Özlüce’de neler oluyor?

Camia büyük bir heyecanla yönetimin transfer tahtasını açmasını beklerken yönetim büyük bir sessizliğe büründü. Özlüce'de ne olup bittiği yönünde kimsenin ağzından tek bir kelime çıkmıyor.

Liglerin başlamasına sayılı günler kala Bursaspor‘daki suskunluk ve durgunluk hayra alamet değil.

AĞIRLIKLI İŞ PERSONEL ÇIKARMAK

Bursaspor‘da yeni yönetim kurulunun göreve gelişinin üstünden tam 25 gün geçti. Ali Ay yönetimi döneminden küme düşmüş ve transfer tahtası kapalı, borç içinde bir kulüp devralan ve bu bilinçle göreve gelen yeni yönetim kurulu genel kurulda öncelikli hedeflerinin transfer tahtasını açmak olduğunu açıkladı. Geçen 25 gün içinde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘ın ricası üzerine bir işadamının desteği ile FIFA‘dan gelmesi muhtemel cezanın ortadan kalkması adına Sebastien Frey‘in borcu ödenirken, bunun dışında kulüp adını ağırlıklı olarak işine son verdiği personellerle duyurdu.

İŞ GENÇ OYUNCULARA MI KALACAK?

Mevcut personele geriden gelen maaşları için henüz bir ödeme yapmayan, transfer tahtasının açılıp açılmayacağı konusunda tam anlamıyla sessizliğe bürünen yönetim kurulunda kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Takımın başına Yalçın Koşukavak‘ı, sportif direktörlüğe de Samet Aybaba‘nın ekibinden Selçuk Erdoğan‘ı getiren yönetim kurulu mecbur kalınması durumunda sahaya sürülecek altyapıdan kadroya dahil edilen genç oyuncularla da profesyonel sözleşme imzalamaya hazırlanıyor. Camia ise yönetimden liglerin başlamasına sayılı günler kala takıma gerekli transferin yapılmasını bekliyor.

24 Yorum Onay bekleyen 6 yorum var

 1. Bursa hakimiyet-Süha gürsoy BURSASPORUN EN BÜYÜK DÜŞMANI SİZSİNİZ ! .Özlücede neler oluyo biliyomusun Manchester dan denenmeye genç oyuncu geliyo ,küme düşmenin verdiği maddi problem nedeniyle maalesef personel sayısı azalıyo,transfer tahtası için dört koldan çalışma devam ediyo aynı zamanda oyuncularlada görüşmeler yapılıyor hazırda bekletilen oyuncular var.Peki BURSA HAKİMİYETTE NELER OLUYO ? Futbolcularla ilgili yalan haberler ,kendi istedikleri şahıs Başkan olmadı diye algı operasyonu , ulan siz varya siz neyse ?

  143
  42
  1. @…. yorumuna yanıt olarak

   Tamam dürüst , terbiyeli biri, hepimiz biliyoruz.
   Bursaspora nokta transferler yapması da yararlı görüyorum .
   Şamili üfledinmi düşüyor.
   Adama söylenmedik kalmadı taraftarın ozaman sarfinda!

   Saygılarla!!

   4
   4
  2. @…. yorumuna yanıt olarak

   Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.25 gün oldu tahta açılmadı.Freyin parasının tamamını bile ödemekten aciz yönetimden ne beklenir?Tahtanın açılması içim gerekli parayı, Freyin alacağını, transfer parası falan bunları bilmiyormuydun?Ondan bundan para isteyecekmiş başkanlık yapacaksın?Kulüp gırtlağa kadar borçta, Parasız bu işler olmaz.

   14
   3
  3. @…. yorumuna yanıt olarak

   Gardaşım tamam bunların ne ayak olduğunu biz de biliyoruz ama boş konuşmuşsun. Bu adamlar gelirken tahtanın kapalı olduğunu, kulübün borç içinde yüzüğünü biliyordu. Geçen hafta içinde tahtayı açacaz diye söz verdiler geçen hafta bitti bu haftanın da ortasındayız. Dört koldan çalışılıyor demişsin. Tahtanın açılması için gereken para 23 milyon lira, yani yaklaşık 4m euro. Tahtayı açmak için Umut’u, Muhammedi satmayı bekliyorlar büyük ihtimalle. Tahtayı öyle açmayı ben de bilirdim. Cebinde para olmadan başkanlık yapılıyorsa ben de yapardım. Kimse boş yapmasın, r felaket yaşayalım istemiyorum ama büyük ihtimalle bu adam ikinci Ali Ay.

   15
   1
   1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    Bursaspor’un kısa ve uzun dönem finansal ve diğer problemleri ne kadar büyük olduğunu gerçekten bilen varmı acaba? küçük 10-20 milyonuluk değil- kasa boş futbolcu değer edecek yok! olsada 50 liralık oyuncuya 1000 liralık kontrat yapıp giderken 5 kuruş vermeden gidebiliyorlar. Bursa stadını bitiremeyenlerin tayfaların adamları bile Bursaspor’un kitaplarını inceledi baktı problem çok kaçtı! Bursa şehrinin İller Bankasına ve Garantili dış borçlarına bakan oldumu? evet Türkiyede 1 numarayız onun için kimseden yardım bekleme tahta açılmasın daha iyi gençlerimizle idare edersek bari yok olup gitmeyiz!

    3
    1
   2. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

    Adam haklı bence Ali Ay dan hiç bir farkı yok ikisi de birilerinin gazı ile geldi ne plan var ne para madem paranın projenin yok Yarı başkanın önünü beden kesiyosun

    5
    1
 2. Bu kulübün hiçmi geliri yok merak ediyorum.
  Elektrik faturasi bile ödenmemiş.
  Bu işlerin altinda bişeyler var gibi.
  Gençlerbirliği nasil ayakta duruyor?
  Onlar niye alt yapida küçülmüyor.
  Kilerimizde delik var diye şüpheleniyorum

  32
  2
  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Sebastian Frey’in borcunu bir işadamı ödemiş diye yazmişlar. Bircu odeyen adam, yillardir Bursaspiru ahtapot gibi kollari arasina almiş olan menejer Metin Korkmaz’dir. Mesut Mestan Metin Korkmaz’dan birc alip parayi odemis. Simdi yine yapilacak çöp transferlerden borcunu mahsup edecek o tefeci menejer.

   15
   1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

    İyi güzelde bursadaki sorun bu senemi oldu dört beş senedir takım düşeceğim diyordu kim keale aldı ben 3senede ancak çıkar diyorum

 3. Bursaspor maalesef kendi içindeki bizanslıları temizleyemedikten sonra her daim çalkantılı sıkıntılı dönemler geçirmesi kaçınılmazdır .

  11
  1
 4. Hic hesapta olmayan yeni yeni borclar cikiyor,sunu herkez iyi bilsinki mesele sadece 28 milyonluk tahtayi actirma meselesi degil,su ana kadar odenen 13-14 milyon,tahta harici hemen odenmesi gereken,14-15 milyon tl.bide tahta 28 milyon tl.e bu arada su ana kadar 5-6 futbolcuyla anlasildi,onlara verilecek pesinat vs.ne yapsin Mestan ? 25 gunde bu kadar olur ! Bunlarin tek derdi,kulupten aldiklari ispiyonlar kesildi,hicbirseyden haberleri olmuyor,haber kaynaklari,pardon ispiyonculari isten cikarildi,butun karin agrilari,bu daha 25 gunluk Yonetimi kotuleme cabalari bu yuzden !

  3
  2
 5. İş genç futbolculara kalacaksa ne halt etmeye geldiniz beliiygi mestan efendinin beceremeyeceği.yönetimde cebinde para olan adam yok böyle geldinizki ben bunu 15 gündür yazıyorum.

  3
  1
 6. BURSASPOR için stad yaptık deniyor amma stadın masrafları dağ gibi,gelir getirecek işler ise yerinde sayıyor.
  Şu borç sarmalından bu takımın kurtulması için:
  1-BURSASPOR-ACEMLER İSTASYONUNUN GÜNEY DUVARI YIKILIP YOLCU-GİRİŞ-ÇIKIŞINA UYGUN HALE GETİRİLMELİDİR.
  2-STAD ve YENİ HASTAHANEDEN istasyona ulaşım için İSTASYON ile YENİ ASFALTLANMIŞ YOL ARASINDAKİ 97 METRELİK ARANIN 20 METRE GENİŞLİĞİNDE YAYA TRAFİĞNE UYGUN YOL YAPILMALIDIR.
  3-STADIN ÇEVRESİNDEKİ ALAN SOSYATE PAZARI,ALIŞ-VERİŞ ETKİNLİKLERİNE HAZIRLANIP KİRAYA VERİLMELİDİR.Belli günlerde yapılacak bu organizasyonlarla hem gelir hemde stad çevresi faal hale getirilmiş olur.
  4-Stadın altındaki ve çevresindek otopark hizmeti ile ciddi gelir getirileceği asla unutulmamalıdır.

  BURSASPORU BU BORCA SOKAN YÖNETİCİLERDEN KESİNLİKLE HESAP SORULMALI VE BU BORCUN EN AZ % 50 onlardan tahsil edilmelidir.Bu olmazsa şehir insanı asla güven duymayacaktıır.

  2
  1
 7. Bence 1 Orhan Güney 2 Süha Gürsoy 3 Hüseyin Yeşilkavak bunların yatacak yeri yok bu takımın bu hallerde olmasının yeğane sebebi sizdiniz

  1
  2
 8. Ya kardesim banane ne kuculmesi ya , ben guzel oyumcular istiyorum , gerekirse kulubun adini , bursa kestane şekeri sporu yapin ama rra transfer istiyoruz tamami , ali ay baskanim bu kadroyu saivet sakho gibi yildizlarla donati aynisini istiyorum , eto alinsin , japaonyadan iniesta alinsin , ibraimovic alinsin zaten yaslilar cok para alinmaazzzz

  1
  3
 9. yerel medya tamam işe yaramaz ama madem bu işe hazırlığın yoktu ali aydan görevi alıp yeni kongre kararı alsaydın alkışlardık bu takım bu sene çıkamazsa bu borçla kapanır kimse bunun bilince değil diyeceğim bursaporu bu hale düşürenler bilincinde zaten amaçları mersin idmanyurdu gaziantepsor gibi takımı kapatmak kendi kontrollerinde başka takım kurmak hayırlı işler ülkede herşeyden nefret ettirdiler son yıllarda birazda futboldan nefret ederiz bursaporla birlikte futbolu da gömeriz kalbimize adı bursapor olmayan hiç bir takımı tutumaya gönül elvermez

 10. Bursaspor’un kısa ve uzun dönem finansal ve diğer problemleri ne kadar büyük olduğunu gerçekten bilen varmı acaba? küçük 10-20 milyonuluk değil- kasa boş futbolcu değer edecek yok! olsada 50 liralık oyuncuya 1000 liralık kontrat yapıp giderken 5 kuruş vermeden gidebiliyorlar. Bursa stadını bitiremeyenlerin tayfaların adamları bile Bursaspor’un kitaplarını inceledi baktı problem çok kaçtı! Bursa şehrinin İller Bankasına ve Garantili dış borçlarına bakan oldumu? evet Türkiyede 1 numarayız onun için kimseden yardım bekleme tahta açılmasın daha iyi gençlerimizle idare edersek bari yok olup gitmeyiz!

 11. Kulup içini boşaltıp ne geçer ellerine bilmiyorum ne personel nede futbolcu kaldı sanırım belediye devir olcak bu işler görüntü buraya gidiyor

 12. Bir…O.G. İki S.G denen sözde Gazeteciler.İkiside sevimsiz…Bursasporumuza gram faydası olmayan…Bursaspordan nemalanan…Parazitlerden dir…Bursaspor olmasa…İşsizler ordusunda olacak kişilerdir…Dolayısıyla Fıtratlarını yansıtıyorlar…Ciddiye almamak lazım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı