Parayı verenin ismini koyarız!

1 Haziran’da temeli atılan Timsah Arena’nın inşaat çalışmaları yoğun bir tempoda devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, dün Gerçek Gazetesi’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, Timsah Arena’nın etrafındaki alanların kamulaştırılmasıyla ilgili bilgi verdi. Altepe, “Öncelikle yeni stadı oturtalım, bitsin. Sonra da etrafını açacağız. Stadın inşaatı 1-2 ayda şekillensin, taahhüt edilen paralar kasamıza girsin. Sonrası daha da hızlanır. Yüklenici firma gece gündüz çalışıyorlar. Şu an ışıklandırma da yapıldı” diye konuştu.

 

Stadın ismiyle ilgili soruları da yanıtlayan Başkan Altepe, “Parayı veren düdüğü çalar. Parayı veren olursa, Bursalılar da kabul ederse stada ismini koyarız. Örneğin, Türk Telekom ben bu stadın parasını vereceğim derse ‘Telekom Stadı’ deriz. Artık bedava isim yok. Bittiği zaman isim hakkı daha da yükselecek. Biz ‘Bursa Büyükşehir Stadı’ diyoruz. Vatandaş ‘Timsah Arena’ diyor. Resmi isim Bursa Büyükşehir Stadı olabilir. Ama maliyetin çoğunu karşılaması halinde o firmanın da adını koyarız” dedi. Altepe, stadın bir devlet projesi olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu