Pablo Martin Batalla’yı şimdi daha iyi anlıyorum

Olay Medya Spor Yazarı Erkan Sağlık'ın Bursaspor-Kasımpaşa maçı köşe yazısıdır.

İnanın her hafta aynı şeylerden bahsetmek yoruyor artık…

Biz ne kadar umudumuzu korusak da takım bizim düşüncelerimizle doğru bir orantı sergilemiyor…

Ya biz çok inanıyoruz, ya da onlar hiç inanmıyor…

Fransız Teknik direktör Paul Le Guen de resmen bizimle kafa yapıyor.

Hafta içi basın toplantısında Moussa Sow için “hazır değil” dedi. Adam Kasımpaşaspor maçında ilk 11’de karşımıza çıktı.

Koca bir 45 dakika da sahada sadece yürüyen bir Bursaspor’dan bahsediyoruz.

İlkyarıda topu ileriye götürecek, pas yapacak, pozisyon hazırlayacak veya iyi savunma yapacak bir tane yeşil beyazlı futbolcu yoktu…

Tamamen hayal kırıklığı…

Takım çok kötü.

Hele ilkyarı yürüyecek halleri yoktu.

Delarge serseri mayın gibi ortada dolaştı durdu.

Jires Kembo desen görene aşk olsun.

İkinci yarı hakemin düdüğüyle birlikte bir baskı kuruldu ama pozisyon yine yok.

Sadece topu kapıp pas yaptık. Karşılaşmanın son bölümlerinde de kurtarıcı diye hazır olmayan Kubilay Kanatsızkuş ve Sinan Bakış’ı sahaya sürerek maçı bitirdi.

Pablo Martin Batalla’yı şimdi daha iyi anlıyorum.

Adam haklı. Sürekli topun peşinden koşan, pas yapamayan, pozisyondan bihaber bir takımla bir sezon daha kalmamak için amatöre döneceğini söylüyor.

Gerçekten enteresan, istese “Bursaspor’da kalırım 1 milyon euro’yu da cebe koyarım” da diyebilirdi.

Ama adam tası tarağı toplayıp gitmekten bahsediyor.

Çünkü oynadığı futboldan keyif almıyor.

Bunu dün bir kez daha gördük.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ‘la la la lay lay pablo martin batalla
  Bu adama son maçta güzel bir pankart açıp son dakkalarda yenilsek bile bu adamın ismini söyleyerek stadı inletmek lazım seni unutmayacağız PABLO MARTİN BATALLA

  28
  2
 2. Çok düşündürücü ,olanlar çok düşündürücü…
  Tek Bursa mız var.. ikinci kez düştük sanki ..geçen seneden akillanan yok malesef..
  Aybaba bu legun yerine alınmalıydı..yada İrfan buz ….bu hallere katiyen gelmezdik

  25
  6
  1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   Samet Aybaba mı? Şaka yapıyorsun herhalde. Adamın analiz yeteneği sıfır, 2 hafta evvelki Sivas maçını onun hatalı hamlesi (Robinho’nun yerine Bifouma’yı sokması) sayesinde kazandıydık unutma. Öte yandan bundan 10 sene evvel bizi çalıştırdığında ahlarla vahlarla bitirdiydik o sezonu da. Yapma gözünü seveyim.

   1
   2
  2. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   İrfan Buz boştaydı burada çok yazdık ama yönetim yine gidip şapkadan tavşan çıkardı. Takımın içine ettiler her attıkları adım hatalı. Sonuçta borç batağında ve bitik bir bursa var ortada. Bir yönetimin aldığı bütün kararlar hatalı yaptığı bütün transferler yanlış olabilirmi ya akıl sır alacak gibi değil.

   4
   4
 3. Saymadım ana Kembo dünkü maçta tek başına rahat bir 20 tane orta açmıştır kanımca. Be mübarek! İnsan bir kez olsun isabetli bir orta yapamaz mı? Hadi isabetli orta yapamadın, bir iki çalım atıp içeri gir bari. Yok o da yok, tek yaptığı getir topu, aç içeri ortayı, top da nereye gidiyorsa gitsin, param geliyor mu, geliyor, bitti. Takım kaybediyormuş, ateş hattıyla aramızda 5 puan kalmış, zerre kadar umurunda değil beyefendinin. Olsa zaten Yusuf’un yaptığı gibi içeri katedip tehlike yaratırdı. Agu ile Delarge’a bakıyorsun, ne oynadıkları belli değil, hele Agu, o kadar laubali oynuyor ki bir karar verip pas atana kadar kaplumbağa tavşanı geçer yani. Son olarak şunu da hatırlatmak lazım, son 2 sezondur Batallasız maç kazandığımızı hatırlamıyorum. Hatırlayan yazsın.

  14
  1
 4. Batalla yı her maçta arıyoruz çünkü alışmışız onu seyretmeye kasımpaşa maçında kim ne derse desin onu aradı.Batalla hiçbir şey yapmasada sahada onun varlığı yeter Batalla gidince anacağız ve arayacağız gelmeyecek onun gibisi.Batallasız maç kazanamadın kazanamazsın.10 suz olmuyor Batallayı anlayan bir tek taraftardır.

  7
  1
 5. Çare Kemal Özdeş. Ali Ay da mayısı falan beklemeden bu ay içerisinde hemen kongreyi yapıp acilen defolup gitmeli. Yoksa zaman kalmayacak. Düşüyoruz.

  6
  3
 6. yaşı çok koşmuyor eskisi gibi değil diyenler dün onsuz nasıl oynadığımızı umarım görmüştür. bu takımı futboldan bihaber taraftarlar başkan yalaması tayfalar beleşçi çorbacılar nemalanıcı gruplar yancı sosyal medyalar futboldan anlamayan başkan sahaya yabancı fransızlardan gurursuz yabancı futbolculardan dolayı düşecektir. bu takıma batalla çok çok fazladır adamın Gururu herkesten büyük gururunu daha fazla incitmemek için gidiyor gidecek haklıda. bu yönetimle bu teknik direktörle bu futbolcu gurubuyla birlikte küme düşürenler arasında adının anılmamasını bunlar için kendisine sövülmesini istemiyor HAKLI..

  5
  2
 7. Daha çok değil 2 hafta evvel TİTİ’yi kendi aralarında payelendirerek Kaptan yapmaya kalkanlar,Pablo’nun değerini geçte olsa şükürler olsun anlamaya başlamışlar.
  (Orhan GÜNEY,Beytullah SÜAT ve Erkan SAĞLIK) 3’lüsünden şükürler olsun1 tanesi U dönüşü yaptı.ÜSKÜDARDA SABAH OLDU,UYANDA BALIĞA ÇIKALIM,HER HALDE AFYONLAR HENÜZ YENİ PATLADI.
  yazı başlığına ,bakarmısınız şimdi Pablo Martin Batalla’yı daha iyi anlıyorum..Oysaki bu hiç bir şey yapılmadan eriyen zamanın bizim için kayıp olduğunu ve sonu ile yüzyüze kaldığımızda çok sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı Sevgili Çetin Sabırlı 16 ay önce programda altını çizerek söylemişti,Pablo 16 ay sonra gidecek,gitmemesi ile alakalı neler yapılacak,olduki gitti,o zaman nasıl bir plan uygulamaya girecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı