Özlüce, Vakıfköy ve stadyum hareketliliği!

Bursaspor Sosyal Sorumluluklar, Taraftar ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Efe, Özlüce ve Vakıfköy Tesisleri’yle ilgili hayata geçirmek istedikleri projeleri açıkladı…

Bursaspor Sosyal Sorumluluklar, Taraftar ve Projelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Efe, geniş kapsamlı yapılan basın toplantısında hazırladıkları projeleri anlattı. Efe, şunları söyledi: “4 aylık süre için göreve geldik. Bursaspor tarihinin en kısa yönetimi olacak. Biz takımı değil, kulübü kurtarmaya geldik. Biz önümüzdeki 5-10 yılın projeleri için çalıştık. Gelişmeler de oldu. Umut ışığı da doğmuş bulunuyor. Bursaspor sevdalıları karamsar olmasın. Bursaspor daha da kötüye gitmeyecektir. Dünyada birçok kulüp var defalarca düşmüş ancak sonrasında geri dönmüş… Bursaspor parayla değil, akılla yönetilen bir sistem için çalışıyoruz.”

Özlüce Tesisleri’nin çatısına güneş enerjisi ile Vakıfköy Tesisleri’mizdeki güneş tarlası projemiz başladı. Bursaspor kendi enerjisini üretecek. Yap işlet devret yöntemiyle 10 yıllığına bunu gerçekleştireceğiz. 10 yıl sonra tamamen kulübümüze geçecek bir proje… Özlüce Tesisleri’ne sosyal tesisler, mağazalar, kafeler yapmayı planlıyoruz. Hukuki süreç takip edilirken, tesislerle alakalı da mimari çalışmalar devam ediyor. Bir diğer gelir getirici projemiz ise Vakıfköy Tesisleri’ne 150 kişilik kompleks kazandırmaya çalışıyoruz. TFF ile de mutabık kaldığımız bazı hususlar var. Milli Takımlar da burada çalışacak. Stadyumda da spor organizasyonları dışında farklı projelerle gelir getirici organizasyonlar yapmayı planlıyoruz. Hastane açılacak. 8 tane eczane kazandırmak ve otopark alanıyla Bursaspor’a ciddi gelir sağlayacak projeler oluşturduk.”

“Bursaspor Kültür ve Sanat Akademisi projemiz var. Hamitler Kent Mezarlığı dolma noktasına geldi. Bursaspor’un bu konuda da adım atarak ciddi gelir getirici projemiz var. Ayrıca şirketleşme konusunda da çalışmalarımız sürdürülüyor. Gerekli çalışmalar sonrasında Olağanüstü Kongre ile bu duruma duyuracağız. Altyapıda da çalışmalarımız devam ediyor. 7-8 yaşındaki çocuklarımızı her konuda eğitmeyi planlıyoruz. Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’le görüşemediğimiz için henüz bu konularda yol alamadık ama görüşür görüşmez icraatlara başlayacağız. Bizim yerimize başka bir yönetim gelirse de onlarla bu projeleri paylaşacağız.”

Orhan Efe, “Bursaspor’da kurumsal hafızanın kalmadığını gördük” diyerek şöyle devam etti: “Bütün dosyaları ve kararların bulunduğu arşivi tekrar ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Geçmişini bilmeyen kurumlar, geleceğini bilemezler. Bursaspor Kadın Platformu oluşturmak gibi de bir düşüncemiz var. Merinos AKM’yi de konser vermek için kullanacağız. Biz 3 aylık değil 5-10 yıllık projeler düşündük. Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, BTSO, kent dinamikleriyle yapacağımız görüşmeler sonrası da adaylığımızı değerlendireceğiz. Bursaspor’un bir orkestra şefine ihtiyacı var. Onun da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey olacağını düşünüyoruz. Bu projelerin hayata geçmesinde de en büyük etken olacak. Parayla değil, akılla yöneten bir Bursaspor’dan bahsediyoruz. Bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Gurur duyarak söylüyorum ki biz yönetim olarak camianın güvenini kazandık. Biz layıkıyla görevi yerine getirdik ve tamamlıyoruz. Projelerle ilgili görev verilmesi halinde biz kaldığımız yerden devam ederiz.”

IMG_6412.jpeg

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Projeleri hayata geçinceye kadar Bursaspor diye birşey kalırsa.
  Acil para lazım.
  Tahtayı açmak ve Bursaspor’un önünü açmak için acil çok kuvvetli nakit akışı gerekiyor.
  Söylediğiniz projeler güzel.
  Fakat Bursaspor’un hayata dönmesi için zaman çok kısa

  27
  1
 2. Abi ne anlatıyon sen
  Sürekli Bozbeyle görüşemedik
  Aglamalari içindesiniz
  Biz 4 ay da yaptiginiz yönetim
  Anlayişindan Bursaspor yönetemeyeceginizi gördük
  1.5 milyar tl borcu yönetebilecek
  3 yıl gibi kısa bir zamanda gerek
  Sponsor firmalar, gerek şehrin
  Önde gelenlerin destegi, gerekse
  Kendi yönetiminin gücü ile bu
  Kulübün kasasına minimum
  750-800 milyon tl nakit para
  Girmeli ki hem borçlar ödenecek
  Seviyeye gelsin, hemde kulüp
  Yarışmacı kimligine tekrar kavuşsun

  10
  1
   1. @birisi yorumuna yanıt olarak

    Gidin Alinur Aktaş ile görüşün. Seçim öncesi tarafinizi belli ettiniz . Kaybetti. Bozbey sizinle niye görüşsün ki. Sizin objektif olmaniz gerekirdi. Siz yalakalik yapayim derken diger tarafi tamamen kaybettiniz

    4
    3
 3. Ohhhh be ne güzel haberler…
  Yıllardır yüzümüz gülmüyor, biraz içimiz ferrahlasın .

  Buraya yazmıştım, millet vekili Bursaporumuzun önü açsın destek olsun Yeter.
  Stadın zemini de 100 de büyükşehirin katkısı büyük olduğunu düşünüyorum!
  NOKTA!!! BEDAVAYA kimse çalışmaz bu dünyada!

  8
  14
 4. Vakıfköye mezarlıkmı yapacaksınız bu kulübün tek kurtuluşu satılmasıdır 1.5 milyar borcu kim ödeyecek bazı hırsız başkan müsfettelerimi milyarlarca para nerede niye bu ülkede çalana ceza yok bu kulübün borcu yoktu bu borcu yapanlar niye kongrede rezil edilmedi niye bunlar hesap vermiyor bu paralar niye sümen altı edildi

  6
  1
 5. yani sırf proje yapacaksınız diye kulübün 10 yılını bir firmaya mı bağladınız ?

  Bu mu projedediğiniz şey 🙂

  Kendinize gelin abiler cebinizden para çıkmayacaksa ne işini var orada.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu