Pankartın cezası 100 Bin TL.

Bursaspor taraftarları, sarı-lacivertli kulübe şike ve teşvik soruşturmasından dolayı protesto gösterilerinde bulundu.

Maçtan önce yapılan protestolara maç sırasında Bursaspor tribünlerinden açılan pankart da damgasını vurdu. Tribüne "Bursa cezaevine hoşgeldiniz, Emek hırsızları!" şeklinde bir pankart asan yeşil-beyazlı taraftarlar Fenerbahçe takımı ve Başkan Aziz Yıldırım'a büyük tepki gösterdi.  

Bursaspor tribünlerinde asılan bu pankartın bedeli ise kulübe para cezası olarak dönecek. Futbol Disiplin Talimatı'nın 55. maddesinin (k) bendine göre Bursaspor'a 100 bin TL'den 200 bin TL'ye kadar para cezası verilecek. Disiplin Talimatı'nın Kötü ve Çirkin Tezahürat başlığının altındaki (k) maddesine göre; "Herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını aşağılamak, tahrik veya taciz etmek amacıyla; etnik veya bölgesel ayrımcılık içeren ya da herhangi bir takımın mensuplarını veya taraftarlarını suç failleri veya suç örgütleriyle özdeşleştirecek şekilde toplu olarak ve devamlılık arz eden bir biçimde tezahürat yapılması ya da bu içerikte pankart açılması veya benzeri eylemlerde bulunulması halinde sorumlu kulübe ilk ihlalde; Süper Lig için 100.000.-TL'den 200.000.-TL'ye kadar, 1. Lig için 35.000.-TL'den 70.000.-TL'ye kadar, 2. Lig için 15.000.-TL'den 30.000.-TL'ye kadar, 3. Lig için 7.500.-TL'den 15.000.-TL'ye kadar para cezası, saha kapama cezası veya seyircisiz oynama cezası eylemin ağırlığına göre birlikte veya ayrı ayrı verilebilir." ifadeleri yer alıyor.

 

Sporx

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu