Özlüce Tesisleri’ne kimler gidecek?

Bursaspor Kulübü’nün 13 veya 20 Ocak’ta Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda yapılacak Olağanüstü Seçimli, İdari ve Mali Genel Kurulu öncesinde bugün kritik bir süreç yaşanacak.

Yeşil-beyazlı kulübün tüzüğü gereği başkanlığa talip olacaklar başvuru dosyalarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Divan Başkanlık Kurulu’na teslim edecek. Başkan adaylığı için Bursaspor efsane kaptanı Sinan Bür’ün yanı sıra Bekir Ön, Ersoy Saitoğlu, Melik Ramisoğlu ve Raşit Barışıcı’nın hafta içinde noterde imza topladığı belirtilmişti. Mayıs ayında yapılacak olağan seçime kadar göreve kimlerin talip olacağı merak ediliyor.

100 ÜYE İMZASI ŞART

Galip Sakder başkanlığındaki Divan Kurulu üyeleri, başkan adayı olmak isteyen üyelerin başvurularını noter onaylı, oy kullanma hakkına sahip en az 100 üyenin imzasıyla birlikte bugün saat 15.00 ile 17.00 arasında teslim alacak. Divan Kurulu, birden fazla aday başvurusu gelmesi halinde üyelerin tüm listelerde mükerrer imzası olup olmadığını kontrol edecek. Bir üyenin birden fazla başkan aday adayına imza vermiş olması halinde; hukuken kişinin iradesini değiştirmiş olması nedeniyle, en son kim için imza vermiş ise o aday adayına verilen imza geçerli sayılacak. Ayrıca başkan adaylığına başvuracak isimlerin en az 4 asgari ücret üzerinde bir tutarı kulübe bağışlaması istenecek.

YÖNETİM LİSTELERİ ÇARŞAMBA

Göreve talip olan üyelerin; toplamda 3 yıl üyelik kıdemi bulunması veya geçmişte Bursaspor Kulübü’nde yöneticilik tecrübesi bulunması gerekiyor. Başvuru dosyasında; aday adayının kısa bir özgeçmişi, e-devletten de alınabilecek adli sicil arşiv kaydı da konacak. Üye Sicil Kurulu tarafından başvuruların incelenmesinin ardından kriterleri karşılayan üyeler Başkan Adayı olarak onaylanacak. Başkan adaylığı kesinleşen üyeler; 10 Ocak Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Divan Başkanlığı’na kendileri dışında 8 Asil ve 8 Yedek olmak üzere yönetim kurulu aday listelerini teslim edecek.

Hepimizin Bursaspor’u

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder yeni spor yasası ve yenilenen tüzük hükümleri çerçevesinde yapılacak adaylık başvuru süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “13 Ocak’ta çoğunluk sağlanamaması halinde 20 Ocak Cumartesi saat 14.00’te gerçekleştirilecek olan seçim sürecinin Bursaspor’a yakışır şekilde tamamlanması dileğiyle; yeni seçilecek kurulların Olağan seçimin yapılacağı Mayıs ayına kadar ki sürede, yalnız bırakılmamasının “hepimizin Bursaspor’u” için hayati önem arz etmekte olduğunu hatırlatmak isteriz” diyerek camiaya çağrıda bulunmuştu.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. bugün tarihimizin en önemli günlerinden biri bugün ya tamam ya devam diyeceğiz inşallah bursasporumuzu ayağa kaldırcak bir başkan adayı çıkar

    3
    4
  2. Benim için Futbol yok Bursaspor basketbol takımı var benim şahsi fikrim yeni hastane var yeni stad orda olmaz oraya kapalı spor salonu basketbol takımı güzel olur stadyum yerine basketbol sahası olur dışarıya gürültü gitmez

    1
    3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu