Özlüce Tesisleri Bursaspor’a

Teksas taraftar grubu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Bursaspor’a Vefa Vakti’ başlığı altında Özlüce Tesisleri’nin kulübe devri için çağrıda bulundu…

Teksas taraftar grubu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Bursaspor’a Vefa Vakti’ başlığı altında Özlüce Tesisleri’nin kulübe devri için çağrıda bulundu…

Yapılan açıklamada şu ifadeler

kullanıldı:

48 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Teksas’la alakasi yok bursada uzun suredir konusulan bir konu. CHP bunu teklif etmisti 2 yil once cevap o zaman chp niluferden belediyeye ait arsa satip odesin borcu oldu. Bugun Tarik Capci yazdi twitterda tekrar gundem oldu Teksas bunun uzerine bu paylasimi yapti. Olmaz da olursa da bunu bir de teksasa mal edecek halimiz yok.

  75
  16
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular ülkelerde sivil toplum örgütleri dernekler siyaset de etken olur Bursaspor un bu duruma düşürülmesinde etkenlerden biride taraftar grupları dır bunu Bursa da değil tüm Türkiye de bilmeyen yok lakin grup dernek oluşum adını kullanarak gücün kendisinde olduğunu vurgulaya biliyor bizlerin düşünceleri iyi niyeti su üstüne yazı yazma gibi oluyor hep o meşhur 1060 kişiyi eleştir de kimse Bursaspor a kongre üyesi olalım demez Teksas ı maraton ü eleştirir maça gelen yok sen ben sahip çıkmaz isen yine bir Özlüce satılır yine daha kötü olur bir gerçeği asla unutulmasın ülkeyi yönetenler siyasetçiler iş insanları Holding patronları destek olmadan hiç birşey olmaz kimse uzak dursunlar deyip işi amigolara mı bırakılsın bu durum da biz Bursa ya ders olsun bu arada Özlüce projesi olur ise Bursaspor dan sözde alacaklı olanlar ilk önce onlar bir su içsin sonra lütfen herşeye akıl ahlak sevgi bilgi olsun maça gelip saha ya su atan küfür edip ceza aldıranın AA dan hiç bir farkı yoktur hain dir

   4
   2
   1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

    üyelik konusunda sorunu kulüp yönetimi yaratıyor.yillarca üyelik aidatimi internetten ödedim,tam Covid yasakları geldi, şehir dışındayım internetten ödemeler kaldırıldı.para mı istemiyorsunuz yoksa eski üyelerden kurtulup kulübü kafanıza göre mi yönetmek istiyorsunuz ağalar? eğer ikinci şık geçerliyse hiç ağlamayın, Avrupa Birliği gibi “bize çalışın ama kapının dışında kalın”taktiği de gutmeyin 😡😡😡

    3
    2
  2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım Teksas zaten başka bişey demiyor. Teksas Bursaspor’un iyiliği için mücadele ediyor. Maça gitmek yoktur forma almak yoktur kesin sende ama herşeye karşısın.

   4
   17
  3. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Oldu olacak Nilufer Belediye Stadını Yani Yazıcı Satadının Mülkiyetini Tofaş Spor Salonunu Merinos Spor tesislerinide Bursaspor’un 1.5 Milyar Borcunu Kapatmak üzerine geçir bakalım Nilüfer belediye başkanıki onlarıda temlik ve borçlarına karşılık alıversin eski yönetimler başkanlar! Hey Allahım biri 500 Milyar Londra’da buluyor biri devletin malarını satıyor akıl fikir nerede kaldı? Bursaspor’un kulüp şekli değişmeden istersen 5 milyar TL gelse 3-5 sene sonra aynı meteliksiz hale gelir!

   11
   12
  4. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Şimdide özlüce arsasını yağmalama hesabı var demekki bazılarının.burası Bursaspor a geldiği anda haczedilecek zaten.çorbacıları biri harekete geçirmiş bu sayede birileri bu arsayı götürecek.

   12
   1
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   neyine teşekkür ediyosun adamın derdi siyasi rant elde etmek , babanın malımı o arazi, akıl veriyosun turgay erdem bi sen mi düşündün bunu kimsenin aklına gelmedimi sen versene nilüfer belediyesinden bir karış arazi görelim seni .

   6
   15
   1. @a.s yorumuna yanıt olarak

    Recep altepeyle karıştırdın sanırım siyasi rant elde etmek sadece onlara mahsus bir durumdur stad yapım bedeli 273 milyon harcanan 890 milyon aradaki 500 milyon aradaki fark babanın parasımıydı ve timsah arena bitmedi yargılandımı hayır mental yorgunluk yaşıyor diye görevden alındı beşli çete rant tı gördüğü zaman sevinçten milletin anasına karısına laf söyledi sesiniz çıkmadı özlüce deki arazi ne nilüfer belediyesine nede bursa şehir belediyesine aittir yani arazinin ilk sahibi öldü mirascısı yoktu devlete kaldı yada sağlığında yine bırakacak kimsesi yoktu devlete bağışladı orası devlet hazinesinin malıdır

    8
    4
 2. Nihayet ilk somut adım.. Bu konunun takipçisi olmalıyız aksi halde korkarım ki canımız Bursasporumuzu sonsuza dek kaybedebiliriz.

  40
  15
  1. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Valla şuan herbir oya muhtaçlar. Eyt ben oldukça çıkmayacak denildi ama şimdi çıkıyor. Bu kadar iddialı bir sözden bile vazgeçiliyorsa bence tam zamanı. Selim abi toplu yürüyüşten bahsetmişti. Bu iş vekillere falan değil bize bakıyor. Rahmetli Yazıcı’nın cenazesindeki gibi 15 20 bin kişi yürürse anında verilir. Bu kadar basit.

   1
   5
  2. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş , bu yeni bir durum değil . Defâlarca ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirilen bir konu . Sanki yeni bir buluş imiş gibi sunuluyor . Hiçbir sonuç çıkmadı . Bu defâ da çıkacağı sanılması kendimizi aldatmak olur . Olsa şimdiye kadar kaç kere olurdu.
   Teksas her şeyde olduğu gibi yine durumdan vazife çıkarmış . İyi de ilk kez düşünülüp ortaya konulan bir durum değil ki .

   4
   1
  3. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Verelim daha iyi yesinler,doymadılar.Hatta evlerimizde verelim asalak,salak yöneticiler gelipde şerh koysunlar!! Alacaklarına karşılık.

   4
   1
  4. @Tosun yorumuna yanıt olarak

   Halâ anlamıyorsunuz.
   Bu kulübün derdi para, pul. tahta, masa. cam, çerçeve. transfer, takviye. falan değil.
   Bu kulübün derdi, bir türlü kulüp olamamasıdır.
   Bunun bir numaralı nedeni de son derece sabırsız ve skorcu medya ve taraftarının varlığıdır.
   Gerisi boş muhabbettir…

   6
   1
 3. Akp Bursa’yı cepte görüyor.. nasıl olsa bursa bize oy veriyor,ne gerek var Bursaspor’a bu kadar yardım edelim ki diyorlar…dolayısıyla bu proje imkansız..hiç bir şekilde cvp alınmaz.akp Bursaspor’u umursamiyor..öğrenin artik şu gerçekleri.

  10
  3
 4. Orayı da satın
  Parayı da transfer ayağına yiyin
  Fabrikalar gitti
  Katlı otopark gitti
  Benzinlik gitti
  Bi Özlüce kaldı Orayı da yesinler.
  Niye borcu borçlanan Başkanlar ödemiyor

 5. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 3 yıl önce bu fikri ortaya atmıştı. Ama kulübü bu hale getiren iktidarın Bursa’daki iş bilmez siyasetçileri kendileri fikir üretemedikleri için başka fikirlere sıcak bakmadılar.

  7
  3
 6. Şayet olurda kabul görürse o parayla ne yapılacak borçlarımı ödenir yoksa 3 .5 yavşağın cebimi dolacak size soruyorum.?

 7. bravo turgay erdem… son çare budur arkadaşlar başka çare yok, bu konunun ustune şehir olarak dusersek illa yapılır. ama birlik beraberlik sağlayamıyoruz yıllardır. kenetlenme sıfır

  4
  3
 8. AmaçBURSASPORUMUZU kurtarmak ise öncelikle BURSASPORU bu borca sokanalrdan hesap sorulmalı ve nasıl borca soktularsa o şekilde pisliklerini temizletmeliyiz.
  Bakın STAD YAPILIRKEN BURSASPOR üzerinden BURSA HALKI RESMEN SOYULDUUUUUUUUUUUUUUU.
  Bugünün parasıyla 3 milyara yakın bir kaynağın harcandığı,merkezde olmasına rağmen GELİR GETİRMEDİĞİ ve devamlı GİDER YAPAN HALDE olan stad ortada iken ÖZLÜCE birilerine PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İÇİN BURSASPOR yine kullanlımak isteniyooooor.

  ÖNCELİKLE STADIN HER METREKARESİ GELİR GETİRECEK HALE GETİRİLMELİDİİR.

  KİRALARIN PİK YAPTIĞI ,RAYLI İSTAYONU İLE ULAŞIM,AÇILACAK HASTAHANE VE BATISINDAKİ ODUNLUK TİCARET MERKEZİ İLE süper bir kon umdaolan bu yer acilen yüksek kira getirrisi olacak şekilde değerlendirilmelidir.
  B.ŞEHİR BU KONUDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPARSA İYİ OLUR.

 9. Nilüfer belediye başkanına tesekur ederiz nilüfer de arazi satıp özlüceyi Bursaspor a kazandırmak için gerekli işlemleri yapacağına inanıyoruz

  3
  2
 10. Yok kalsin bide bunu satip yerler ama borclar kalir Adamgibi birisi gelmedikce hersey kalsin ( simdiki Baskan vekil ipler onda degil üzerine alinmasin)

 11. Doğru bir hamle en azindan
  Somut bir konu gündeme getirilmiş
  Ayrica 1 sene önce ilk defa
  Nilüfer belediyesinin gündeme
  Getirdigi bir konu degil ben yillardir
  Bunun olmasi gerektigini yaziyorum
  Bizim birçok arkadasimiz yaziyor söyluyor
  Bu kulübün 5 yil önce de borcu sikintilari vardi hatta Ali ay döneminde orhaneli civarinda kamp merkezi konusuluyordu
  Bir takim seyler konusulup gündeme
  Getirilmeden malesef gerceklesmiyor
  Gs yeni stad yapildi ali samiyeni de vermedi simdi oradaki arazi de rezidans yapip borclarin bir kismini kapatmak istiyor
  Floryayi da tasiyacaklar oradan da
  Gelir bekliyorlar bu araziler babalarinin degil zamaninda devletin hibe ettigi araziler

 12. 2 yıl önce bu yazı yazıldığında paylaşıma olumlu yazı yazmıştık ancak bazı insanlar bunu siyasete bağladılar. Şimdi her halde gerçekleri görmeye başlıyorlar. Burada problem kalıcı gelir getiren projeler faaliyete geçirilmesi sürece dilenmeye de vam ederiz. Burada başka bir sıkıntıda Milli emlağa devir yapılırken bu tesisin vakıf için veya spor amaçlı kullanılması tapuya işlendiği bilgisini duydum. Burası verilip borç kapatılabilir ancak sonrasında bu iyi yönetilemez ise yine yiyeceklerdir. Pasta büyük olunca yiyicisi çok oluyor.

 13. 3üzlere yapılan kıyaklarin yanında bu hiç bişey. Konu Bursaspor olunca kimse kılını kıpırdatmaz o ayrı bişey. Boşuna ümitlenmeyelim.

  1
  2
 14. Devir işleminden önce , kim bu kulüpte hırsızlık yapmışsa tespit edilip, ki hırsızların kim olduğunu herkes biliyor, bu hırsızlardan tahsilat yapılıp borçlar kapatılmalıdır. Sonra devir olacaksa olsun. Aksi takdirde yapılan haramiliğin cezasını devlet Ödemiş olacaktır. Nilüfer belediyesinden böylesine içi boş, popülist bir yaklaşım beklemezdim. Madem Turgay bey iyi bir Bursasporlu olmanın ötesinde bir genel kurul üyesi, ı halde belediyede Bursaspor için kombine kampanyası başlatsın, bu daha kolay

  1
  1
 15. Ben bursapsor a hiç bir zamana siyasi destek görmedim zamanında hazine nasıl vermiş orayı şaşkınım yazık sahipsiz Bursaspor a devlet el at eski başkanların alacaklarını sil ötekileri ötele zaten takım kurtulur ama nerde öyle baba Bursa da Cavit Çağlar yaşıyor mu gören varmak hiç ☺️

  1
  1
 16. 2.LİG de top koşturan bir takıma kimse bu kıyağı yapmaz. yapsa da kendi cebini doldurmak için yapar. bu para anca tahtanın açılmasını sağlar. oda yalandan açılır. bursaspor’u asla süper lige götürmez. akıllı olun sattırmayın

 17. Güzelim araziyi kendini bilmezlerin keyfi yaptığı transferlerin borcu ödensin diye mi devlet bursaspora verecek ? Verirlerse yazıklar olsun kapatın klubü gerekirse bu alacaklılar da ortada kalsınlar.

 18. esnaf olanlar şu büyük sözü bilir
  ”mekan açmak kolay, zor olan o mekanı sürdürmek ve büyütmektir!”
  bu anlamda Bursaspor’u kurtarmak da bu şehir için zor olmayabilir. ancak camianın zihniyeti değişmedikçe kulübü ne kadar yükseğe çıkarırsanız çıkarın kısa bir süre düşmeye mahkumdur…

 19. Benim yaklaşık 3 Yıldır arkadaşlarıma ve yakın çevreme söylediğim tam anlamıyla işte bu.
  Bursaspor’un tek kurtuluşu,hatta üstüne bir o kadar da para kalır.

 20. Bazı arkadaşlar burda siyaset yapmaya kalkıyor şu bu öneriyi vermiş bu öneri vermiş gibi bunu geçin bu takımın başkanı kim Faruk Banaz bu adam kim belediye yetkilisi nerden AKP den peki bu insanlar niçin bu takıma sahip çıkmak zorunda kaldı neden bu şehirde kimse ben talibim demedi çünkü kanun geldi ve soyacak birsey kalmadı ama kimse şunu anlamıyor bu takıma 29 dev adam geldigindede bu takım küme düştü.Recep bolukbasi geldi para yapan tüm futbolcuları sattı hatta devlet tüm şehirlerde sahaları kendi yaparken bursaspor kendi ustlenip ceza ödedi o arazi için hatta daha azdı dava açıldı mahkeme faiziyle ödemeye mahkum etti takimi trilyonlarca borc yaptı taraftar olarak stada gidenler levent kızıla ana avrat küfretti siz olsanız bu kadar küfür yediğiniz halde gelirmisiniz.Maçlara giden aç gibi yönetimdeki adamları bekleyip para dilenenler var bu kulübün küfürlü tezahurattan sahaya attiklarindan yediği cezalar bini geçmiştir.Taraftar iyi veya kötü günde kulübünü destekler adam kalkıyor hasan ayarogluna hesap soruyor sana kim hesap sorsun birader siz degilmisiniz tribünden ona buna küfür ettiren siz degilmisiniz yonetimleri istifaya davet eden siz degilmisiniz kulübe zor zamanda sahip çıkan belediye yönetimine küfür eden buyurun sahip çıkın hadi bıraktı diyelim Faruk Banaz buyur kardeş sen al sen yönet ne kadar vizyon varsa ne kadar tanıdığınız varsa bu yönetim mi bu borcu yaptı 1 milyar küsür borc hadi ödeyin boş muhabbet bu takimi ipe götürdü ve boş yönetimler.Cenazeyi kaldirmakta maalesef hiç işi olmadığı halde görev alan belediyeye kaldı belediye takım yonetmez ama mecburiyet bu duruma getirdi yazık çok yazık.

 21. önce yönetimsel olarak Yazıcı döneminden sonra başkan ve yönetici olup alacağı olduğunu iddia eden kim varsa alacağım yoktur diye makbuza yazıp imzayı atacak, sonra devletin kendince büyük gördüğü takımlara uyguladığı vergi borcu ve sgk affı konusunu bize uygulayacak sgk ve vergi borcumuz silinecek ozaman arsa devri konusu konuşulsun. 5 para etmez adamların 1 koyup 5 aldığı yerde arsanın devrini istemek anca birilerine maşalık yapılıp alacağını tribünler üzerinden istemesi gibime geldi. yoksa aklı selim hiçbir Bursaspor sevdalısı durum böyleyken bir talepte bulunulmaması gerektiğini gayet iyi bilir. çünkü akbaba gibi bekleyen kaç tane HIRSIZ var kaynak yaratılsında cukkamızı kapalım diye bekleyen. Ben bir Bursasporlu olarak bu girişimi asla desteklemiyor ve bu şehrin bir ferdi olarak asla onaylamıyorum. önce hırsızlar temizlenecek sonra başkasına gösterilen iltimaslar bizede gösterilecek, ondan sonra bu konuyu tekrardan konuşalım..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu