Özlüce Tesislerine çay bahçesi..

Bursaspor'da Recep Bölükbaşı yönetimi kulübe kalıcı gelir kaynakları için arayışlarını sürdürüyor. Yaşanan ekonomik dar boğazdan çıkmanın yollarını arayan yeşil beyazlılar, Özlüce Tesisleri'nden de faydalanmak istiyor. Özlüce'de nüfus yoğunluğunu dikkate alan yönetim, bu doğrultuda önemli bir adım attı. İlk etapta şu an kullanılmayan arazilerden bir bölümü gelir amaçlı olarak dizayn edilecek. 

 

8 DÖNÜMLÜK ARAZİ

Bursaspor yönetimi, Özlüce Tesisleri'nde bulunan 1.Çim sahanın arkasında kalan ve önünden geçen yol ile duvarla ayrılan arazide çay bahçesi açmayı planlıyor. Tamamı 8 dönüm olan arazinin Çay Bahçesi olarak kullanılabilmesi için Bursaspor'un gerekli kurumlardan izin alması gerekiyor. Yaklaşık 80 dönüm arazi üzerine kurulu olan Özlüce Tesisleri'nde 45 dönümlük bir alan boş duruyor.

 

İZİN İSTENDİ 

Milli Emlak'a yazı gönderildi. İntifa hakkı için gönderilen başvuruya Milli Emlak'tan olumlu yanıt gelirse Bursaspor yönetimi bu projeyi hayata geçirebilecek. Proje için gerekli izin çıktığı takdirde yeşil beyazlı yönetim, 8 dönümlük araziye çay bahçesi olarak halka açacak. 

 

TESİS BAKANLIĞA GEÇTİ 

Bursaspor bu çay bahçesini kendisi işletebilecek ya da uygun bir fiyatla kiraya verebilecek. Özlüce Tesisleri'nin tapusu Hazine'de kullanım hakkı ise Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde bulunurken, geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediye, tesislerin kullanım hakkını Spor Bakanlığı'na devretme kararı almıştı.

 

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu