Para cezası yolda!

Başkan Ali Ay istifa eden üç yöneticinin yerine yedek listeden atama yapmadı. Bursaspor gündemini bir süredir meşgul eden istifalarla boşalan yönetim kuruluna yedek listeden atama yapılmamasına acaba Dernekler Mevzuatı ne diyor. Bursa Hakimiyet bu konuyu araştırdı. Dernekler Mevzuatı‘na göre yönetim kurullarından istifa eden yöneticilerin yerine yönetim kurulu başkanı 1 ay içinde atama yapmak ve bunu da Dernekler İl Müdürlüğü‘ne bildirmek zorunda. Eğer bu atama ve bildirim yapılmazsa kulüp idari para cezasına çarptırılıyor. Bunun da bedeli 916 TL.

ALİ AY ÇOK ACELECİ DEĞİL

Başkan Ali Ay, istifa eden üç yöneticinin yerine şu ana kadar bir atama yapmadı. Dernekler Mevzuatı ve Bursaspor Tüzüğü‘ne göre yedek listeden atama yapılırken sıralamaya uyma şartı bulunmuyor. Başkan, yedek listedeki üyelerden herhangi birini asil listeye davet etme zorunluluğunda. Bursaspor’da Yüksel Çolak 26 Şubat, Av. Hakan Dinçtürk 1 Mart, Ali Turan da 8 Mart’ta istifa ederek görevlerinden ayrıldı. Başkan Ali Ay, “Yedek listeden atama yapmak için aceleci davranmayacağım” diyerek konunun fazla üzerinde durmadığını açıklamıştı. Ancak Bursaspor Kulübü, Dernekler Mevzuatı’na aykırı davrandı. Buna göre Yeşil Beyazlı kulüp 916 TL cezayı ödemekle yükümlü hale geldi.

Süha GÜRSOY

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu