Özür ve Park’ın iptalini bekliyoruz!

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz'ın daha önce küçük bir simge olan sözde anıt'ı bugün ise Gemlik'in en merkezi yerlerinden birine üstelik daha da büyük bir simge haline getirip park yaparak kendisini tatmin edercesine Bursa şehrine yaptığı saygısızlığı kınıyoruz!

İşte açılış öncesi yapılan açıklamanın metni!

 

  ''Galatasaray Parkı Ve Uefa Anıtı açılışı organize edecekleri Dayanışma Gecesi için Refik Yılmaz’a davetiye bırakıp, Galatasaray Atkısı hediye ettikleri, Gemlik Galatasaray Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu üyeleriyle bir sohbet toplantısı düzenleyen, gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, Gemlik’te sportif anlamında gerek tesisleşme, gerekse kulüp sayısının artıp, birçok branşta başarılı sporcuların yetişmesi konusunda güzel gelişmeler yaşandığına dikkat çekerek, son yaşanan gelişmelerde sağduyulu davranan kulüp yöneticileri ve taraftarlara teşekkür etti.

Gemlik’te sporun sadece futboldan ibaret olmaması için her kulübe, her branşa eşit mesafede hizmet götürüp, yatırım yaptıklarına dikkat çeken Refik Yılmaz, “Güzel hizmetler, yatırımlar, sportif başarılar görmezden gelinmemeli.

Bizler kulüp ve branş sayısı artarken ne kadar gence ulaşılır onun hedefliyoruz. Herkes işini yapmalı, birbirine saygı gösterilmeli. Kulüplere siyaset bulaştırılmamalı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, UEFA Kupası şampiyonluğunu taçlandırmak istiyoruz. Türkiye’nin ilk Galatasaray Parkını hizmete açıyoruz. Birileri bunu bile siyasete alet edip, suiistimal ediyor. Sizlerin sağduyusuna ve desteğine teşekkür ediyoruz.

Bugün ilçemizin o bölgesine tuvalet ihtiyacı da var.

En güzel yerine Galatasaray Parkı yapma ihtiyacı da var.

Günün birinde Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor, Trabzon Spor veya bir başka kulübümüz de UEFA Kupasını ya da Şampiyonlar Ligi Kupasını alsın, o kulüplerimiz için de ilçemizin en güzel yerinde anıt ve park yaparız”

 

Soruyoruz!

Şimdi başarı dediği kıstas nedir?  ( Bursaspor bu kentin değeri göz bebeği şike ve şaibeye olanak vermeden kazandığı şampiyonluk ile bu değerlendirmeye girmemektemidir? )

Bu şehrin değerini bilmeyen bir Vali ile çok canımız yandı, çok kardeşimiz sıkıntı çekti. Şimdi de bir Belediye Başkanı ile sınanıyoruz! Siyasi isimler Bursa'lı ve Bursaspor'lu olmanın değerini bilmesede saygı duymayı bilmeli! Duymalı!

İllaki bir şehr-i müdafaa şehir merkezinde olmaz! İlçeler'de bu şehr-i müdafaa'ya dahildir!

Varsın olmasın parkımız anıtımız ancak biz kendi içimizde sırtımızdan vurulmayalım.

 

Bu arada tuvalet ihtiyacınız varken park yaparsanız, tuvalet ihtiyacını o simgenin üzerinde giderecek bir şahısa tepkiniz ne olur Sayın Başkan?

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu