Özselek için Bursaspor’dan açıklama

Açıklama şöyle: 

“Eski başkan ve futbolcularımızdan Orhan Özselek’i aramızdan ayrılışının 14. yılında rahmetle anıyoruz.

Kulübümüze değerler katmış rahmetli Orhan Özselek’i aramızdan ayrılışının 14. yılında saygı ve özlemle anıyoruz…

Bursaspor Kulübü

ORHAN ÖZSELEK 

Genç yaşta Bursaspor formasını giyen Orhan Özselek, uzun yıllar  Bursaspor’a hizmet etti..

Aktif futbolculuk yaşantısında 1966-1977 yılları arasında Bursaspor’un 240 maçında forma giydi.1978 yılında futbolu bıraktı ve iş hayatına atıldı.

1987 yılında ikinci lige düşen Bursaspor’da haziran ayında Olağanüstü Genel Kurul yapıldı. Salonda uzun süre başkan adayı arandı ve kimse sahiplenmeyince  “ben adayım” dedi ve kulübün yeni başkanı oldu. Böylelikle Bursaspor tarihinde ilk kez eski bir futbolcu başkanlık koltuğuna oturmuş oldu. 2.Lig için kadro oluşturulmasına rağmen Bölge İdare Mahkemesi’nin kararı ile Bursaspor yeniden 1.Lig’e alındı. O sezon iyi bir performans gösteren Bursaspor, ligde 5. olurken, 63 golle bir rekora imza attı.

1987-88 ve1992-1993 sezonlarında iki dönem Bursaspor başkanlığı yapan Orhan Özselek, 2002 yılının ocak ayında aniden rahatsızlanarak 52 yaşında aramızdan ayrıldı.

2005 yılında Bursaspor’a uzun yıllar hizmet eden Orhan Özselek’in ismi Yönetim Kurulu kararı ile Vakıfköy Tesisleri’ne verildi.

 

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu