala boş yapıyorsun?????

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu