Özer’in cezası indirilecek mi?

PFDK, "tedbirli" olarak kurula sevk edilen Özer Hurmacı'ya çok ağır bir ceza kesti:

1+4 maç ceza…
Yani, toplamda 5 maç…
İlk bakışta, böyle bir cezaya şaşırmamak elde değil!
Genelde, herkes, bu cezayı duyunca;
“Özer, adam mı öldürdü kardeşim?! Nerden çıktı bu 5 maçlık ceza?” diye tepki gösterdi.

Biraz araştırınca, Özer‘in maçtan sonra soyunma odasına giderken, tünelde hakeme “hakaret” ettiği yolunda bilgiler geldi.
Yani, söylendiğine göre; sadece ekrana gelen saha içindeki görüntülerden dolayı 5 maç ceza almamış Özer…
İddialar doğruysa, akla şu sorular geliyor:
-Tünelde neler yaşandı?
Özer, hakeme küfür etti mi?
Bunları detaylı olarak bilmiyoruz!
-Hakem Koray Gençerler, raporuna neler yazdı?
Bunu da bilmek gerek!

41.MADDEDEN SEVK EDİLMİŞTİ

Şunu da hatırlayalım:
Özer’in, TFF tarafından; “hakaretleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı‘nın 41. maddesi uyarınca, “tedbirli” olarak PFDK‘ya sevk edildiği açıklanmıştı salı günü…
Neydi o 41. maddenin başlığı:
“Kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit ve tükürme.”
Buradan, sıkıntılı şeylerin yaşandığı durumu ortaya çıkıyor.
Raporlara ulaşılabilirse, küfür konusunda detaylar da, somut gerçekler de ortaya çıkacaktır.
Onun için, bu konuda net yorum yapabilmek için “suç ve ceza” konusunda tüm detaylara hakim olmak gerek!

CEZASI İNDİRİLECEK Mİ?

Bursaspor Kulübü, Özer‘in cezasının indirilmesi için Tahkim Kurulu‘na başvuracaktır.
Bakalım, o zaman Tahkim Heyeti nasıl bir karar verecek?
Ceza; 2 veya 3 maça iner mi?
Bekleyip göreceğiz!..

TARAFTAR BARUT FIÇISI

PFDK‘nın cezaları açıklamasından sonra sosyal medya adeta yangın yerine döndü.
Bursasporlu taraftarlar, öyle veryansın ettiler ki, of ki ne off!
Ben de twitter‘da biraz gezdim ve burada yazılabilecek bazı mesajları derledim.
İşte, yeşil-beyaz sevdalılarını Özer‘e kesilen faturayla ilgili yorumları:
-Ah Özer, yaktın bizi be çocuk! 5 maç ceza ne demek, farkındasındır umarım?
-Naptı bu Özer, adam mı öldürdü kardeşim?
-Oldu olacak, lisansını falan da iptal etseydiniz. ADS‘li Erkan Zengin, gözümüzün önünde yan hakeme küfretti, ama ceza yok! TFF‘ye “yazık size” demekten artık bıkkınlık geldi!
-Bir tek katrana ve tüye bulanması eksik kalmış!
-Bu TFF‘nin gücü anca bize yetiyor zaten!

“HANİ, NERDE BU LOBİ?”

-Bursaspor’un lobisi nerede, şimdi görelim bakalım!
-Bizim bildiğimiz lobi, genel de otellerin girişindeki lobi. Bursaspor’a “lobisi sağlam” diyenler utansın!
-İstanbul takımlarında oynayan Emre Belözoğlu ve Caner Erkin benzer şeyleri yapmalarına rağmen hiçbir ceza almadılar. Bizi bu cezalar yıldıramaz! Aksine daha da güçlendirir. Sezon sonunda şampiyon olup, herkese Bursaspor’un büyüklüğünü göstereceğiz.
*
Ben de son tweetin sonundaki cümleye aynen katılıyorum.
“Öldürmeyen darbe güçlendirir” diyor ve Erzurum’dan gelecek 1 veya 3 puanın, ipi göğüsleme adına dev bir adım olacağına inanıyorum.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sanki adam yaralamış tm onaylamiyorum ama futbol bu emre Belözoğlu hiç küfür etmiyor ada Erkan Zengin yan hakeme ağıza alınmayacak küfür ediyor ses yok maç bitimi ada li Ahmet bulut hakemlere inanılmaz kelime ler konuşuyor tik yok sayın Mestan lobin çok zayıf ttf,de Mustafa Çağlar ne iş yapar bunu bana biri izah etsin

  54
  4
  1. @Burhan Nıslı yorumuna yanıt olarak

   özer kardeş yıllardır profesyonel olarak oynuyorsun. hakemleri de saha içindeki futbolcuları da bizden iyi biliyorsun. Bence seleznov senden daha çok hakarate maruz kalmaktadır. kendini akhisar maçından sonra frenlemektedir. hem kulübe hem kendine fazla zarar verme. hakeme saha içinde değil, parkta, yolda gördüğünde ne dersen de…

  2. @Burhan Nıslı yorumuna yanıt olarak

   Bırakın bu işleri. Hırsızın hiç mi suçu yok. Şampiyonluğa oynayan takımın sorumsuz kaptanı Özer Efendi. 34 yaşındasın. Onca tecrüben var. Bu olasılıkları göz ardı etmeyeceksin, sakin olacaksın. Bak şimdi takım 10 numarasız kaldı. Bi tarafına kına yak. Koridorda bile küfretmeyi sürdürmek neyin nesi? Hakem nekadar o.ç. olursa olsun.sen sakin olmak zorundasın. Belirli bir hedefe oynuyoruz.O işler bu kadar kolay değil. Keyfi atılmak yok kardeşim. Burası Kasımpaşa kulübü falan değil.

  3. @Burhan Nıslı yorumuna yanıt olarak

   Ya arkadaş emre belözoğlu gibi İstanbul 3′ üçüzlerinin topçuları hakeme küfür edip el kol hareketi yapmayı bırak ?! Hakemlerin üstüne yürüyorlar fiziki temasta bulunuyorlar hakemin gözünün içine bak baka hakaret edip “hadi sıkıysa atsana” diye tehdit ediyorlar !? Kaç kere şahit olduk ! Sesleri tribünlere kadar geldi ! Çifte standarta HAYIR !!!

   40
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ben herzaman söylüyorum bu hakemlerin hiçbirinin samimi olduğuna inanmıyorum kendi evimizde her maçta bursaspor u eziyorlar süper lige çıkmamızı istemiyorlar ama bursaspor um hepsiniyenecek hem rakiplerini hem hakem rakiplerini hem de federasyonu Allahın izniyle önümüzdeki sene süper lig’de boy boy göstereceğiz inşallah âmin

   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Maçtaydım.özer fazlasıyla haketti.küfürde neyin nesi.iyi futbolcu olabilir ama.şımarıkve ulema.aynısını ona yapsalar birde küfür etseler normalkarşılarmı.

    10
    8
   3. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Özer Hurmacı fb de oynarken bu hareketleri yapsa bu kadar ceza almazdı buna eminim.
    Çünkü şu anda oynadığı takım bu zamana kadar her zaman her yerde antiistanbul demiş ve her zaman istanbul üçüzlerine baş kaldırmıştır..Birde lobin zayıfsa, masaya yumruğunu vuracak adamın yoksa fırsatını buldum mu istedikleri cezayı verirler.
    Sanmasınlar ki bizi yıkabilecekler!
    Öyle veya böyle Şampiyon olacağız !
    Yaşasın memleketine ihanet etmeyen Anadolu!
    Yaşasın Bursaspor !

    19
    3
 2. Birazda özeleştiri yapsak,
  Özer 2.sarı ve akabinde gördüğü kırmızı kart sonrası saha içinde yaptığı itirazlara rağmen 34 yaşında tecrübeli bir futbolcu olarak Bursaspor kaptanı olarak hala sinirine hakim olamıyorsa, hırsına yenik düşüp maçtan sonra hakemin yanına gidip ne yaptıysa artık şapkasını önüne koyup düşünecek.
  Yönetimin de dersler çıkarması ve önlem alması gerekiyor.
  -Federasyon,MHK ,PFDK bizim üstümüze neden hu kadar kolay geliyor.
  -Federasyon yönetim kurulundaki Bursaspor delegeliginden secilen Mustafa Çağlar ne yapiyor?
  -Çok kolay kart goren oyunculara ne gibi yaptırımlar yapıyoruz?

  14
  2
 3. Özer’in hakeme küfür ettiğine inanmıyorum.En fazla senin gibi hakem olmaz olsun demiştir.İnşallah yapılacak itirazla 4 maçlık cezası 2 maça iner.Özellikle Futbol Federasyonu üyesi Mustafa Çağlar’ın bu konuda yardımcı olmasını umuyorum.

  12
 4. Ozer 17 mac oynamis, 7 sari 1 kirmizi gormus. Kirmizi gordugu mactan sonra koridorda hakemi beklemis, kufur ve hakaret etmis. Bu oyuncu 4 mac hak etmiyor da kim hak ediyor? Zerre acimiyorum, yetenekli ama kafasiz bir topcu, bu yuzden yetenegine ragmen TFF 1.lig’de oynuyor zaten.

  10
 5. Maç 2-0, ambiyans harika belki 3-4 olucak, takım kaptanı böyle rahat bi ortamda bu sorumsuzluğu yapar mı? Tff mhk bırakın bunlarla enerji harcamayı, biz ne zaman bu konulara takılıyoruz o zaman aşağı gidiyoruz. Bu olayda Özer haksız, başka örneğe ceza verir vermez biz işimize bakalım

 6. Resmen özer hurmacı ya sezonu bitittirdiler bu neyin cezası?çift sarıdan kırmızı eyvallah ama 4+1 Ne oluyor,diğer kulüp oyuncuları her türlü hakareti ederler, pfdk küfür edenlere maç sonu yok söyle oldu böyle oldu diyerek kelime yaparlar söyle ceza verilecek böyle ceza verilecek bir bakıyoruz adam tek maç cezası alıp devam ediyor,yönetimin derhal kriz masası kurması lazım hakkımızı araması lazım BURSASPOR bu cezaları bakketmiyor

  3
  2
  1. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   Bitirttilermi yoksa Özer kendisimi bitirdi. Özer’in gördüğü bütün kartlar hakeme itirazdan veya sinirlenip rakip oyuncuya sert müdahaleden. Ben pozisyon gereği gördüğü kart hatırlamıyorum. Hakem çok kötü yönetti katılıyorum ama profesyonel futbolcuysan bunlarada hazırlıklı olacaksın. Özer atıldıktan sonra ADS maçını kaybetseydik bunun hesabını kim verecekti. Kaybetsek belkide bize ilk ikiyi kaybettirecek bir maç olacaktı. Bütün futbolcular bunun bilincinde olarak mücadele etmeli. Pozisyon gereği görülen kartlara lafım yok.

   5
   1
 7. Özerin hırsı yüzünden kart gördüğü ceza aldığı aşikar arkadaşlar ama özeri özer yapan hırsı ve sert oluşu, özer daha öncede hep böyleydi daha önce mum gibiydi bize gelincemi böyle oldu hayır, oyüzden biz özeri kabullenerek aldık bu takıma, bugün emre neyse özerde odur, durduk yere gidip küfür edip itiraz edicek hali yok, özer şuan BURSASPOR da olduğu için bu muameleyi yiyor başka takımda olsa böyle olmaz, başka bir anadolu kulübünde olsa umursamazlar, istanbul kulüplerinde olsa cesaret edemezler ama bize gelince ver cezayı sesimiz çıkmıyo nihaytietinde.

  2
  2
 8. TFF ERZURUMU KOLLAR,MANİSA BÖLGASİ AKHİSAR İÇİN DÜMEN ÇEVİRİP MAÇI ÇIĞIRINDAN ÇIKARTMAK,OYUNCULARIMIZI PROVAKE İÇİN ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMAZ,SÜPER LİGDEN KUYRUK ACISI OLANLAR YEDİSİ-YETMİŞ BİR OLUP ÜZERİMİZE ÇULLANIR. VE ÖZER GİBİ TECRÜBELİ BİR OYUNCUNUN ÖFKESİNİ PATLATIRLAR VE HEDFDEN SAPTIRTMAK İÇİN TETİKÇİ TFF VE KURULLARI İDAM SEHPASI KURMADAN OYUNCUMUZU SALLANDIRIR.

  KORAY GENÇLERİN HAKEMLİĞİNİ BİTİRTMEK BOYNUMUZUN BORCU OLMALIDIR.

  GERÇEKTEN BU ŞERREFSİZ HAYSİYETSİZ PİSLİK YUINAN GAVURUNDAN BETER KİNİ VARMIŞ BURSA VE BURSASPORUMUZA.

 9. YASİN KOL TRABZON BÖLGESİ HAKEMİ
  P.TESİ AKSAMİ ADANA ERZURUM MAÇINI YÖNETTİ
  KEBAPLAR İYİ GELMİŞ HERHALDE BU HAFTA
  BİRDAHA ADANA DEMİRSPOR A.ORDU MAÇINA
  KİM BU BİZİ AKHİSAR MACİNDA DOĞRAMAYA ÇALIŞAN
  TUHAF GELDİ BANA SANA GELMEDİMİ MESÜT MESTAN
  HA BILGİN YOKTUR HERHALDE ANA BU İŞTE BİR İŞ VAR GİBİ
  BAKALIM GORELİM

 10. Bursaspor’umu değil süper ligte futbol tarihinde bile görmek istemiyorlar tamamen ismimizin silinmesi için herşeyi yapmaya çalışıyorlar bu net belli.Fakat ne kadar çok düşersek o kadar sağlam kalkıyoruz bunu daha önce gösterdik ve çok iyi biliyorsunuz istanbul.Bu kendi kurduğunuz saltanatlığa yine son verecek olan Bursaspor bunuda çok iyi biliyorsunuz.Yılmak yok savaşmaya devam son ana son dakikaya kadar.Erzurumu yenelim önümüz açık.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu